Ozvučení Hektora (v TT)

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Ozvučení Hektora (v TT)

Příspěvekod gadjukin » ned 15 zář, 2013 7:20 pm

Dobrý večer, má někdo zkušenost jak ozvučit T435/720 (Tillig 04624) osazený dekodérem Tams PluX12 TAMS LD-G-31 (Tillig 66016) pomocí ozvučovacího modulu od Tilligu (660051)? Na netu jsem toho zatím moc nenašel, tedy kromě velmi nedokonalé rozborky a sborky Hektora za účelem digitalizace. A v manuálu k ozvučovacímu modulu je popsána NoHABka a pár dalších lokomotiv. Nicméně malý Hektor tam není.
Tož bych (a určitě nejenom já) uvítal, pokud někdo tu zkušenost má, kdyby se podělil.

Díky Jirka
TT v digitálu - ČSD 1975-1989. Po třiceti letech vlastně začínám...
Uživatelský avatar
gadjukin
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 led, 2011 9:53 pm

Re: Ozvučení Hektora (v TT)

Příspěvekod Jacek » ned 15 zář, 2013 7:29 pm

Dobrý večer, mohu-li doporučit, tak ozvučit ten model pořádně a autentickými zvuky. Nevím co ten modul umí, ale údajně snad jen houkat. A pochopitelně zvukem nějaké německé lokomotivy.
http://www.jacek-modely.cz/ozvuceni-hektora-tillig/
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Ozvučení Hektora (v TT)

Příspěvekod gadjukin » ned 15 zář, 2013 7:50 pm

No, tak daleko jsem se ještě nedostal :-)
Zatím jsem jenom nainstaloval DCC dekodér.
Chápu-li to správně, budu muset odletovat všecnha připojení "motherboardu" Hektora, abych byl schopen upravit závaží pro montáž reproduktoru? Další otázka, která mne napadá, je: proč jsou v sadě reprodutory dva? A kam je umístit?
J.
TT v digitálu - ČSD 1975-1989. Po třiceti letech vlastně začínám...
Uživatelský avatar
gadjukin
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 led, 2011 9:53 pm

Re: Ozvučení Hektora (v TT)

Příspěvekod Jacek » ned 15 zář, 2013 8:38 pm

Ano, vodiče se musí odletovat, aby se závaží dalo vytáhnout. Reproduktor je tam jen jeden, to je ta černá kostka vpředu.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků