Zapojení S88

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Zapojení S88

Příspěvekod soundman73 » pon 11 lis, 2013 1:26 pm

Mám GenLi USB maxi a budu stavět NanoX S88.

Mám zapojovat detektory obsazení raději do Nanox nebo do GenLi?
Je to asi jedno, laicky si myslím, že je lepší dát je blíž k výstupu do PC - takže do GenLi.
Má vůbec význam, abych v tom případě Nanox osazoval sběrnicí S88 (obvodem 74HC04N)?
soundman73
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob 31 srp, 2013 8:56 am

Re: Zapojení S88

Příspěvekod fulda » pon 11 lis, 2013 1:46 pm

vzhledem k tomu, jak je to udělané, tak pokud máš centrálu s vlastní zpětnou vazbou, tak nepouřívej zpětnou vazbu na GenLI.
74HC04 je použitá jen jako zesilovač, pokud jí neosadíš, tak NanoX bude i nadále vyhodnocovat stav zpětné vazby, ale dostane jinak zašuměný signál.
Existuje verze NanoX bez S88 a existuje možnost vyhodnocování S88 vypnout, ale neosazení 74..04 není správná cesta.

BTW: pokud použiješ S88 na GenLI, tak přijdeš o možnost jí sdílet do dalších zařízení jako je třeba ovládací pult s FBO.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4893
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Zapojení S88

Příspěvekod soundman73 » pon 11 lis, 2013 4:16 pm

Dík za info, ovládací pulty používat nebudu, potřebuji jen dostat zpětnou vazbu do PC

Podle schématu mi přišlo, že když neosadím 74HC04, kondík, odpor a RJ45 a použiju pro S88 jen GenLI, mělo by to fungovat.
Verze NanoX bez S88 mě samozřejmě napadla, ale získal jsem levně tuhle desku - osadím to tedy komplet,takový cenový rozdíl to oproti verzi bez S88 nebude a přestanu používat S88 na GenLi.
Přílohy
nanox.jpg
soundman73
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob 31 srp, 2013 8:56 am

Re: Zapojení S88

Příspěvekod fulda » pon 11 lis, 2013 6:57 pm

soundman73 píše:Podle schématu mi přišlo, že když neosadím 74HC04, kondík, odpor a RJ45 a použiju pro S88 jen GenLI, mělo by to fungovat.

A nad tím co se stane v tom procesoru jsi nepřemejšlel? To není lego, s nepřítomností toho obvodu se prostě nepočítalo.

Kdo dělá takovéto desky? To je taková legrační kombinace - když mám technologii na zelené desky, tak by ta deska mohla vypadat daleko jinak a mnohem efektivněji. Je navržená tak, aby se dala vyrobit za pomocí hřebíků a kladiva.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4893
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Zapojení S88

Příspěvekod soundman73 » pon 11 lis, 2013 8:12 pm

fulda píše:Kdo dělá takovéto desky? To je taková legrační kombinace - když mám technologii na zelené desky, tak by ta deska mohla vypadat daleko jinak a mnohem efektivněji. Je navržená tak, aby se dala vyrobit za pomocí hřebíků a kladiva.


Kdo je dělal nevím. Já jí získal od kolegy, který mi vypaloval hex do pic pro dekodéry serva.

Možná jí ani nepoužiju, mám nabídku od slovenského kolegy, od kterého jsem bral desky pro detektory obsazení.
Na té jeho pro NanoX se mi líbí, že je částečně pro smd součástky a je menší.
Přílohy
nanox-v2.jpg
soundman73
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob 31 srp, 2013 8:56 am

Re: Zapojení S88

Příspěvekod BorgMcz » ned 17 lis, 2013 8:13 am

soundman73 píše:
fulda píše:Kdo dělá takovéto desky? To je taková legrační kombinace - když mám technologii na zelené desky, tak by ta deska mohla vypadat daleko jinak a mnohem efektivněji. Je navržená tak, aby se dala vyrobit za pomocí hřebíků a kladiva.


Kdo je dělal nevím. Já jí získal od kolegy, který mi vypaloval hex do pic pro dekodéry serva.

Možná jí ani nepoužiju, mám nabídku od slovenského kolegy, od kterého jsem bral desky pro detektory obsazení.
Na té jeho pro NanoX se mi líbí, že je částečně pro smd součástky a je menší.


Ty desky vypadají dobře a je tam na tom pěkné, že je tam použit pulzni zdroj, tedy nebudou se ty regulátory tolik hřát.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Zapojení S88

Příspěvekod BohousP » ned 17 lis, 2013 9:20 am

TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků