Motorický přestavník MP1 od MTB-MODELu

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Byl by zájem veřejnosti o nový motorický přestavník?

Ano
90
88%
Ne
12
12%
 
Celkem hlasů : 102

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod fulda » pon 19 říj, 2015 5:02 pm

j p píše:Dalsi otazka byla mozna spise pro vyrobce, ale Radula63 by to mohl vedet: bude CE? Bez CE muze byt prodej ponekud "komplikovany".

Copak ono něco od MTB má CE?
Chudák na to nemůže napsat ani oblíbené "China Export" :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4904
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod j p » pon 19 říj, 2015 7:40 pm

fulda píše:
j p píše:To zni rozumne, ale mate to vyzkousene? Utahne to? Na strane 5 pod obrazkem s zarovkami ma Kühn "Connecting point motors: Motorized points cannot be connected directly to the decoder. Use either a toggle relays or an adapter for motorized points (MA10)"


Ne, jen jsem si přečetl TFM.
Ale pokud se do toho TFM začtu podrobněji, tak vidím, že MA10 rozhodně není potřeba, to je proto, že neumí měnit polaritu a tak potřebují takový udělátor pro dvoudrátové a střídavé přestavníky. Třeba Lenz LS150 nebo DIGI-CZ 005 takové blbost nepotřeuje a připínají se rovnou.

Ale abych se vrátil k otázce - v manuálu na straně 1 dole je tabulka a z té bude podstatná tato část:
http://www.kuehn-modell.de/files/wd10_gb_c.pdf píše:maximumcurrent per switch output - 1,0 A
maximum current per output group (group A or B) - 1,0 A
maximum total current - 1,8 A


Pokud budeme věřit informaci že:
http://pojezdy.eu/eshop/serva-pestavniky/1618-motoricky-pestavnik-mtb.html píše:Při 12V napájení má přestavník pod zatížením odběr 115mA

tak mi vychází, že 8*0,115=0,92A, takže se dá bez problémů pustit na obou skupinách, tedy všech 8 přestavníků, které to dokáže obsloužit.

Těžko posoudit, jak ten dekodér reaguje na indukční zátěž a jaký má ten motor rozběhový proud (nebo chcete-li proud nakrátko), ale nemyslím si, že by to bylo něco dramatického a že by někdo rozbíhal všech 8 přestavníků zároveň, takže podle hesla "jsem to zapojil a ono to chodí" bych se toho nebál.
Nikdo mi ten dekodér nechce dát na rozborku. :(


Diky!
Ptal se na to distributor a jeho se na to budou nejspis ptat zakaznici.

Co se tyce CE, tak vsechny modely CE maji, jenom prestavnik to nema uvedeno. A v nekterych zemich se bez toho "elektricka zarizeni" prodavat nesmeji.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod radula63 » úte 20 říj, 2015 5:53 pm

j p píše:Co se tyce CE, tak vsechny modely CE maji, jenom prestavnik to nema uvedeno.

Ano, právě jsem chtěl psát stejnou informaci.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1311
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod HonzaM » sob 24 říj, 2015 7:01 am

mikinko píše:Mam IBX centralu a nedopatral som sa. Na programovacej kolaji mi hlasilo error (skusal som vsetky rezimy - CV, Paged, ....) a inak teda neviem ako tam naladovat tie CV-cka ....

Zkoušel jsi použít dekodér pro LocoNet, třeba Digitrax DS64 nebo SE8C? Předpokládám, že také Uhlenbrock má v sortimentu dekodéry pro LocoNet. Někde jsem tady četl, že tento přestavník má odběr 115 mA. To je dost šokující, vezměme-li v úvahu, že želva má odběr cca 14 mA...
Naposledy upravil HonzaM dne sob 24 říj, 2015 11:26 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4089
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod JendaTT » sob 24 říj, 2015 7:24 am

Ahoj,
a máš to na DCC připojené dle manuálu? Třeba i s použitím toho 33 ohm rezistoru? Podle návodu by neměl být problém s nastavením CV na programovací koleji ve všech režimech - viz kapitola 4.4 manuálu.
Přiznám se, že nevím jak u IBX centrály, ale s Roco centrálou (jak MM tak z21) fungují ostatní Kuehn dekodéry naprosto v pohodě a programování CV dle manuálů není žádný problém (WD10 nemám k dispozici).
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod HonzaM » sob 24 říj, 2015 11:25 am

mikinko píše:
HonzaM píše:
mikinko píše:Mam IBX centralu a nedopatral som sa. Na programovacej kolaji mi hlasilo error (skusal som vsetky rezimy - CV, Paged, ....) a inak teda neviem ako tam naladovat tie CV-cka ....

Zkoušel jsi použít dekodér pro LocoNet, třeba Digitrax DS64 nebo SE8C? Předpokládám, že také Uhlenbrock má v sortimentu dekodéry pro LocoNet. Někde jsem tady četl, že tento přestavník má odběr 115 mA. To je dost šokující, vezměme-li v úvahu, že želva má odběr cca 14 mA...

Takže zakúpením dekodéru Digitrax DS64 alebo niečoho od Uhlenbrocku sa mi podarí naprogramovať do WD10 CV-čka. Zaujímavá info :-) To by ma v živote nenapadlo. Mimochodom, ak má jeden prestavník odber 14mA a dekodér je na 8 prestavníkov, koľko mA bude mať asi tak dekodér pri plnom zaťažení ? Žeby 112 ?
P.S. Sorry za ironickú reakciu, ale pýtal som sa jasne na nastavenie CV-čiek a nie na to, aké ešte iné dekodéry existujú ....

Za prvé, dekodér DS64 je pro 4 prestavniky, za druhé můj "překlep" - s tím odběrem jsem neměl na mysli dekodér, ale přestavník, před několika příspěvky tady totiž bylo uvedeno, že tento motorický přestavník má při 12V odběr 115 mA, takže pri současném přestavováni osmi prestavniků by to znamenalo 920 mA.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4089
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod fulda » sob 24 říj, 2015 4:56 pm

HonzaM píše:... Někde jsem tady četl, že tento přestavník má odběr 115 mA...

Ono to někde bylo třeba na začáku této stránky, konkrétně TADY. :twisted:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4904
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod knemo » pát 20 lis, 2015 2:34 pm

mikinko píše:Dnes som vyskúšal zapojenie motorického prestavníka MTB na viacero dekodérov.
Na klasický dekodér motorických prestavníkov to nie velmi dobre funguje - treba doplnit diody (kedze v prestavniku nie su) na rozdelenie napajania prestavovacich kontaktov.
Následne som skusal zapojit na dekoder Kuehn WD10. Po par pokusoch a skumani som nasiel rezim (teraz si nepamatam ci rezim svietenia alebo navestidla (5,6,7)) kde prestavovanie funguje uplne spolahlivo - bez akychkolvek nutnych doplneni. Teda len priamo prestavnik zapojeny do dekodera KUEHN, dekoder do DCC a hotovo. Staci len vybrat spravny rezim dekodera. Pokusne som prestavil asi 50x, niektore aj rychlo za sebou. Sem tam sa dekoder trochu zahrial, ale nic vynimocne. V realnej prevadzke ale takato zataz nebude (neustale prestavovanie hore-dole ako dnes, ked som sa vytesoval, ze to funguje :-))
Suma sumarum - Kuehn sa javi ako vhodny typ dekodera pre MTB prestavniky (a pravdepodobne aj pre ine motoricke prestavniky ako je Tillig, ....).
P.S. Otazocka ale priamo k dekoderu - ako sa nastavuju CV v dekoderi - je tam popis CV, ale ako ich nastavit ani slovo. Mam IBX centralu a nedopatral som sa. Na programovacej kolaji mi hlasilo error (skusal som vsetky rezimy - CV, Paged, ....) a inak teda neviem ako tam naladovat tie CV-cka ....

Mohu potvrdit spolupráci MTB přestavníku s Kuehn WD10 nastaven režim 6.
Podařilo se někomu programovat dekodér mimo změnu základních režimů? Dle návodu by to měl umožňovat režim 1, ale přes Z21 s telefonem ani s MM Roco se žádné změny CV nedějí :(
Za radu předem děkuji.
knemo
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 23 kvě, 2013 11:11 am

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod fira » pon 14 pro, 2015 9:45 pm

Nemá niekto jednoduchý nápad ako pridať ešte jeden kontakt na spätný ohlas k prestavniku MTB? Nemám namysli prídavné relé ,ale iba samotný mikrospinač.
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod radula63 » pon 14 pro, 2015 11:25 pm

fira píše:Nemá niekto jednoduchý nápad ako pridať ešte jeden kontakt na spätný ohlas k prestavniku MTB? Nemám namysli prídavné relé ,ale iba samotný mikrospinač.

Připevníš-li mikrospínač, stejných rozměrů jak mikrospínače uvnitř přestavníku, na tělo přestavníku mezi svorkovnici a červený jezdec, bude ti jezdec svým posuvem mačkat mikrospínač - ALE pouze na rozsahu 9mm bude spínat spolehlivě. Je to logické - potřebuje dostatečný boční posuv jezdce mimo obal přestavníku. Chceš-li jednoduché a spolehlivé řešení, které nebude závislé na zvoleném rozsahu bočního posuvu (3/6/9mm), tak se bez pomocného relé neobejdeš.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1311
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod fira » úte 15 pro, 2015 5:53 am

Dik za odpoveď ja ale pouzivam posuv 3 mm.
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod MkTT » úte 05 led, 2016 9:05 am

Používá už někdo MTB přestavník ve spolupráci s DCC dekodérem na svém kolejišti? Chtěl bych použít tyto přestavníky na své "modulovce" ovládané pomocí DCC a přivítal bych informace o zkušenostech s takovým zapojením.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod fulda » úte 05 led, 2016 10:14 am

Klasický dekodér DIGI-CZ 005 s ním nemá problém.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4904
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod MkTT » úte 12 led, 2016 3:36 pm

Děkuji všem za rady. Koupil jsem dekodér Kuehn WD10 a při nastavení režimu 5 funguje přestavování perfektně. Jenom se mi zdá, že když nastavím na přestavníku zdvih 3 mm, tak je ve skutečnosti větší, odhaduji tak 5-6 mm.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Nový výrobek motorického přestavníku

Příspěvekod Marin » stř 03 úno, 2016 8:37 pm

Ahoj, pokouším se spojit MTB Mp1 s dekodérem Lenz LS150. Nějak se mi to ovšem nedaří tak, aby to fungovalo. Mohla by mi nějaká dobrá a trpělivá duše nakreslit jak co správně s čím spojit?
Obrázek

Moc děkuju za pomoc :oops:
Marin
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 03 úno, 2016 8:30 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků