Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod brejsak » úte 06 pro, 2016 7:04 pm

Ne, DR 5000 funguje každý den k naprosté spokojenosti, programuji i zvukové dekodery, takže spoustu CV a jejich změn a pořád dokola, když se mi něco nelíbí.
Odešla Daisy II a i ovladač a to totálně. A jelikož jsem ji měl už dvakrát na reklamaci, tak jsem si ji moc neužil a už bych si ji nekoupil, nebylo to nic moc ani při programování!
Takže nyní DR 5000 a Multimaus a jde to jako po drátkách bez nejmenších problémů už 3 měsíce.
brejsak
brejsak
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon 10 kvě, 2010 8:35 pm
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod TiTi » pon 07 kvě, 2018 7:19 am

Dobrý deň,už niekoľko rokov som spokojný majitel centrály Tillig Daysi 2.Len včera sa mi stala taká nepríjemna vec.Keď položim akúkolvek lokomotívu na programovaciu kolaj,tak to vždy ukazuje skrat.Skúšal som vymeniť kolaje ,ale porucha stále trvá.Ale inak centrala ide v pohode.Máte niekto s tým skúsenosti,kde môže byť chyba?Za odpovede ďakujem.
TiTi
 
Příspěvky: 355
Registrován: úte 12 kvě, 2015 9:46 pm

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod fulda » pon 07 kvě, 2018 8:09 am

TiTi píše:Dobrý deň,už niekoľko rokov som spokojný majitel centrály Tillig Daysi 2.Len včera sa mi stala taká nepríjemna vec.Keď položim akúkolvek lokomotívu na programovaciu kolaj,tak to vždy ukazuje skrat.Skúšal som vymeniť kolaje ,ale porucha stále trvá.Ale inak centrala ide v pohode.Máte niekto s tým skúsenosti,kde môže byť chyba?Za odpovede ďakujem.

Ahoj,

mohu se tak domnívat, že nevhodně funguje komparátor na vyhodnocení zkratu, který je na programovací koleji nastavený na jinou hodnotu než na hlavní koleji.
Možný by stálo za úvahu zjistit, jaká je ta hranice. Například pokud na kolejnice položíš prst, nebo dva nebo dva a hodně zmáčknout a tak. (Pokud by jsi to dokázal odměřit pomocí trimru v ohmech, bylo by to ještě lepší. Ale bohužel to asi nepovede k opravě.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod TiTi » pon 07 kvě, 2018 8:37 am

Ahoj :-) nie som tak vybavený,aby som dokazal vlodmerat presne hodnoty.Po priložení prstu mi hodí skrat alebo chybu.S kolegom modelárom,ktorý vlastní tiež tuto ústrednu chceme vyskušat,či je chyba v centrále.Pripadne objednám novu.
TiTi
 
Příspěvky: 355
Registrován: úte 12 kvě, 2015 9:46 pm

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod fulda » pon 07 kvě, 2018 11:15 am

pokud hodí zkrat u6 při přiloženém prstu na kolejích, tak se dá spolehnout na to, že je provlém s centrálou. Ten problém asi nebude velký, ale vnitřek je tak nahňácaný, že se v tom těžko něco vyměňuje.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod honza-ov » čtv 21 úno, 2019 3:11 pm

Ahoj. Možná nesu dříví do lesa, ale chtěl bych oznámit, že firmware ovladače Daisy II je možné aktualizovat i prostřednictvím centrály Digikeijs DR 5000. Totéž se týká i pokročilé konfigurace tohoto ovladače. Aktualizační, příp. konfigurační program stačí nasměrovat na virtuální Loconet COM centrály DR 5000. Centrálou lze tedy nahradit proprietární převodník USB - Loconet (Uhlenbrock 63120 / Tillig 66844).
Honza
(Home experimental layout, N scale, Digikeijs DR5000, Fleischmann z21, OS X Mavericks, iTrain)
honza-ov
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 22 bře, 2018 1:19 pm

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod Marek1986 » úte 03 led, 2023 6:31 pm

Dobrý den, podařilo se někomu vyřešit problém tím zkratováním centrály? mám asi podobný problém a to ji mám jenom pár měsíců (takže v záruce). A ještě druhá pikoška. Nevíte náhodou někdo, jak vrátit zpět symboly jednotlivých CV adres? Namísto symbolu pro světlo, houkání apod. tam mám jenom čísla (0, 1, 2....).

Děkuji
Marek1986
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 13 bře, 2020 8:35 pm

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod chphoto » úte 03 led, 2023 6:49 pm

honza-ov píše:Ahoj. Možná nesu dříví do lesa, ale chtěl bych oznámit, že firmware ovladače Daisy II je možné aktualizovat i prostřednictvím centrály Digikeijs DR 5000. Totéž se týká i pokročilé konfigurace tohoto ovladače. Aktualizační, příp. konfigurační program stačí nasměrovat na virtuální Loconet COM centrály DR 5000. Centrálou lze tedy nahradit proprietární převodník USB - Loconet (Uhlenbrock 63120 / Tillig 66844).


Tento ovladač mám, tak by mě zajímalo, kde se dá stáhnout firmware do tohoto ovladače. A případně i do Piko Smart, vypadá to na "stejnou" stáj. Koukal jsem na stránky Tilliga, ale nedařilo se mi to najít.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 419
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod Zlámalík » úte 03 led, 2023 6:57 pm

TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod Ivan » úte 03 led, 2023 7:05 pm

chphoto píše:
honza-ov píše:Ahoj. Možná nesu dříví do lesa, ale chtěl bych oznámit, že firmware ovladače Daisy II je možné aktualizovat i prostřednictvím centrály Digikeijs DR 5000. Totéž se týká i pokročilé konfigurace tohoto ovladače. Aktualizační, příp. konfigurační program stačí nasměrovat na virtuální Loconet COM centrály DR 5000. Centrálou lze tedy nahradit proprietární převodník USB - Loconet (Uhlenbrock 63120 / Tillig 66844).


Tento ovladač mám, tak by mě zajímalo, kde se dá stáhnout firmware do tohoto ovladače. A případně i do Piko Smart, vypadá to na "stejnou" stáj. Koukal jsem na stránky Tilliga, ale nedařilo se mi to najít.


Kdysi jsem o Daisy přemýšlel, ale nakonec jsem do toho nešel. Pamatuji si však, že je to od Uhlenblocka, takže bych šel na jejich stránky a podle mne je to toto:

https://www.uhlenbrock.de/de_DE/service ... 2.I0011937
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod chphoto » stř 04 led, 2023 6:53 am

Díky, já to hledal u Tilliga a ono to je u Uhlenblocka. Kouknu jakej firmware mám a jestli je tento novější, ale jelikož tam je datum 2016, tak asi tenhle mám v ovladači.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 419
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod HonzaM » stř 04 led, 2023 9:05 am

Ten ovladač Piko Smart Control light myslím není pŕímo obdobou Daisy a myslím že spíš pochází od ESU stejně jako ten někdejší Piko Smart Control, což byl ESU Mobile Control II. Piko (možná záměrně) použilo pro ten nynější téměř stejný název).
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod Zlámalík » stř 04 led, 2023 9:30 am

TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod HonzaM » stř 04 led, 2023 2:19 pm

Zlámalík píše:Honzo, myslím, že nemáš pravdu.
Piko: https://www.itvlaky.cz/dcc-centraly/59027-2/
Uhlenbrock: https://www.modellbahnshop-lippe.com/Lo ... 31711.html

Máš pravdu, ta centrála je pravděpodobně stejná, ovladač má něco málo navíc.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod Marek1986 » sob 07 led, 2023 10:09 am

Ahoj,

co si myslíte o tomto? https://uhlenbrock.de/de_DE/produkte/lo ... 1.I391A453

Bude to fungovat bez Intellibox jenom propojením s Daisy 2 centrálou? Jde mi primárně o řízení přes Z21, které v návodu slibují ….

Díky.
Marek1986
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 13 bře, 2020 8:35 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků