Fred starsi verze

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Nefungující FRED

Příspěvekod fulda » stř 15 úno, 2017 6:07 pm

HonzaM píše:Odpovídejte prosím pouze k věci, příspěvky typu fuldova "no já to nejsem, já si na loconet nepotrpím" jen zbytečně zabírají místo. Jindro promiň, neber si to osobně.

Honzo ty jsi ženská?
- pokládáš otázku jen proto, že chceš slyšet svojí odpověď mužským hlasem
- napíšeš mi osobní adresnou výtku, kterou zakončíš slovy "neber si to osobně"

To je zhruba jako když matka řekne malému dítěti "zavři pusu a sněz ten knedlík". Jako by nevěděla, že do zavřené pusy se nedá dát knedlík.

Po pravdě, když jsi se s někým domluvil, že ti na burze toho freda opraví, tak se mi zdá normálnější donést freda na burzu a ne hledat na fóru někoho dalšího.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Fred starsi verze

Příspěvekod zdeno » stř 15 úno, 2017 6:32 pm

HonzaM píše:Zjistil jsem zajímavou věc, FRED, o němž jsem psal jako o nefunkčním, při připojení přímo do konektoru LocoNetu na DR5000 funguje, při připojení přes RSCLD ale nefunguje, přitom další dva FREDy z téže série (od Radka Maliny) které mám fungují i při připojení přes RSCLD, také všechny ostatní ovladače připojené přes toto RSCLD (třeba Digitrax UT4 nebo Digitrax DT402) fungují normálně. Napadá někoho kde hledat chybu?

Jak funguji moje Oto ovladace? Myslim, ze tem je uplne jedno, kam jsou pripojene. ;-)
---
Problem muze byt dvojity zdroj proudu 15+15mA. Je nutne na RSCLD proudovy zdroj vypnout.
Dalsi moznost je zvyseny odber RailSyn proudu ovladacem, kde samotna DR5000 je schopna ho dodat a RSCLD uz ne.
---
Nic dalsi mne nenapada, bez blizsich informaci a nahledu do protokolu JMRI.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Fred starsi verze

Příspěvekod HonzaM » čtv 16 úno, 2017 6:09 am

zdeno píše:
HonzaM píše:Zjistil jsem zajímavou věc, FRED, o němž jsem psal jako o nefunkčním, při připojení přímo do konektoru LocoNetu na DR5000 funguje, při připojení přes RSCLD ale nefunguje, přitom další dva FREDy z téže série (od Radka Maliny) které mám fungují i při připojení přes RSCLD, také všechny ostatní ovladače připojené přes toto RSCLD (třeba Digitrax UT4 nebo Digitrax DT402) fungují normálně. Napadá někoho kde hledat chybu?

Jak funguji moje Oto ovladace? Myslim, ze tem je uplne jedno, kam jsou pripojene. ;-)
---
Problem muze byt dvojity zdroj proudu 15+15mA. Je nutne na RSCLD proudovy zdroj vypnout.
Dalsi moznost je zvyseny odber RailSyn proudu ovladacem, kde samotna DR5000 je schopna ho dodat a RSCLD uz ne.
---
Nic dalsi mne nenapada, bez blizsich informaci a nahledu do protokolu JMRI.

Ano, proč se to ale projevuje jen u jediného FREDu a ne o obou dalších zcela stejné konstrukce, z těže výrobní série od stejného dodavatele?
OTO funguje normálně (i OTO DUO).
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Fred starsi verze

Příspěvekod zdeno » čtv 16 úno, 2017 7:02 am

HonzaM píše:Ano, proč se to ale projevuje jen u jediného FREDu a ne o obou dalších zcela stejné konstrukce, z těže výrobní série od stejného dodavatele?

je nutne rozlisit, ci je to programova chyba nebo chyba v zeleze ?
V cem se zmeni podmiky pripojenim pres RSCLD ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kikan a 10 návštevníků