Dekodéry do kolejiva s podložím

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod fulda » pát 12 pro, 2014 9:36 am

To je moc krásné, ale představ si, že to dáš dětem na koberci. Asi za hodinu to bude bez stupaček a za další hodinu bez stínítka.
Nicméně pokud mi je někdo nakoupí a dá na výzkum, tak klidně.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod Xpaulus » pát 12 pro, 2014 10:24 am

Ad lampy:
Já si nechal udelat u PIXELA balik lamp a maji tyto konektory, tak za me by se libilo, kdyby ten dekoder mel tento konektor, pripadne nejakou rohovou redukci zda by to slo resit ...

Tak bych ty lampy mel jak na pevne kolejiste tak i na vlakodrahu

Obrázek

AD
10pcs Model Single Head Street Lights Copper Lamppost Scale 1/100
= pro deti krasa
Naposledy upravil Xpaulus dne pát 12 pro, 2014 11:03 am, celkově upraveno 2
Xpaulus
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 01 úno, 2013 3:22 pm
Bydliště: Praha, občas Ostrava, někdy Plzeň

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod fulda » pát 12 pro, 2014 10:59 am

Bezva, vyvrtáš díry do koberce a zapíchneš do něj lampu.

Takové lampy já nemám, takže nebude.

Jak jsem už psal - z globálního pohledu je to k ničemu, takové lampy máš jenom ty a nikdo jinej.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod Xpaulus » pát 12 pro, 2014 11:02 am

fulda píše:Bezva, vyvrtáš díry do koberce a zapíchneš do něj lampu.
Jak jsem už psal - z globálního pohledu je to k ničemu, takové lampy máš jenom ty a nikdo jinej.


tak 10pcs Model Single Head Street Lights Copper Lamppost Scale 1/100
objednano , uvidime az to dorazi, jak to bude vypadat
Xpaulus
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 01 úno, 2013 3:22 pm
Bydliště: Praha, občas Ostrava, někdy Plzeň

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod harttman » pát 12 pro, 2014 1:11 pm

fulda píše:To je moc krásné, ale představ si, že to dáš dětem na koberci. Asi za hodinu to bude bez stupaček a za další hodinu bez stínítka.
Nicméně pokud mi je někdo nakoupí a dá na výzkum, tak klidně.

Původně jsem ty lampy vyráběl bez stupaček a ještě jich tu několik mám. Tak Ti je pošlu. A ze stínitka nemusíš mít strach, to drží dost pevně. Ještě zvážím udělat nějaký držáček aby se to dalo jednoduše ale pevně přidělat ke kolejišti dcerky.
Uživatelský avatar
harttman
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 02 bře, 2012 1:48 pm
Bydliště: Orlová

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod fulda » pát 12 pro, 2014 2:47 pm

harttman píše:Původně jsem ty lampy vyráběl bez stupaček a ještě jich tu několik mám. Tak Ti je pošlu. A ze stínitka nemusíš mít strach, to drží dost pevně. Ještě zvážím udělat nějaký držáček aby se to dalo jednoduše ale pevně přidělat ke kolejišti dcerky.


Připojení ke koleji je jednoduché - sedí na destičce na které je zároveň konektor zapíchlej do boku koleje.
Večer udělám fotku.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod fulda » pát 12 pro, 2014 9:41 pm

Tak jsem to nafotil.
Měděná plocha je asi 8*8mm velká, dírka uprostřed je momentálně 2mm, ale to je celkem jedno.
Předpokládám, že lampa má v potrubí V+

Samotnej stojánek pro lampu: (takhle je vzhůru nohama)
Obrázek

Stojánek a dekodér:
Obrázek

Stojánek připojenej do dekodéru:
Obrázek


Obrázek
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod harttman » pát 12 pro, 2014 10:17 pm

Jo, fakt dobrý.Tady není co řešit. Rychle složený a rozložený. Tak Ti ty lampy pošlu. Aspoň budeš mít dárek pro holku. :D
Uživatelský avatar
harttman
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 02 bře, 2012 1:48 pm
Bydliště: Orlová

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod harttman » pát 12 pro, 2014 10:37 pm

Když se tak na ten dekodér dívám, tak by vůbec nebyl problém vyřezat ho na cnc frezce. Já sice toto kolejivo nepoužívám, ale co bych neudělal pro vývoj. :)
Uživatelský avatar
harttman
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 02 bře, 2012 1:48 pm
Bydliště: Orlová

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod Xpaulus » sob 13 pro, 2014 6:58 am

fulda píše:Samotnej stojánek pro lampu: (takhle je vzhůru nohama)


No a ta ma "nonuni" zakladna se k tomu přilepí s je to :)

Skvělá práce !
Xpaulus
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 01 úno, 2013 3:22 pm
Bydliště: Praha, občas Ostrava, někdy Plzeň

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod Myšpulín » sob 13 pro, 2014 10:51 am

Fuldo, ten nápad není vůbec špatný. Když tak přemýšlím do daleké budoucnosti, něco podobného ovšem ne pro lampy, ale pro vjezdová návěstidla, bych v kroužku taky uvítal. Jedná se o to, že chceme postavit první stanici na segmentech a zbytek bude z tohoto kolejiva na stolech. Pokud ty konektory budou univerzální, pak by asi neměl být problém jednou do něj strčit světelné návěstidlo, podruhé mechanické, jindy zase třeba přejezd (a opět buď závory nebo jen světla) a nechat děcka toto všechno ovládat a podle toho i jezdit. Ale jak píši, pro nás to je asi zatím daleká budoucnost (ty dva segmenty mi již chystají asi dva roky). :evil:
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod fulda » sob 13 pro, 2014 2:05 pm

harttman píše:Když se tak na ten dekodér dívám, tak by vůbec nebyl problém vyřezat ho na cnc frezce. Já sice toto kolejivo nepoužívám, ale co bych neudělal pro vývoj. :)

Což to já vím, jenom je jednodušší si to nechat udělat v číně, kde třeba třicet takovýchto plošňáků vyjde na pětikilo i s frézováním.
Teď to dělám na domadělné plošňáky jen proto, že to často předělávám. Třeba tenhle dekodér bych ještě chtěl dostat do koleje G100 (10cm = poloviční délka), aby se daly dát světla blíž k sobě - třeba v případě přejezdu.

Myšpulín píše:Fuldo, ten nápad není vůbec špatný. Když tak přemýšlím do daleké budoucnosti, něco podobného ovšem ne pro lampy, ale pro vjezdová návěstidla, bych v kroužku taky uvítal. Jedná se o to, že chceme postavit první stanici na segmentech a zbytek bude z tohoto kolejiva na stolech. Pokud ty konektory budou univerzální, pak by asi neměl být problém jednou do něj strčit světelné návěstidlo, podruhé mechanické, jindy zase třeba přejezd (a opět buď závory nebo jen světla) a nechat děcka toto všechno ovládat a podle toho i jezdit. Ale jak píši, pro nás to je asi zatím daleká budoucnost (ty dva segmenty mi již chystají asi dva roky). :evil:


Ono to je tak nějak univerzální - proto je tam konektor, kterej má 8 nožiček (pro samotné lampy bych použil třeba dvoupin). Je to teda univerzální pro osvětlení, semafory, světelná návěstidla a jinou osvětlovací techniku. Co se týká mechanických návěstidel, tak to se asi moc nehodí, tam jsem myslel právě na to servo, které je schopné s návěstidlem mávat. Pokud by jsi chtěl použít elektromagnet pod návěstidlo, tak tohle nedá dostatečnej proud, na to je potřeba dekodér s relátkem, kterej mám taky na stole, ale víc vzadu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod tomas_ » sob 13 pro, 2014 2:20 pm

Můžu se zeptat co kolejivo s podložím ve velikosti tt? Bude něco i v této velikosti?
tomas_
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20 úno, 2014 7:17 pm

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod fulda » sob 13 pro, 2014 2:37 pm

tomas_ píše:Můžu se zeptat co kolejivo s podložím ve velikosti tt? Bude něco i v této velikosti?

Asi takhle - udělatelné to je, ale já to dělat nebudu. Pokud se toho někdo ujme, tak ho podpořím.
Pro TT je to pochopitelně konstrukčně o dost horší (jako skoro všechno pro TT). V kolejivu nejsou držáky, takže se tam mus všechno lepit lepidlem/oboustrankou, dekodéry se musí pájet drátkama na svorky ve spojkách a ty svorky se do těch spojek musí přidávat. Jediné co mi přijde dobré je, že jsou camprdlíky pokaždé ve stejné vzdálenosti od začátku koleje.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod tomas_ » sob 13 pro, 2014 3:37 pm

Já jsem v tomhle totálně neschopný, takže jám se toho určitě neujmu.
tomas_
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20 úno, 2014 7:17 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků