Jednoduchý ovladač na výhybky

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod fulda » pát 21 bře, 2014 3:24 pm

tomas_ píše:mohu se zeptat na kolik to vyjde?

Tak se koukám po světě a zjišťuju, že piánko od Tilligu (6 kláves) stojí cca 180,- korun, ovladač od PIKO (8 tlačítek) stojí 350,- korun, Roco 4 klávesy 350,- a Roco 8 kláves 450,-
Tak to si teda říkám, že ten analog vyjde pekelně draho.
Tohle mi vychází více než srovnatelně (tedy pokud vezmu průměr cca 50,- za klávesu :mrgreen: )
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod Ferda » pát 21 bře, 2014 4:34 pm

Jirka_US píše:To v kazdem pripade, protoze DS64 ma funkci ovladace (ovladani pomoci tlacitek) a dekoder prislusenstvi vse v jednom, uz jsem to psal v predchozim prispevku. Je treba peclive cist...

:idea: Takže pokud jsem to správně pochopil, tak si to mohu namontovat pod výhybky a tahat 100 drátů někam k pultu k tlačítkům. Nebo to dát do pultu a tahat 100 drátů k pod layoutem k výhybkám.
Nebo, že bych se mýlil :?:

Pokud tohle řeknu analogistům, tak se mi vysmějí a budou mít úplnou pravdu. :mrgreen: Oni to takto dělají už spoustu let. Jen k tomu nepotřebují zázračnou americkou krabičku za 1.200,- + poštovné + DPH.

Ps. To Půlsto za klávesu je docela bomba.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod BohousP » pát 21 bře, 2014 4:58 pm

Ferda píše:
Jirka_US píše:To v kazdem pripade, protoze DS64 ma funkci ovladace (ovladani pomoci tlacitek) a dekoder prislusenstvi vse v jednom, uz jsem to psal v predchozim prispevku. Je treba peclive cist...

:idea: Takže pokud jsem to správně pochopil, tak si to mohu namontovat pod výhybky a tahat 100 drátů někam k pultu k tlačítkům. Nebo to dát do pultu a tahat 100 drátů k pod layoutem k výhybkám.
Nebo, že bych se mýlil :?:

Pokud tohle řeknu analogistům, tak se mi vysmějí a budou mít úplnou pravdu. :mrgreen: Oni to takto dělají už spoustu let. Jen k tomu nepotřebují zázračnou americkou krabičku za 1.200,- + poštovné + DPH.

Ps. To Půlsto za klávesu je docela bomba.


Myslím, že jsi to pochopil docela správně. Je to jeden ze způsobů, jak upevnit v analogistech jejich víru v nekonečné klubko drátů :P . (Aby mne tady zase někdo neobviňoval, že šířím nepravdy, i v digitálu pár těch drátů potřebujeme, obzvlášť pokud používáme podobná zařízení.)
Navíc, hodně lidí používa serva a to DS64 neumí.
Pokud Fuldův prototyp cenově vleze do pěti - šesti stovek, je to celkem zajímavé. Přemýšlel jsem, že vyslovím návrh na zjednodušenou verzi - stejný kodér s externí klávesnicí, který by se dal připojit ke stávajícím klavírům. Obávám se však, že Fulda na načítávání používá multiplex a ten v případě klavíru s jedním společným pólem použít nepůjde.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod fulda » pát 21 bře, 2014 5:05 pm

Jojo píše:... Fulda dcera frci na DCC? :D

Jo jo, kdo chodí na burzu, tak to ví, poslední dobou si chodí nakupovat víc než já.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod fulda » pát 21 bře, 2014 5:46 pm

BohousP píše:Pokud Fuldův prototyp cenově vleze do pěti - šesti stovek, je to celkem zajímavé. Přemýšlel jsem, že vyslovím návrh na zjednodušenou verzi - stejný kodér s externí klávesnicí, který by se dal připojit ke stávajícím klavírům. Obávám se však, že Fulda na načítávání používá multiplex a ten v případě klavíru s jedním společným pólem použít nepůjde.

No to já jsem si myslel taky, dokonce jsem si myslel, že to udělám přímo do nějakého piána, ale za ty prachy? Však krom Tilliga jsou ta piána dražší než to moje zařízení.
A tillig zase nemá žádnou škatulku. Tam by se to celkem snadno udělalo tak, že z toho bude rovnou trčet sedm pásků, které se přicvaknou do tilligovo svorek a bude to. Ale kam potom dát ten plošňák? Pod piánko? za piánko? a do jaké škatulky?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod Jojo » pát 21 bře, 2014 7:44 pm

Uz ide jar. Teda uz je.
Ja by som urcite hladal ,ako dat to do nejakej skatulky. :D :shock: :shock: :shock: :mrgreen:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod Ferda » pát 21 bře, 2014 9:12 pm

A co takhle vyrobit škatulku přímo na míru tomu plošňáku? To by nešlo?
Něco jako tohle?
Obrázek
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 23 bře, 2014 5:25 am

Sakryš chlapi,vy to fakt v tom digitálu nemáte jednoduchý.Na přehození veksle takový pekelný stroj? :lol: To nám analogovým zabedněncům stačí ke štěstí jeden drát od pultíku ke zhlaví,tam to rozhodím mezi veksle,přidám pár diod a mám hotovo. :mrgreen: Na pultíku pak zmáčknu 1,slovy JEDNO tlačítko za cca 10,-Kč a mám postavenou vlakovou cestu.Tedy má to jednu podmínku,musím použít kvalitní kolejivo a přestavníky z nízkým odběrem,např.Fleischmann Profi a ne přestavníky,které po přehození veksle vyrazí topičovi v elektrárně lopatu z ruky nebo serva s dálného východu,která po několika přehozeních zdechnou z naprostého vyčerpání. :lol: :lol: :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod cipisekmp » ned 23 bře, 2014 6:59 am

Ahoj, no chtel bych videt ten jeden drat pri "jen" deseti vyhybkach. S pozdravem Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod fulda » ned 23 bře, 2014 8:14 am

Hmm, a co teprve jeden drát se servama?
Krom toho, že si tady nejvíc stěžuju na to, že to jedno tlačítko z analogu vyjde na zhruba 50,- což mi přijde moc.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 23 bře, 2014 9:26 am

S vámi je chlapci těžké pořízení. :D Říká vám něco slovo nadsázka?Tím jedním drátem jsem myslel přestavení výhybky(výhybek) do patričného směru,takže pro názornost uvedu tento příklad.Na přiloženém obrázku SN vidíme 5 možností postavení vlakové cesty,tzn.potřebuji výhybky přestavit do 5-ti různých pozic.Stačíte mě sledovat?Tak pokračujeme,s pultíčku s 5-ti tlačítky vedu 5 drátů směrem do středu kolejiště,kde vedení rozvětvím k jednotlivým přestavníkům,přidám pár diod a je hotovo. :D Jedno mžikové tlačítko koupím za 10,-Kč,dioda stojí cca 1,-Kč a potřebné "klubko"drátů za 20,-Kč.Nepotřebuji žádná relátka a další bižuterii,jak se tady stále snažíte prezentovat.Potřebuji pouze a jen kvalitní přestavník,který pokud dostane příkaz k činnosti,tak to prostě vždycky udělá a nepotřebuji k tomu žádná další udělátka pro kontrolu atd.Pochopitelně se stále bavíme o jednoduchém ovládání vlakové cesty ve SN,kde nejsou žádné závislosti směrem k vjezdovým a odjezdovým návěstidlům.
A jedna veselá na závěr,veškeré příslušenství (veksle,semafory,závory) zásobuje energií trafíčko o rozměrech 8x4 cm(původně možná do TV),které jsem koupil bratru za cca 170,-Kč.Má čtyři vývody,2 do zásuvky,2 do pultíku a bez jakýchkoli problémů funguje bezmála 5 let.Pochopitelně to není pro diletanty,kteří neumí číst nebo neví co znamenají symboly pro elektrická zařízení. :mrgreen:
Jinak samozřejmě nic nemám proti Jindrově bohulibému bádání v oblasti elektroniky. :P
Přílohy
skryté nádraží-ovládání.JPG
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod fulda » ned 23 bře, 2014 9:42 am

He he, projevuješ se přesně TAKHLE.

Ale co když existují i jiní, kteří například uvažují o tom, že někdy budou chtít ovládat vláčky z telefonu? tabletu? počítače? Co si pak počnou?
Nebo jinej příklad - jednoduché kobercové ježdění - to mám jako tahat pokaždé dráty ke každému přestavníku? Proč? u kolejiva s podložím se mi dekodér vejde do podloží a u gigantických měřítek se mi tam vejde i přestavník. Pak prostě vezmu výhybku, připojím a jezdím.

BTW: oblíbená otázka pro prváky na střední škole: "víš jak se připojuje zvonek na jeden drát?"
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 23 bře, 2014 10:01 am

Jindro,já na rozdíl od Tebe nezatracuji názor druhého. :wink: Tedy pokud si chce někdo ovládat modelovou železnici pomocí tabletu atd,tak mu pochopitelně nic jiného než použít různá digitální hejblata nezbude. :D Pro ježdění na koberci použít digi ovládání mi přijde stejně schizofrenní,jako si do Trabanta namontovat klimatizaci,sorry. :lol: K tomu nepotřebuji ani přestavník,než se s těmi hejblaty rozkoukáte,mám veksle přehozené.Tedy bavím se o ježdění na formátu startsetu A +B,ale samozřejmě zase platí,proti gustu žádný dišputát a poku chce někdo používat modelovou železnici jako autodráhu,tak proč ne.
Jinak bych chtěl vidět,kam nacpeš do Flajše ten dekodér i s přestavníkem,leda Roco.Takže využití jen s něčím a ještě v H0. :D
Ale on si také někdo koupí na hraní TT nebo dokonce N-ko.Zkrátka a dobře mládenci,digitál je fajn,ale asi by bylo dobře seriózně říci,že ne vždy musí být tím nejvhodnější řešením a není pro každého.Pokud to neumíme,tak je to debata o ničem.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod fulda » ned 23 bře, 2014 6:25 pm

miroslav lengyel píše:Jindro,já na rozdíl od Tebe nezatracuji názor druhého. :wink:

To se mi nezdá, proč by jsi jinak začal psát do tohoto tématu o dokonalosti analogu?

miroslav lengyel píše:Jinak bych chtěl vidět,kam nacpeš do Flajše ten dekodér i s přestavníkem,leda Roco.Takže využití jen s něčím a ještě v H0. :D
Ale on si také někdo koupí na hraní TT nebo dokonce N-ko.Zkrátka a dobře mládenci,digitál je fajn,ale asi by bylo dobře seriózně říci,že ne vždy musí být tím nejvhodnější řešením a není pro každého.Pokud to neumíme,tak je to debata o ničem.

Proč by se v gigantickém měřítku nevešel dekodér? (obrázek dole)
Je to celkem v poho pro děti, staví si koleje a ono jim to rovnou jezdí, žádná starost, žádné dráty. Dětem nevadí, že nemají logickej panel, oni si to tak poskládaly.
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jednoduchý ovladač na výhybky

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 24 bře, 2014 5:53 am

Jindro nekecej a nevkládej mi do úst něco co jsem neřekl. :wink: Já pouze tvrdím,že byste měli být(digitální nadšenci)objektvivní a na rovinu vždycky říct,řekl bych přímo zdůraznit tuto zásadní větu.
Zkrátka a dobře mládenci,digitál je fajn,ale asi by bylo dobře seriózně říci,že ne vždy musí být tím nejvhodnější řešením a není pro každého.
Druhá věc.Pod můj příspěvek,kde myslím zcela jasně píšu,že je to použitelné pouze a jen pro Roco :wink: mi položíš otázku,proč by to nešlo použít pro gigantické měřítko a přiložíš fotku veksle Roco. :lol:
Příště si přečti můj příspěvek pořádně a neschovávej se za učitelku češtiny. :D Chápu,že jsi jako digitální purista rozpálen mými příspěvky do ruda,ale takový už je holt život,že s Tebou nemusí druhý souhlasit. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: JaroHo a 37 návštevníků