OBB 2048 od Roco

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 19 úno, 2013 10:52 pm

Pana Lengyela si strč za klobouk :D všichni bez ví,že jsem Míra.Jsem rád,že se zadařilo a mašina jezdí.Možná Ti kus návodu chybí,Roco to dodává v takových divných skládačkách,schválně se mrkni na číslovaní stránek.Co se ještě těch dekodérů týče,tak mám x mašin od FLM,kde jsou třípolové motory a dekodéry FLM(blbečci) a vše maká jak má,ovšem v dekodéru toho moc nastavit nejde.Pochopitelně pokud si koupíš lepší dekodér,kde se dají nastavit různé frekvence,časování převodníku atd.tak je to mnohem lepší a mašina má mnohem sofistikovanější chod.

Někdy se stačí podívat na stránky výrobce :lol:
http://www.roco.cc/doc/ET/1/DE/51140_9468.pdf
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod fulda » stř 20 úno, 2013 8:15 am

miroslav lengyel píše:Pana Lengyela si strč za klobouk :D všichni bez ví,že jsem Míra.


Zásadní důvod proč nikomu nevykám v internetovejch diskuzích:
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4918
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod Rh1014 » stř 20 úno, 2013 10:54 am

Jasně :-)
Takže jestli jsem to pochopil dobře,tak Roco dekodéry jsou vhodné hlavně pro začínající digi modeláře.Já mám pouze Roco dekodéry takže nemůžu srovnávat.
Zkusím teda jeden Lenz a porovnám to s Rocem.
Uživatelský avatar
Rh1014
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 28 říj, 2012 7:46 am

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 20 úno, 2013 11:10 am

Pokud chceš Lenze,tak si pořiď rovnou Silver.To kdybys chtěl do budoucna ještě taky zvuk :D Standart totiž nemá S.U.S.I.na připojení zvukového modulu.Nebo se pochlap a kup si rovnou zvukový dekodér,to už je pak jiná píseň :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod Rh1014 » stř 20 úno, 2013 11:22 am

No mít zpívajicího Tauruse,to by byla paráda.Chtěl by jsem si do budoucna ozvučit jednu Sisi,přímo na ní zvuk jsem nenašel,ale co jsem ji slyšel třeba na youtube,tak nemá nějak pro ní charakteristický zvuk.Asi by jsem použil zvukáč pro nějakou el.lokomotivu(mimo Tauruse).
Uživatelský avatar
Rh1014
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 28 říj, 2012 7:46 am

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod michal.kubista » stř 20 úno, 2013 12:25 pm

Vrátím se k těm dekodérům pro starší modely. Digitalozovoal jsem staré modely Pico a Gutzold. Ve většině modelů jsem použil Lenz Silver+ a spokojenost. Jen v některých případech nestačí jen osadit. Pro většinu stačí přednastavený režim motoru, ale u dvou modelů jsem si musel hrát s frekvencema a dalšíma nastaveníma, tak aby tě případně neodradil né zcela ideální výsledek. Do jedné loko jsem použil Zimo, ale z hlavy nevím typ, a ten mi přijde, že se k tomu motůrku chová ještě lépe, ale je to subjektivní dojem. Až budu doma, tak můžu zjistit typ.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod mpinta » stř 20 úno, 2013 12:38 pm

michal.kubista píše:...Do jedné loko jsem použil Zimo...a ten mi přijde, že se k tomu motůrku chová ještě lépe, ale je to subjektivní dojem. Až budu doma, tak můžu zjistit typ.
Jen dodám, přece jen jsem si s lokodekodéry trochu vyhrál. Lenz obecně je velmi kvalitní dekodér (mám ve většině mašin), ale na Zimo nemá. A to je Zimo (základem je v současnosti asi MX621) třeba proti Lenz Gold mini za stejnou cenu nebo spíš o málo levnější. Pokud se prohledá diskuze, názory ostatních to jen potvrzují. V poslední době nic jiného, než Zimo, už nepoužívám.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod Rh1014 » stř 20 úno, 2013 12:47 pm

Já se chystám na digitalizaci ÓBB 93 od Kleinbahnu.Je to starší produkce,takže tam určitě použiji Lenz nebo Zimo.
Uživatelský avatar
Rh1014
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 28 říj, 2012 7:46 am

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod Rh1014 » stř 20 úno, 2013 12:53 pm

Mám ještě na vás tady jeden dotaz.
Je hodně složité předělat tříkolejnicový Marklín na klasický dvoukolejnicový systém,nebo raději od toho upustit?
Uživatelský avatar
Rh1014
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 28 říj, 2012 7:46 am

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod aldrin » stř 20 úno, 2013 1:54 pm

No ja pokud mohu doporucit, tak na tripolove motory Zimo. Resil jsme obcas v N problem ze nektere motorky moc topi pod Lenzem a po poladeni mastaveni v decoderu jsme o motoru ani nevedel. Mozna to je otazka vkusu, ale podle me je Zimo lepsi volba.

Nevim jak v H0, ale v N ma jeste jednu vyhodu. Pri kratkodobym vypadku si pamatuje posledni pouzity jizdni stupen, takze masinaka na vyhybce maximalne cukne, ale lenz se zacne rozjizdet znova z nuly.
aldrin
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 12 úno, 2010 8:55 am
Bydliště: Praha / Jilemnice

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 20 úno, 2013 2:01 pm

Rh1014 píše:Mám ještě na vás tady jeden dotaz.
Je hodně složité předělat tříkolejnicový Marklín na klasický dvoukolejnicový systém,nebo raději od toho upustit?


Tím myslíš mašinu předpokládám.Záleží na tom,jaká jsou na modelu dvojkolí,zda izolovaná nebo ne,protože v tříkolejném systému je v obou kolejch jeden pól a uprostřed koleje druhý.Jestli dvojkolí nejsou odizolovaná,tak je třeba je vyměnit.Další věcí je motor,ten je u Marklína na střídavý proud,takže ten by se musel vyměnit taky.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod Rh1014 » stř 20 úno, 2013 3:59 pm

Zdravím.
Na ten Kleinbahn použiji Zimo.A podle toho co tady píšete,tak raději nechám tu loko od Marklínu v původním stavu.To by se nemuselo povést.A nebo sehnat podvozek od Trixe,ten dělá tytéž modely ale klasicky dvoukolejně.
Uživatelský avatar
Rh1014
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 28 říj, 2012 7:46 am

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod Rh1014 » stř 20 úno, 2013 4:07 pm

Ještě jsem si vzpoměl při zmínce že ty Lenzi topí.V jednom internetovém obchodě je diskuzní forum k nabízeným výrobkům,a u výrobku Lenz standart píše jeden uživatel že mu ten Lenz roztavil po 10 minutách okýnka na lokomotivě.Ale píše že přímo ten dekodér se rozpálil.Jak dopadla reklamace už není známo.
Uživatelský avatar
Rh1014
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 28 říj, 2012 7:46 am

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 20 úno, 2013 4:43 pm

Rh1014 píše:Zdravím.
Na ten Kleinbahn použiji Zimo.A podle toho co tady píšete,tak raději nechám tu loko od Marklínu v původním stavu.To by se nemuselo povést.A nebo sehnat podvozek od Trixe,ten dělá tytéž modely ale klasicky dvoukolejně.


A jak je stará ta mašina?Jestli se nemýlím,tak novější modely mají základ stejný,jen sběr proudu a motor je odlišný.Máš katalogové číslo od té mašiny?
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: OBB 2048 od Roco

Příspěvekod Rh1014 » stř 20 úno, 2013 5:45 pm

To číslo nemám.Koupil jsem jí u nás v Ostravě na burze za 1000 kč,je balená v takových těch Kleinbahnovskych univerzálních krabičkách.Já mám krabičku ve stříbře,kolega v oranžové.Jen na krabičce bylo fixem napsane Rh 93. Jinak tam prodával i OBB 52 bez tendru za 500 kč,měl jich tam od každého typu několik a vše nové.Asi někde rušili sklad.
Uživatelský avatar
Rh1014
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 28 říj, 2012 7:46 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků