Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod BohousP » ned 29 pro, 2013 4:34 pm

Já myslím, že na to, abych pochopil nesmyslnost této diskuse, se nemusím domlouvat s nikým. A až se s Fuldou v modelářské hospodě potkám, máme na diskusi i zajímavější věci.
Fulda tady popsal dekodér, který dělal kamarádovi na požádání. (Já to nebyl, Tomixe nemám :( .) Ale vypadá to, že to bude muset řešit mezinárodní soudní dvůr, nebo možná i OSN.

S ohledem na první větu nebudu dál pokračovat.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Jirka_US » ned 29 pro, 2013 5:00 pm

Podivej se ja jsem fuldovy nabidl nekolikrat celkem velkorysou spolupraci, krome toho jsem opet nabidl jakym zpusobem zlepsit komunikaci (viz muj prispevek vyse), aby z toho tady nebyl cirkus na koleckach, nabidl jsem ze pokud se citi dotcen nejakym vyrokem, ze to dam do poradku (zadna reakce....), poskytl jsem pomerne presny popis jak digitalizovat Tomixe,presne jak pozadoval fulda.
Tedy popsal jsem zde digitalizaci vysavace Tomix pomoci profi dekoderu, pro ty co nechteji cekat az ho nekdo vyrobi, ktery odpovida standardum NMRA a dle meho osobniho nazoru ma velkorysou zaruku, chybi tam neco nebo je neco nejasne ?
Jen zacinam mit pocit, ze nektera pravidla jako by by mela platit pouze pro me, protoze jak souvisi slova napr. OSN s dekoderem pro Tomixe....? Je to k tematu jak pozadoval fulda?

Takze se domnivam, ze z me strany uz jsou pravdepodobne vycerpany vsechny rozumne moznosti. Pokud mas nejaky rozumny navrh, urcite nezustane zapomenut.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Jirka_US » ned 29 pro, 2013 5:50 pm

fulda píše:...
2) co si počneš s tím, že tažná lokomotiva používá F2 a F3 pro přepnaní jízdních vlastností? (posunovací rychlost a přepínání rychlostních křivek)
...


No rozumny clovek si asi nebude mapovat na F2 posunovaci rychlost, kdyz vim ze tam budu mit ovladani vysavace....Nevim co je mysleno "prepinani rychlostnich krivek" tudiz nemohu odpovedet.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod fulda » ned 29 pro, 2013 6:36 pm

Jirka_US píše:
fulda píše:...
2) co si počneš s tím, že tažná lokomotiva používá F2 a F3 pro přepnaní jízdních vlastností? (posunovací rychlost a přepínání rychlostních křivek)
...

No rozumny clovek si asi nebude mapovat na F2 posunovaci rychlost, kdyz vim ze tam budu mit ovladani vysavace....Nevim co je mysleno "prepinani rychlostnich krivek" tudiz nemohu odpovedet.

To je prosím default pro levné dekodéry které jsou ve startsetových lokomotivách. A prosím je to hardcoded, nelze to nastavovat. Proč to nejde nastavovat u tvého řešení? Má bejt lepší než moje a né dvakrát dražší a třikrát horší.

Přiznejme si to - jenom teoretizovat nestačí.

A co ostatní body?
1) za cenu dekodéru dostaneš jen redukci bez dekodéru
3) co na to CV#21,22?
4) co uděláš, aby jsi na zhlaví luxoval menší rychlostí a v podzemí větší?

P.S. Předpokládám, že jsi myslel EUN651 pořizovací cena cca 750~800 korun + 150 korun za DPH, protože není z EU a poštovné. Pro srovnání - můj dekodér cca 100 korun při vlastní stavbě, takže by se mohl do 500 vejít na obchodě.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 29 pro, 2013 7:03 pm

Tedy mám dospělejší verzi tohoto čističe kolejí a zatím jsem žil v domnění,že po vložení prostého dekodéru za cca 430,-Kč budu bez problémů regulovat otáčky motoru podle zvoleného příslušenství.Po přečtení sedmi stránek toto vlákna jsem na rozpacích,zda nezůstanu u klasického vysavače Eta jako doposud. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Jirka_US » ned 29 pro, 2013 7:14 pm

a) ad ceny atd. Kazdy si vybere on-line shop jaky mu vyhovuje vcetne podminek dodani napr. postovne. Ohledne poplatku doporucuji si to overit na prislusnem miste at uz telefonicky nebo on-line. Myslim, ze se muze stat, ze odpoved bude "prijemnejsi" nez pise fulda.
b) Tezko mohu komentovat dekoder, k nemuze nemam zadnou dokumentaci, ani zadnou referenci ac jsem o to zadal a ani nevim jestli splnuje standardy NMRA, celkem logicky tedy nemohu poskytnout optimalni nastaveni CV.
c)tve otazky
1) opet to pisi po nekolikate, je treba umet cist a porozumet ctenemu textu, jinak je to diskuze u ktere ty pouzivas jednu zkratku o 4 pismenech.... Psal jsem ze deska s konektorem je pouze priklad protoze byly pochybnosti o velikosti dekoderu, kazdy necht si vybere svou variantu.
2) zatim jsou v tovarnim nastaveni, pokud mas na mysli nejaky konkretni priklad, je potreba uvest detaily (napr. typ dekoderu v loko atd.)
3) zmenim CV133
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod BohousP » ned 29 pro, 2013 7:21 pm

miroslav lengyel píše:Tedy mám dospělejší verzi tohoto čističe kolejí a zatím jsem žil v domnění,že po vložení prostého dekodéru za cca 430,-Kč budu bez problémů regulovat otáčky motoru podle zvoleného příslušenství.Po přečtení sedmi stránek toto vlákna jsem na rozpacích,zda nezůstanu u klasického vysavače Eta jako doposud. :lol:

No, nevím, nevím, vzhledem k modelované epoše by jsi měl používat koště :!: :lol:
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Jirka_US » ned 29 pro, 2013 7:57 pm

to miroslav lengyel:
Diky za napovedu, clovek se obcas necha unest proudem....

Pokud clovek chce prepnout do klasickeho modu, tedy plynula regulace pomoci ovladace, tak staci nastavit CV61=1 (co nato fulduv dekoder ? ma takovou funkci ?) jak jsem jiz psal, tedy otacky lze pekne regulovat od nuly az do maxima, a tim se vyresil i problem s "hardcoded" F2. A ML ma pravdu, ze pak staci obycejny dekoder rekneme za ca, 400Kc nez jednoucelovy za ca. 500Kc.
Neni cas tuto diskuzi ukoncit ? Kazdy si asi vybere podle sveho gusta.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod fulda » ned 29 pro, 2013 8:01 pm

miroslav lengyel píše:Tedy mám dospělejší verzi tohoto čističe kolejí a zatím jsem žil v domnění,že po vložení prostého dekodéru za cca 430,-Kč budu bez problémů regulovat otáčky motoru podle zvoleného příslušenství.Po přečtení sedmi stránek toto vlákna jsem na rozpacích,zda nezůstanu u klasického vysavače Eta jako doposud. :lol:

Pokud používáš dapol, tak tam je situace mnohem jednodušší, ten má NEM652 konektor.
Jenom je takovej nedostatek, že pokud ho osadíš běžným lokomotivním dekodérem, tak otáčky motoru nastavuješ pomocí kolečka na MM, ale zároveň to kolečko potřebuješ pro ovládání rychlosti lokomotivy která ho táhne. Takže potřebuješ dvě MM slepené izolepou.
A to je to co se mi právě moc nehodilo, tak jsem si udělal ovládání na funkční klávesy - takže kolečkem jezdím a na klávesnici si přepínám intenzitu vysávání.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Jirka_US » ned 29 pro, 2013 8:07 pm

Takže potřebuješ dvě MM slepené izolepou.

No a v pripade DT402 ani ta izolepa neni treba a dokonce ve verzi DT402D k tomu nejsou potreba ani vodice ke kolejisti....
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod BohousP » ned 29 pro, 2013 8:10 pm

Jirka_US píše:
Takže potřebuješ dvě MM slepené izolepou.

No a v pripade DT402 ani ta izolepa neni treba a dokonce ve verzi DT402D k tomu nejsou potreba ani vodice ke kolejisti....


a stojí pouhých 250 USD (poštovné a Kalouskův příplatek do úvahy neberu) :mrgreen:
http://www.digitrax.com/products/throttles/dt402d/
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod Jirka_US » ned 29 pro, 2013 8:24 pm

Mas nejakou jinou levnejsi variantu za technicky stejne nebo velmi podobne technicke reseni krome izolepy ?
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod BohousP » ned 29 pro, 2013 8:30 pm

Jirka_US píše:Mas nejakou jinou levnejsi variantu za technicky stejne nebo velmi podobne technicke reseni krome izolepy ?

Pokud usoudím, že ho fakt potřebuji, tak si ho koupím. O tom, že je to špičkový ovladač není potřebné diskutovat. Ale tady se bavíme o dekodéru k Tomixu, u kterého se ti nezdálo 500 Kc ... (http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=7775&start=90&p=141272&view=show#p141272)
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod fulda » ned 29 pro, 2013 8:31 pm

Jirka_US píše:a) ad ceny atd. Kazdy si vybere on-line shop jaky mu vyhovuje vcetne podminek dodani napr. postovne. Ohledne poplatku doporucuji si to overit na prislusnem miste at uz telefonicky nebo on-line. Myslim, ze se muze stat, ze odpoved bude "prijemnejsi" nez pise fulda.

Tady se zase pokoušíš mlžit. Podle platných dovozních pravidel při individuálním dovozu nad €22 a do €150 platíš DPH. (to je cca $30,5 - $207,2)
Pokud je někdo detailista, tak nic jednoduššího než si na webu celní správy vyplnit formulář TARIC-CZ, který zahrnuje DPH sazby české republiky.
Jirka_US píše:b) Tezko mohu komentovat dekoder, k nemuze nemam zadnou dokumentaci, ani zadnou referenci ac jsem o to zadal a ani nevim jestli splnuje standardy NMRA, celkem logicky tedy nemohu poskytnout optimalni nastaveni CV.

Mno ale ta dokumentace je na webu už dlouho a proběhl zde na ní i odkaz: TADY
Je tam i schéma a kompletní popis CV
Jirka_US píše:c)tve otazky
1) opet to pisi po nekolikate, je treba umet cist a porozumet ctenemu textu, jinak je to diskuze u ktere ty pouzivas jednu zkratku o 4 pismenech.... Psal jsem ze deska s konektorem je pouze priklad protoze byly pochybnosti o velikosti dekoderu, kazdy necht si vybere svou variantu.

Například ten kdo nechce kupovat moc věcí a nechce kroutit dekodéru nožičky, tak použije TENTO jednoduchý dekodér :mrgreen:
Jirka_US píše:2) zatim jsou v tovarnim nastaveni, pokud mas na mysli nejaky konkretni priklad, je potreba uvest detaily (napr. typ dekoderu v loko atd.)

Myslel jsem přesně ten případ, který tak vehementně opisuješ pokaždé, když se pokoušíš na mojem dekodéru najít chybu.
Jirka_US píše:3) zmenim CV133

Za jízdy přejdeš do PoM programovacího režimu, změníš CV a budeš pokračovat v jízdě? Hmm, zdá se mi to celkem dost praktické.

... A ten případ s přesunem F2 nebo F3 jsi zase přešel mlčením.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodér do čistícího vozu TOMIX

Příspěvekod fulda » ned 29 pro, 2013 8:37 pm

Jirka_US píše:
Takže potřebuješ dvě MM slepené izolepou.

No a v pripade DT402 ani ta izolepa neni treba a dokonce ve verzi DT402D k tomu nejsou potreba ani vodice ke kolejisti....

Míra používá MM, využil jsem znalosti prostředí a odpověděl mu rovnou v jeho prostředí.

Krom toho - jak píše Bohouš, za 5000 si koupíš zhruba 3 MM, takže má do každé ruky jednu a ještě si může dát třetí na podlahu a točit kolečkem palcem u nohy. :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků