Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod fulda » sob 29 bře, 2014 3:20 pm

zdeno píše:Ale no tak....Vis na co se pouzivaji boostre ?? ;-)
Takze rozvod DCC neni nicim omezen a klidne muzes pripojit stovky prislusenstvi pres DCC.
Teda pokud bude mit nekdo vic nez 254 zarizeni, tak ma problem. Napriklad Kamence maji 52 adres prislusenstvi a to je modulovka a ne vlakodrom. ;-)

Mno jo, ale pokud máš rozdělené kolejiště na okruhy, tak jsi snad schopnej programovat jen v jednom okruhu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod zdeno » sob 29 bře, 2014 5:40 pm

fulda píše:Mno jo, ale pokud máš rozdělené kolejiště na okruhy, tak jsi snad schopnej programovat jen v jednom okruhu.


to jo, ale nemuzes potom mit stejne adresy, kdyz to spojis. Jedine, ze by si tam mel nejaky prefix, napriklad adresa 256 by byla 256 - 255 = 1 v CV16 a tim padem by si to rozdelil na nekolik okruhu adres, 254, 511, 767,.....
Tak by to slo. Navic pochybuji, ze by nekdo mel vic prislusenstvi nez 512, to uz je velky extrem.
---
Ja stale uvazuji nad PoM programovanim, kdy sundat masiny z koleji je mnohem snazsi a potom pouzit pakety na lokodekodery.
Pak by se hodilo vsechno prislusenstvi zamknout a muzes normalne pouzivat PoM pro loko.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod fulda » sob 29 bře, 2014 5:51 pm

zdeno píše:to jo, ale nemuzes potom mit stejne adresy, kdyz to spojis. Jedine, ze by si tam mel nejaky prefix, napriklad adresa 256 by byla 256 - 255 = 1 v CV16 a tim padem by si to rozdelil na nekolik okruhu adres, 254, 511, 767,.....
Tak by to slo. Navic pochybuji, ze by nekdo mel vic prislusenstvi nez 512, to uz je velky extrem.
---
Ja stale uvazuji nad PoM programovanim, kdy sundat masiny z koleji je mnohem snazsi a potom pouzit pakety na lokodekodery.
Pak by se hodilo vsechno prislusenstvi zamknout a muzes normalne pouzivat PoM pro loko.


Nějak motáš páte přez deváté.
Dekodér pro Roco přestavníky podporuje všech 2048 adres a kombinovat příslušenství a lokomotivy je cesta do pekel, s tím nechci mít nic společného.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod zdeno » sob 29 bře, 2014 8:19 pm

fulda píše:Nějak motáš páte přez deváté.
Dekodér pro Roco přestavníky podporuje všech 2048 adres a kombinovat příslušenství a lokomotivy je cesta do pekel, s tím nechci mít nic společného.


Mam dojem, ze v tom dobre plaves a nevis co chces. Prozatim jsme se bavili slusne, nevim proc se zase urazis.
Je to skoda, mohli jsme to mit unifikovane. Takto bude zase kazde prislusenstvi jine. ;-(
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod Jirka_US » ned 30 bře, 2014 1:40 am

fulda píše:... to je prosté, v tomto případě je nutné znát chování Roco. Oni spoléhají na to, že uživatel sundavá lokomotivu z kolejiště, takže pochopitelně u sundané lokomotivy je celkem jedno, jestli má a nebo nemá zámek dekodéru.
Opak samozdřejmě neplatí - je těžké sundat kolejivo, když chce člověk programovat lokomotivu, proto kolejivo zámek má a podporuje.

No myslim, ze ted je to jasne, kolejiste je jedna velka "programovaci kolej"..., dekuji.
to Zdeno:
Doporucuji pozorne cist, jinak dochazi ke zbytecnemu nedorozumeni, pokud necemu nerozumis tak se zeptam nebo zajdu do hospody..., protoze ta myslenka je dost dobra a zaslouzi uznani. A jestli se tedy mohu jako teoretik zapojit do diskuze, tak si myslim ze pokud nekdo potrebuje ovladat vice nez napr.255 vyhybek tak to muze udelat nasledovne:
1) Rekneme pro zacatek/nazornost budeme uvazovat 500 vyhybek.
2) kolejiste rozdelim na 2 okruhy - 2 programovaci koleje
3) vyhybky v 1.okruhu (1.programovaci kolej) dostanou adresy 1-250 (ale muzou byt i jine), a ID v CV16 1-250 , tedy vyhybka s aadresou 1 dostane ID v CV16 1, vyhybka s adresou 100 dostane ID 100 atd., takze vsechny vyhybky budou pri programovani zamceny s vyjimkou prave jedne, ktera ma shodny obsah CV15 s CV16, lokomotivy jsou ve vitrine, pomerne dulezita poznamka !!!
4) vyhybky v 2.okruhu (2.programovaci kolej) dostanou adresy 501-750 (ale muzou byt i jine,ale ne shodne s bodem 3) a ID v CV16 1-250 (neni to chyba), tedy vyhybka s adresou 501 dostane ID v CV16 1, vyhybka s adresou 600 dostane ID 100 atd., takze vsechny vyhybky tentokrat s rozsahem adres 501-750 budou pri programovani zamceny s vyjimkou prave jedne, ktera ma shodny obsah CV15 s CV16, lokomotivy opet jsou ve vitrine, pomerne dulezita poznamka !!!
5) Ted uz zbyva jen propojit okruh 1 a 2, postavit lokomotivy na koleje a spustit grafikon.
Tak snad jsem v hospode daval dobry pozor, spravne to pochopil a neudelal jsem vyse nikde chybu...
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod zdeno » ned 30 bře, 2014 8:10 am

ja tomu rozumim vic nez si myslis ;-)
proto mne to zaujmulo a predpovidam mozne problemy, ne proto, ze bych se chtel vyvysovat, ale proto, aby to bylo dokonale.
Mne jsou celkem protivne zabomysi vojny, jde mi o vysledek.
Nevadi mi kritika, jako nekterym lidem, berem ji jako soucast vyvoje a vymysleni nove veci.
---
Mam ted rozpracovany novy prestavnik a uz by to slo ven, ale toto mi pripada jako dobry napad na zabudovani.
Pridat CV15 a CV16 a vzajemne vazby je celkem trivialni. Jen by to chtelo dotahnout tak, aby to melo stejne vlastnosti.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod fulda » ned 30 bře, 2014 8:43 am

To Jirka: ano, tat to je. v reálu budou ty okruhy dokonce mnohem menší.
To Zdeno: Pokud to chceš sjednotit, proč to alespoň neřešíme v tématu k tomu určeném? TADY?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod jakubklouda » pon 31 bře, 2014 3:17 pm

Ahoj Fuldo,
jak je velký GeoDec? Jelikož si občas stavím jen kolejí s podložím na stole, tak by se ni celkem hodil i do Tillgovských výhybek(TT), tak spíše zjišťuji jestli by se vešel. Pokud ano, tak pokud by se dělala další serie, tak bych se přidal. Případně by asi i stačilo schéma a tišťák.

J.
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod fulda » pon 31 bře, 2014 3:30 pm

jakubklouda píše:Ahoj Fuldo,
jak je velký GeoDec? Jelikož si občas stavím jen kolejí s podložím na stole, tak by se ni celkem hodil i do Tillgovských výhybek(TT), tak spíše zjišťuji jestli by se vešel. Pokud ano, tak pokud by se dělala další serie, tak bych se přidal. Případně by asi i stačilo schéma a tišťák.

Už se na to ptal i Pavel.
Až mi někdo půjčí výhybky, tak to vyzkouším udělat dovnitř.
Nemáš alespoň odkaz na dokumentaci?

Nebo takovouhle fotku s rozměrama?
Přílohy
tillig.jpg
tillig.jpg (33.63 KiB) Zobrazeno 6639 krát
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod jakubklouda » pon 31 bře, 2014 5:13 pm

Změřím, ale spíš by to chtělo někoho kdo k tomu ty elektrické přestavníky má... Já to zatím přehazuju ručně.
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod fulda » pon 31 bře, 2014 6:01 pm

:mrgreen: To by Chtělo :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod jakubklouda » pon 31 bře, 2014 8:22 pm

Nemám přestavník, ale pro představu by mohlo posloužit...
P1040384.JPG
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod D » pon 31 bře, 2014 10:15 pm

Mám jen obloukové výhybky Tillig TT IBW. Místa je tam více, než v přímé BW. Kolmá výška stěny je přesně 4,00 mm, ale vnitřní nápisy vystupují až o 0,3 mm, propojující plíšky mezi kolejnicemi podle kusu až o 0,5 mm. Hloubka pro dekodér tedy do 3,5 mm.
Přílohy
vyhybka-tillig-zespodu.jpg
Oblouková výhybka Tillig TT s podložím IBW 83861 a 83862 focená zespodu
vyhybka-tillig-zespodu.jpg (54.43 KiB) Zobrazeno 6587 krát
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod fulda » úte 01 dub, 2014 7:34 am

OK, bezva. A teď jak s montáží?
- na oboustrannou pásku?
- pod šroubky od přestavníku?

Napájení si asi budeme brát z těch pásků a přestavník pájet na pájecí body že?

Co levá a pravá?
Asi budu muset udělat plošňák do trojúhelníku.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Náhrada single vestaveneho dekoderu vyhybek ROCO 61196

Příspěvekod fulda » úte 01 dub, 2014 8:45 am

Můžete vytisknout TOHLE pdf, obstřihnout a pokusit se ho nacpat do výhybky?
Ideálně potiskem dolů. protože tyhle dekodéry jsou lepší když jsou součástkama "dovnitř"
Vlevo jsou pájecí plošku na dráty přestavníku, vpravo nahoře na napájení.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků