ovladac na Loconet Oto verze2.1

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

ovladac na Loconet Oto verze2.1

Příspěvekod zdeno » úte 15 črc, 2014 5:27 am

upravil jsem a vylepsil ovladac Oto do krabicky od Freda.
http://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2014070001
---
Jsou tam osetreny funkce F9-F28 tak, ze funguji jako tlacitka.
Ale to bych nebyl ja, abych to nevyresil jinak a lepe, nez to umoznuje norma a pritom je norma dodrzena ;-)
To znamena, ze funkce F0-F8 si pamatuji svuj stav, po ztraceni napajeni a funkce F9-F28 se spousti jen ta funkce, ktera je zvolena. Nedochazi teda k hromadnemu spousteni zvuku, jak to bylo vyresene do ted.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3022
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: ovladac na Loconet Oto verze2.1

Příspěvekod Jirka_US » úte 15 črc, 2014 4:31 pm

jestli si mohu dovolit 2 poznamky:
1) Informace o tom, ze dekoder si nepamatuje stav funkce (F9-F28) po ztrate napajeni se tyka pouze jednoho konkretniho dekoderu, ale neni to obecna vlastnost vsech dekoderu (vyrobcu). U dekoderu ESU (LokPilot micro V4) si lze pomoci CV nastavit, zda-li si dekoder ma stav prislusne funkce pamatovat ci nikoliv.
2) Pokud jsem to spravne pochopil tak funkce F9-F28 funguji pouze jako tlacitka, tudiz pokud je na ne namapovan "trvaly" zvuk nebo svetlo tak budou v "provozu" jen po dobu stisknuti talcitka ?
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: ovladac na Loconet Oto verze2.1

Příspěvekod fulda » úte 15 črc, 2014 5:22 pm

zdeno píše:Ale to bych nebyl ja, abych to nevyresil jinak a lepe, nez to umoznuje norma a pritom je norma dodrzena ;-)

Trochu se mi zdá, že tady byl za normu považován velice malej vzorek.
Je pravda, že loconet má s funkcema nad F8 těžkej život, ale to neznamená, že by situace nebyla řešitelná. Doporučuji se inspirovat u XpressNetu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: ovladac na Loconet Oto verze2.1

Příspěvekod zdeno » úte 15 črc, 2014 7:54 pm

kopirovat XpresNet asi nebude to prave, mam dojem, ze prace s OPC_IMM nebude totozna s praxi Lenz protokolu. Ale rad se zase naucim neco nove. ;-)
---
Vzorek dekoderu byl celkem dostacujici, jen nektere jsou vice user-friendly a to se neda odhadnout popredu. Ale vseobecne se da napisat, ze po ztrate napajeni se prehrajou (zapnou) vsechny funkce, pro ktere prisel prikaz "ON". A treba vsech 8 najednou v dane skupine.
---
Na margo mapovani funkci je nutne upozornit, ze funkce F0 - F8 je vhodne pouzivat na pevne funkce (prepinac) a ty ostatni na jednorazovky (tlacitko). Ja jsem pouzil zvlastni algoritmus na zapinani a vypinani techto funci a neda se napisat, ze funguji ciste jen jako tlacitka. Je to kombinace obou a zapnuta funkce je zapnuta stale, pokud ji nevypne nasledujici prikaz. Proto zapnuta funkce se neda spustit opakovane, musi se nejdrive vypnout a potom zase zapnout.
---
Dokonce by se funkce F9-F28 daly pouzit na dekodery sprahel ve vagonech, kde by nevadilo, ze je obcas spatny odber napajeni.
Jen by se muselo zajistit, aby sprahlo bylo sepnute tehdy, kdyz je stav funkce "OFF" a rozpinalo by se na priznak "ON".
Ale to je hudba budoucnosti a zatim bych to neresil.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3022
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků