Dekodéry do kolejiva s podložím

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Nové DIGI-CZ

Příspěvekod Sandy » pon 08 kvě, 2017 6:47 am

Pokud jde o "DE" trh, tak si myslím, že si to Roco "ošéfuje". Buď nic nebo spolupráce s Roco za "Roco" ceny. Myslím si, že ani v Česku se nenajde odvážlivec, který odebírá zboží od Roco a zároveň by chtěl prodávat "alternativní" dekoder k přestavníkům GeoLine. Myslím si, že by dostal ultimátum "buď a nebo"...
Jjo, kapitalismus a volný trh. Ale "ocuť pocuť". Škodovka se svým Zátopkem by o tom mohla vyprávět.....
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod Sandy » pon 08 kvě, 2017 6:57 am

ales@zitka.name píše:Když budu tak drzy - byla by s Vami nejaka dohoda? Tim myslim pro mne osobne :-)

Hele, třeba jsme je moc vyděsili, že bychom chtěli něco v počtu větším než jedna.... :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod BohousP » pon 08 kvě, 2017 7:52 am

Sandy píše:
ales@zitka.name píše:Když budu tak drzy - byla by s Vami nejaka dohoda? Tim myslim pro mne osobne :-)

Hele, třeba jsme je moc vyděsili, že bychom chtěli něco v počtu větším než jedna.... :roll:

Nevyděsili, neboj se. Ale skutečnost je taková, že všichni to děláme soubežně s hlavním zaměstnáním, s náročným koníčkem (na kterého např. já vůbec nemám čas ...).
Navíc, jak už psal Fulda, před dvěma lety (nebo je to už víc ?) tady proběhla diskuse, dost akademická. Pár prototypů bylo, ale zájem limitně se blížící nule.
Bylo by na pováženou, investovat do toho peníze, lidské síly i čas, když nebyl zájem. Byla vyrobena jedna série desek, většina se rozdala na testování. Jak psal vitty, prodal 4 ks. Přes DIGI-CZ ani kus. Teď se nějaký zájem objevil opět, ale obávám se, aby to opět neskončilo u jednoho člověka s 20 kusy. Mohl bych jmenovat fůru projektů, kde podle diskuze na danou věc všichni čekali, ale nakonec jsme byli rádi, když se prodalo 5-10 kusů. (Například tzv. X-box viz http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=9976).
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nové DIGI-CZ

Příspěvekod fulda » pon 08 kvě, 2017 8:06 am

Chlapci - moc diskutujete málo děláte.
Roco je poměrně kostnatá struktura. Dekodéry jsem jim ukazoval těsně před tím, než jsem je zveřejnil na stránkách. Naprosto nulový zájem, tehdy se točili jenom kolem Z21 a tabletů.
Pravda je taková, že dekodéry nezapadají do hračkového konceptu. Ten kdo ovládá ABC a návěstidla, tak nenakupuje podle barevnosti krabice a GeoLine je produkt, který se prodává proto, že má barevnou krabici.

Cílová skupina byla zamýšlena třeba ve školách, ale současné školy se bojí nechat děti šáhnout na jakoukoli technickou hračku, takže z toho nic nebylo.

ales@zitka.name: ty máš taky svojí utkvělou představu, kterou propaguješ nade vše, ale zase se nejedná o žádnou smysluplnou koncepci.

Sandy má pravdu v tom, že systém nemá pořádnou dokumentaci ani propagaci. To jsem psal už mockrát - já jsem technik a pro mne je dokumentace na webu dobrá, uživatelskou dokumentaci musí napsat někdo jiný, někdo, kdo má uživatelský pohled na věc.
A hlavně stále není nikdo s koncepčním pohledem na věc (tedy ten, kdo dokáže autoriitativně říci, jaká je cílová skupina, jaký na ní použít marketing (jak jí oslovit) a jak jí zboží prodat. Myslet si, že když to potřebuji já, tak to potřebují všichni je blbost. Nelze čekat, že všichni zjistí, že to potřebují, je nutné potřebu vytvořit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod Sandy » pon 08 kvě, 2017 4:05 pm

Tak to já už mám splněno. Viz moje obrázky.
Překvapuje mě, že není ani zájem o návěstidla. První, co moje vnoučata zajímalo, bylo, kde je "semafor".
V mnou presentované variantě je "set" ihned k sehnání za cenu cca 650.- Kč. Není to málo, ale na druhou stranu kolejiště (i hračkové) bez návěstidel....

Že o to nemá zájem Roco, to mne ani nepřekvapuje. To je pod jejich rozlišovací schopnosti a mimo jejich ochotu investovat do marketingu.

Překvapuje mě i minimální zájem potenciálních uživatelů. Skoro všichni jsme "obětí" digitalizace . Devadesát procent z nás začínalo na "kanibalizovaných" startsetech, pak jsme si určitě přikoupili ještě jeden kompletní set i s kolejivem. Přece pak všichni ty koleje nevyhodili. Nebo jsou to jenom "hračkáři" a jediní, kdo GeoLiny bere vážně jsem já, workousek a ales@zitka?

EDIT: (Jednu chvíli jsem si myslel, že by alespoň něco mohlo vyjít. Přeci jenom pětadvacet kousků už by mohlo stát za námahu, zvláště , když o finanční náklady jsem byl ochoten se postarat já. Ale poté, co BohoušP smazal část vlákna o dekoderech do podloží, tak jsem si vzpomněl na klasikovo : "Sbohem a šáteček" a zamáčkl jsem slzu. No co, život jde dál.) Všechno je jinak - moje chyba a nepozornost.. Omlouvám se. :oops:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod vvitty » pon 08 kvě, 2017 5:01 pm

Deska s relatkem pro premosteni ABC, modulem ABC a vystupem na dve LED navestidla je realizovatelna.
Otazkou je jestli to za cenu kolem 4 stovek bude jeste nekoho zajimat... zejmena kdyz k tomu bude nutne vyresit nezavisly privod JK, narozdil od toho navestidloveho dekoderu kde se napajeni bere primo z kolejoveho rozvodu to tady nepujde.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Nové DIGI-CZ

Příspěvekod vvitty » pon 08 kvě, 2017 5:07 pm

Sandy píše:Ono se ale není moc co divit, že se jich prodalo tak málo
1./ Projekt zamrzl v půlce . Potenciální zájemci z řad "nebastlířů", pro které by asi měl největší význam, tak stojí před otázkou, co si s tím "fantem" mají počít.
2. / Nulová podpora. Tím myslím neexistenci smysluplného návodu. Odkaz na internet neberu. Je to přece jenom komerční produkt a tam čekám komfortnější řešení. Stačil by list papíru ve formátu A4. Přeci jenom nakonfigurování dekoderu není až tak triviální (pro "nebastlíře")
3./ Žádný marketing. Dovedl bych si představit na tvém stole na burze svítící návěstidlo nebo blikající přejezdový výstražník.

Tady se ukazuje, že vymyslet něco a vyrobit to, není to nejdůležitější. Největší umění je to prodat


No jo, ja ty desky podle Fuldovych navodu delal taky primarne pro sebe s tim ze se treba neco proda co zaplati aspon sablony... kdyby to melo zaplatit i cas s tim straveny je cena nekde jinde. A z toho plyne ze nebyla chut psat navod, protoze jsou dulezitejsi veci. A kdyz neni navod tak to nechci extra propagovat. Nehlede na to ze bych ty stoly musel mit ctyri ... :lol:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod ales@zitka.name » pon 08 kvě, 2017 6:07 pm

Zamyslim se, vymyslim a ozvu se. Kdo je tu ochotny bastlit, když to zainvestuju?
ales@zitka.name
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 30 dub, 2017 1:27 pm

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod Sandy » úte 09 kvě, 2017 6:50 am

ales@zitka.name píše:Zamyslim se, vymyslim a ozvu se. Kdo je tu ochotny bastlit, když to zainvestuju?

Šel bych do toho...
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod vvitty » stř 31 kvě, 2017 2:14 pm

Jak dopadlo zamysleni? Ja jen ze to tu jako obvykle usnulo :lol:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod Sandy » čtv 01 čer, 2017 7:07 am

vvitty píše:Jak dopadlo zamysleni? Ja jen ze to tu jako obvykle usnulo :lol:

Zájem trvá (informace pro ales@zitka.name, jinak SZ).
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod fulda » úte 14 lis, 2017 9:05 pm

Jen čistě z důvodů vytahování. Udělal jsem dekodér pro rozpojovače Tillig 83801 83802.
Udělal jsem jeden jen pro Pavla a ve výrobě nebudu pokračovat. Předpokládám, že si Pavel podle tohoto vzoru osadí ještě další, také pro svou potřebu.
Přílohy
DSC_0050_.jpg
DSC_0049_.jpg
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod JendaTT » úte 14 lis, 2017 9:56 pm

Pěkné ;-)
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod RoberTT » čtv 08 úno, 2018 8:57 am

fulda píše:Jen čistě z důvodů vytahování. Udělal jsem dekodér pro rozpojovače Tillig 83801 83802.
Udělal jsem jeden jen pro Pavla a ve výrobě nebudu pokračovat. Předpokládám, že si Pavel podle tohoto vzoru osadí ještě další, také pro svou potřebu.


Parádní a je škoda, že nebudeš ve výrobě pokračovat. Myslíš, že by nebyl zájem? Popravdě nechápu, proč takovéhle věci nevyrábí sám Tillig. Copak si myslí, že to všichni staví jako stabilní kolejiště, kde není problém tahat vodiče pod deskou nebo umísťovat dekodéry? To asi ne.
RoberTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 04 bře, 2013 9:47 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků