Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod Xpaulus » pát 01 úno, 2013 7:00 pm

Prosím přítomné o informaci, zda se někdo již pokoušel vlastní výrobou nahradit originál digitální dekodér do podloží výhybek GeoLine ROCO HO
ROCO 61196 k přestavníku ROCO 61195 tímto řešením z Polska : http://www.dcc24.eu/node/19

Pro úplnost dodávám, že jde o single dekoder k přestavníku pouze do podloží GEOLINE a tvoří takovu dost drahou trojici - vyhybka ROCO (třeba 61140), přestavník ROCO (61196) a dekodér (61195) bratru
vše kolem 1500 Kč.

Samozřejmě existují cenově dostupnější řešení. Kromě použití levnějšího kolejiva a přestavníku, také i levnější vícekanálový univerzální dekodér , který bych mohl k ROCO dvojsestavě (tj. výhybka a elmg.přestavník) připojit -třeba Kuehn WD10, ale potřebuji zrovna toto řešení napájené z kolejí tj. bez dalších drátů.

Na uvedené adrese http://www.dcc24.eu/node/19 jsem našel postup, jak sice možná ušetřit za drahý originál, ale sám to nezvládnu.
Budu rád za zkušenost, pokud někdo z Vás tuto náhradu single dekodéru už takto řešil , případně zda je ochoten více ks tohoto dekodéru pro mne vyrobit.

Děkuji předem.
Xpaulus
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 01 úno, 2013 3:22 pm
Bydliště: Praha, občas Ostrava, někdy Plzeň

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod alexander » sob 02 úno, 2013 5:52 am

Môžeš predsa použiť v podstate akýkoľvek DCC dekodér a napájať ho z koľají, teda priamo z rozvodu DCC.
Príklad:
http://www.ldt-infocenter.com/dokuwiki/ ... ge_102.pdf
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod Xpaulus » sob 02 úno, 2013 11:33 am

alexander píše:Môžeš predsa použiť v podstate akýkoľvek DCC dekodér a napájať ho z koľají, teda priamo z rozvodu DCC.
Príklad:
http://www.ldt-infocenter.com/dokuwiki/ ... ge_102.pdf


To ano, ale nezduraznil jsem, ze vtip spociva v tom, ze tento dekoder se schova do vybybky a je v podstate neviditelny.
Takze stavim trat na principu autodrahy. Malo kabelaze co prekazi (mam deti) . Tedy pohrajeme si s vlackem a schovame do krabice. Pak zase chvili koukame na loko ve vitrince.
Xpaulus
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 01 úno, 2013 3:22 pm
Bydliště: Praha, občas Ostrava, někdy Plzeň

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod Xpaulus » úte 05 úno, 2013 8:47 am

Dekuji za reakce mimo forum. Po diskusich mimo forum vyplynul zaver
vhodny jako rada pro pripadneho zacatecnika (novacka), ktery zacina na ROCO GEOLINE jako ja:

Kód: Vybrat vše
ze cena tohtoto  ROCO dekoderu (61196)  kolem 600 za jeden kus single dekoderu vestavneho do podlozi vyhybky je sice velka, ale kdyz uz stoji vyhybka s podlozim 650 (ROCO 61155)prestavnik 480 (ROCO 61195),  tak kdyz uz jsem se na tu cestu rozebiratelneho kolejiste dal, tak to holt musim financne unest (pri domaci stavbe stoji nahrada tohoto dekoderu podle vyse uvedeneho navodu kolem 200 Kc, ale za to nikdo neudela). Jinak se novacku dej na cestu skutecne modelove zeleznice, kde se da koupit vybybka za 250, podlozi udelat za 10 korun ze styronu, prestavnik za 150 a jeden kanal z 8 vystupniho dekoderu vyjde kolem 100 Kc. Suma sumarum co u ROCO stoji kolem 1600 KC,  v modelarine stoji ani  tretinu. Je to ale cesta domaci prace, casu a rozhodne to nebude  rozebiratelne.


Ze svych dvanacti vyhybek umistim 8 na pevnou desku, kde udelam nadrazi, ta bude prenostitelna i s elektronikou a pro zbytek 4 vyhybek koupim originalni ROCO 61196. Kolejiste pak sestavim tak, ze k desce dopojim na koberci koleje s vyhykama, ktere maji vestavny dekoder. Tohle reseni mi muze tak rok vydrzet, jestli se synatorem rozhodneme, ze zeleznice je nase srdecni zalezitost, tak holt postavime neco jineho, treba uz opravdoveho.
Xpaulus
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 01 úno, 2013 3:22 pm
Bydliště: Praha, občas Ostrava, někdy Plzeň

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod Xpaulus » úte 05 úno, 2013 10:31 am

Haleluja. Tak preci jen se nekdo ozval. Pokud by bylo zajemcu vice dostal jsem nabidku ceny
na vyrobu bez DPH takto:

Varianta a/ levna, oskliva: cca 200 kc/kus, 1800/10ks, 3500/20ks, 7000/50ks ...
Varianta b/drazsi, profi: cca 300 ks/kus, 2500/10 ks, 4000/20ks, 8000/50ks ...

Profi varianta je s nepájivou vrstvou a popisy.
Xpaulus
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 01 úno, 2013 3:22 pm
Bydliště: Praha, občas Ostrava, někdy Plzeň

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod Xpaulus » stř 06 bře, 2013 7:49 pm

Tak hotovo. Dobri lide jeste ziji.
Přílohy
dec1.jpg
dec2.jpg
Xpaulus
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 01 úno, 2013 3:22 pm
Bydliště: Praha, občas Ostrava, někdy Plzeň

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod Sandy » stř 27 bře, 2013 11:30 pm

Xpaulus píše:Tak hotovo. Dobri lide jeste ziji.

Je možnost ještě nějaké sehnat. Měl bych zájem nejméně o tři. Stavím vnukovi kolejiště a nechci tahat moc drátů.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod fulda » čtv 28 bře, 2013 3:49 pm

Cena se tehdy odvozovala podle počtu kusů, tak se nějak dejte dohromady.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod Sandy » čtv 28 bře, 2013 5:10 pm

fulda píše:Cena se tehdy odvozovala podle počtu kusů, tak se nějak dejte dohromady.

Hlásím se jako koordinátor.
Můj požadavek je 5 ks (asi varianta levná - i když nevím, co znamená ošklivá?)
Jsem ochoten jít na profivariantu, pokud bude ta levná připadat někomu pod jeho důstojnost.
Kontakt buď tady na DF, ať Fulda ví, na co se má těšit :) nebo přes SZ pro ty, kdo se stydí za náhražky! :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod Ladislav Eliáš » pát 29 bře, 2013 11:08 pm

Rád bych se přidal. Měl bych zájem o 10ks. Eli
Ladislav Eliáš
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 28 lis, 2012 4:16 pm

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod horak » čtv 25 dub, 2013 7:45 am

Ma niekto skusenosti s programovanim CV tohoto dekodera? Mne v kombinacii MultiMaus + H-centrala nejde prestavit ziadny parameter v tomto dekoderi. Vyskusal som aj odblokovat dekoder nastavenim CV8=123 a nic nepomohlo. Je ten HEX v poriadku? http://www.dcc24.eu/sites/default/files/GeoDec.HEX

Existuje nejaka upravena verzia SW?
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod fulda » čtv 25 dub, 2013 8:17 am

Skoro si myslím, že jedinej kdo s tím má referovatelné zkušenosti jsem já. Programování není problém, jen je potřeba chápat, že to je Roco a je potřeba s tím pracovat na straně centrály. Třeba vypnout čtení, které Roco prostě neuznává.
Jediná chyba kterou to reálně má je, že to prohazuje vyhybkt 2 a 3; respektive řada je 1,3,2,4, 5,7,6,8, 9,11,10,12, ....
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod horak » čtv 25 dub, 2013 10:40 am

Takze je najjednoduchsie pouzit na programovanie ROCO centralu zo start-setu - ta nevie citat, takze na H-centrale nemusim nic prepinat. Je moj predpoklad spravny?

Pokial si clovek da pozor na prehodene adresy dekodera, tak to nie je problem za tie nizke naklady na postavenie dekodera...
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod fulda » čtv 25 dub, 2013 10:48 am

horak píše:Takze je najjednoduchsie pouzit na programovanie ROCO centralu zo start-setu - ta nevie citat, takze na H-centrale nemusim nic prepinat. Je moj predpoklad spravny?

Je to použitelná cesta. Já radějizmáčknu dvě tlačítka než hledat roco zesilovač, ale to je jedno.

horak píše:Pokial si clovek da pozor na prehodene adresy dekodera, tak to nie je problem za tie nizkne naklady na postavenie dekodera...

Taky se mi zdá. Na druhou stranu, já tyhle dekodéry nepoužívám, na mne jsou moc velké. (jedu v eNku)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod horak » čtv 25 dub, 2013 10:56 am

Vecer, az budu deti spat, odskusam...

V polskom navode sa spomina aj GeoDec C20 (urceny pre krizovatkove a trojcestne vyhybky). Predpokladam, ze jeho jedinou vyhodou je usetrit naklady a z jednej dosky plosnych spojov budu ovladatelne dva prestavniky. Nikde na webe som vsak tuto verziu nenasiel.

Nemate "chut" urobit dosku + SW pre tuto variantu?
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků