Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod A2C » ned 29 pro, 2013 9:11 pm

Páni, prosím Vás hádate sa a nemá to konca, diskutujme,
čo sa týka nastavenia dekodéra do vysávača, brúsky, leštičky, čo Vám bráni dať vysávaču aj lokomotíve jednu a tú istú adresu a jednoducho čím rýchlejšie pôjde lokomotíva tým rýchlejšie bude vysávať, resp. vyšší sací výkon bude dosahovať, ja som toto riešil pre brúsku v tomto vysávači nakoľko keď ju pustíte bez toho aby lokomotíva bola v behu tak to vie pekne poškodiť zvršok. Takže v kľude, nastavte si jednotlivé parametre oddelene a jednoducho keď potrebujete vyberte si najpomalšiu lokomotívu pripojte naprogramovaný vysávač na rovnakej hodnote a vysávajte bez toho aby tu bolo nutné písať dlhé litánie a urážať sa :)
k tomu vysávaču stačí akýkoľvek lacný lokomotívny dekodér takže riešiť špeciálny do tohto voza je nezmyseľ.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Jirka_US » ned 29 pro, 2013 9:31 pm

Jeste jednou je treba pozorne cist jinak se nikam nepohneme.
1) od cena, ten dekoder lze zakoupit pod $30....,proc zde neuvadim konkretni obchod jsem jiz asi vysvetloval. Takze zadna mlha....
2) Ja jsem mel na mysli dekoder s "hardcoded" F2
3) kazdy at si vybere reseni podle sveho. Myslim, ze z logiky veci plyne, ze univerzalni dekoder ma vice nez jedno pouziti oproti jednoucelovemu dekoderu. Takze z logiky veci plyne, ze ten kdo nechce kupovat mnoho veci, tak naopak zvolim reseni s univerzalnim dekoderem. Tedy napr. Tomix proda nebo ho prestane bavit atd. Jednoduse dekoder vyjme a pouzije nekde jinde....Ja jen doufam, ze nezacnes rozebirat co znamena slovo univerzalni a jednoucelovy.....
4) ohledne F2 a F3. F3 jsem jasne napsal, ze ted nebudeme uvazovat. Nevidim nic spatneho na zmene CV133 za jizdy pomoci Pom. Pokud chces plynulou regulaci pomoci ovladace staci zmena CV61=1. Ma tvuj dekoder takovou funkci ?
5) Pozadovany pripad je popsan v tomto vlakne myslim nekolikrat..

Jen mala poznamka, nikde jsem nepsal, ktery dekoder je lepsi nebo horsi na rozdil od tebe, jen jsem popsal jednu z moznosti. Pravo o tom co budu psat na foru, pokud je to v souladu s jeho pravidky, bych si zdovolenim ponechal pro sebe a nikoliv, aby o tom rozhodoval at uz osviceny nebo mistni guru DCC.

Hezky vecer
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod fulda » ned 29 pro, 2013 9:51 pm

Asi 100x jsi uvedl, že hlavní chyba mého dekodéru je, že nepodporuje CV#21,22. Nakonec jsi jako mnohem lepší uvedl dekodér, který má na pevno přiřazenou funkci, kterou umožňuje jen zapnout/vypnout motor. Celkem jsi ještš nepřišel na to, k čemu by jsi použil ty tvá CV#21,22 a mimochodem jsi se v praxi ani s tomixem nesetkal.
Trochu smutné.

Ale našel jsem v jednom bezva fóru báječnou odpověď:
Jirka_US píše:CV5 je dle zmíněného dokumentu S-9.2.2 NMRA volitelné (optional),
... stejně jako CV#21,22
A proto se ptám - co je vlastně tak zásadně špatně a co dokážeš vyřešit lépe s přihlédnutím k požadavkům, které jsem si vytyčil?

(hlavní požadavek - jednoduchost na ovládání i na osazení, přijatelná cena, možnost ovládat z jednoho levného ovladače pez přepínání)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4897
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 30 pro, 2013 2:44 am

Je 3:30 ráno a jako správný ajznbón nespím,takže čtu tohle fórum.Chlapi neděláte z toho trošku bramboračku? :D Já tedy nevidím nic složitého na tom,rozjet soupravu složenou s JEDNÉ hnací lokomotivy a JEDNOHO čistícího vozu a následně tuto soupravu ovládat pomocí JEDNÉ Multimause. :lol: Nevím tedy jak vy,ale já nemám potřebu měnit během čištění kolejí rychlost soupravy,takže prostě soupravu rozjedu,MM přepnu na adresu čistícího vozu a v klídku si reguluji otáčky motoru.Tu regulaci uvažuji pro brusný a leštící kotouč než pro samotné luxování.Používám kolejivo Fleischmann Profi s podložím,takže si tak nějak neumím přestavit,že by mi to vyluxovalo něco navíc.V N-ku je možná nutné měnit sílu sání,abyste si nevyluxovali nějaké prvočinitele z vekslí. :lol: To máte za to koště :!: :lol: A jen tak mimochodem,elektrické vysavače byly už před II.světovou válkou. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Jirka_US » pon 30 pro, 2013 6:31 am

Snad se blížíme k závěru, ale předtím jeśtě malá rekapitulace. Vlákno začalo tímto:
Ahoj,

v první řadě se musím pochválit, povedlo se mi koupit limitku Tomix 6422 - skeleton. (čistící vůz v průhledné verzi)
Koupil jsem jí z Japonska a domů dorazila jen o den později, než zboží co manželka nakoupila v Ďáblicích. (a bez cla).

a par tydnu pote:
Tady se zase pokoušíš mlžit. Podle platných dovozních pravidel při individuálním dovozu nad €22 a do €150 platíš DPH. (to je cca $30,5 - $207,2)
Pokud je někdo detailista, tak nic jednoduššího než si na webu celní správy vyplnit formulář TARIC-CZ, který zahrnuje DPH sazby české republiky.

Ze by se zmenily predpisy nebo ze by Tomix byl levnejsi nez dekoder? Nebylo by dobre to clo doplati, aby to bylo fer vuci tomu dekoderu?
http://www.1999.co.jp/eng/10010448
Jinak si myslím, źe je celkem zásadní rozdíl mezi slovy:
fulda píše:Asi 100x jsi uvedl, že hlavní chyba mého dekodéru je, že nepodporuje CV#21,22.....

a moje puvodni pripominka:
V případě soupravy s využitím CV19 (advanced consisting) by možná mělo smysl přidat CV21,CV22...



fulda píše:Ale našel jsem v jednom bezva fóru báječnou odpověď:
Jirka_US píše:CV5 je dle zmíněného dokumentu S-9.2.2 NMRA volitelné (optional),
... stejně jako CV#21,22
...

No to je samozřejmě pravda a nikdo tento fakt nezpochybňuje a byl jsem přesvědćen, že tento fakt víš. Ale to klíčové je co je psáno v odstavci mezi řadky 165 a 170 se nějak taktně vytratilo. Závěr, který asi chceš udělat, jsem zde již uváděl (na konrétním typu dekodéru) a jsem rád, že jsi k němu dospěl také ….

Ted jeste jedna mala korekce k tomu ovladaci:
Krom toho - jak píše Bohouš, za 5000 si koupíš zhruba 3 MM, takže má do každé ruky jednu a ještě si může dát třetí na podlahu a točit kolečkem palcem u nohy

Ty počty asi nějak nesedí, v té „krabičce“ jsou 2 ovladače v jednom a co ty „dráty“ z těch myší ? Dokážeš si představit, že by někdo začal srovnávat tvůj bezdratový ovladač např. s Fredem ?

Vzhledem k tomu, že já žádné dekodéry neprodávam, pokud se nic nezměnilo , tak ty asi také ne (pokud je to pro pár kamarádů, tak je to skvělý, jen tak dále), tudíž o nic nejde. Tak jsme si trochu „pokecali“ a závěr je ten, že současná úprava NMRA S-9.2.2 pro jednoúčelový dekodér do „vysavače“ je asi poněkud „krkolomná“ .. ... a teď už zbývá zajít na panáka (Bohouš nabízel slivovici) do Opletalky ...

Tak snad hodiny Teorie DCC a NMRA skoncily a pokud se týká praxe, tak bych se řídil radami těchto dvou pánů. Stejně mám pocit, že ikdybych zde prezentoval notářsky ověřené video, tak to asi nebude moc platné...
A2C píše:..... aby tu bolo nutné písať dlhé litánie a urážať sa :)
k tomu vysávaču stačí akýkoľvek lacný lokomotívny dekodér takže riešiť špeciálny do tohto voza je nezmyseľ.

miroslav lengyel píše:... Nevím tedy jak vy,ale já nemám potřebu měnit během čištění kolejí rychlost soupravy,takže prostě soupravu rozjedu,MM přepnu na adresu čistícího vozu a v klídku si reguluji otáčky motoru.....


P.S.to miroslav lengyel: Asi je občas dobré, že někdo s nadhledem diskuzi usměrní, asi je třeba některé věci brát s nadhledem, jiz neni treba vice dodavat.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod fulda » pon 30 pro, 2013 8:05 am

miroslav lengyel píše:Používám kolejivo Fleischmann Profi s podložím,takže si tak nějak neumím přestavit,že by mi to vyluxovalo něco navíc.V N-ku je možná nutné měnit sílu sání,abyste si nevyluxovali nějaké prvočinitele z vekslí. :lol: To máte za to koště :!: :lol:

Ne ne, jednou jsem figurce na peróně vysavačem rozfoukal drdol a ona pak měla hrozné kecy :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4897
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Myšpulín » pon 30 pro, 2013 1:23 pm

fulda píše:Ne ne, jednou jsem figurce na peróně vysavačem rozfoukal drdol a ona pak měla hrozné kecy :mrgreen:

Prosím foto před a po! :mrgreen:
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 30 pro, 2013 2:04 pm

Jaképak foto,video :!: :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Beda » pon 30 pro, 2013 3:30 pm

A byla to opravdu figurka na peroně?....
N, DCC, NANOX V 3.6, DIGI CZ: Gen LI 101, FBO, Vratná smyčka CZ-030,
ROCRAIL na RaspberryPi...
Beda
 
Příspěvky: 144
Registrován: úte 22 lis, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod fulda » pon 30 pro, 2013 6:14 pm

Myšpulín píše:
fulda píše:Ne ne, jednou jsem figurce na peróně vysavačem rozfoukal drdol a ona pak měla hrozné kecy :mrgreen:
Prosím foto před a po! :mrgreen: /quote]
Nevím, jestli jsi někdy doma zkoušel ženskej rozfoukat drdol a pak vytáhnout foťák :?: Já na to rozhodně nemám :!:
Obrázek Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4897
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 30 pro, 2013 6:53 pm

fulda píše:
Myšpulín píše:
fulda píše:Ne ne, jednou jsem figurce na peróně vysavačem rozfoukal drdol a ona pak měla hrozné kecy :mrgreen:
Prosím foto před a po! :mrgreen: /quote]
Nevím, jestli jsi někdy doma zkoušel ženskej rozfoukat drdol a pak vytáhnout foťák :?: Já na to rozhodně nemám :!:
Obrázek Obrázek

Přestaň mlžit,copak ta Tvoje nosí drdol? :lol: I když jsem něco zaslechl,že se zlatá šedesátá vrací. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod BohousP » pon 30 pro, 2013 7:04 pm

Přestaň mlžit,copak ta Tvoje nosí drdol? :lol: I když jsem něco zaslechl,že se zlatá šedesátá vrací. :mrgreen:

Fulda má hromadu tzv. sestřenic, některá možná jo ... :lol:
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod fulda » sob 04 led, 2014 10:10 am

Dostal jsem nějaké zelené plošňáky, tak jsem udělal 3ks dekodérů navíc. Jeden už někdo chtěl, dva jsou ještě k dispozici v limitované vánoční edici. Takže dva nejrychlejší mají šanci. Navíc jsou hotové, takže je může Honza odeslat jen co si o ně někdo požádá.
Obrázek

Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4897
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » sob 04 led, 2014 10:50 am

fulda píše:Dostal jsem nějaké zelené plošňáky, tak jsem udělal 3ks dekodérů navíc. Jeden už někdo chtěl, dva jsou ještě k dispozici v limitované vánoční edici. Takže dva nejrychlejší mají šanci. Navíc jsou hotové, takže je může Honza odeslat jen co si o ně někdo požádá.
Obrázek

Obrázek

cena je jaká?
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Jirka_US » sob 04 led, 2014 5:25 pm

Pokud někdo dává přednost profi dekodéru, který splňuje normu NMRA (S-9.2.2) , tak je zde popsána digitalizace vysavače Tomix ve velikosti N krok za krokem (foto) aniž by bylo třeba ohýbat noźky dekodéru. Ovládání motoru je možné buď „klasicky“ (jako loko viz příspěvky A2C a ML) tedy pomocí regulatoru ovladače nebo pomocí funkčního tlačítka, záleží jen na uživateli. Postup zde byl popsán. Jedna z možností, kde zmíněný dekodér lze zakoupit v rámci EU je britský on-line obchod dccsupplies.
Postup zde:
http://www.tcsdcc.com/Customer_Content/ ... ck_Car.pdf

Na výslovné přání uživatele fulda zde uvádím doplňující informace ohledně funkčního mapování, ikdyź jsem se domníval, źe funkční mapování je pro středně pokročilé uživatele jasné, takže se omlouvám, pokud budu opakovat jasné věci., popř. námitky, že to patří do jiného vlákna.
Výběr funkčního tlačitka pro ovládání motoru se provádí „standardně“ pomocí funkčního mapování v CV134. Tovární nastaveni je CV134=2 což odpovídá tlačítku F0, pro CV134=4 je to tlačítko F1, pro CV134=8 je to tlačítko F2 atd.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků