Digitalizace modelu od Pika

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Digitalizace modelu od Pika

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 09 led, 2013 6:23 pm

Zdravim panove, chtel jsem se zeptat, jake mate zkusenosti s digitalizaci modelu od Pika? Konkretne bych si chtel poridit Tauruse ve velikosti TT? A nebo se k tomu ucelu hodi vice Taurus od Tilligu? :D Diky Jirka
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Digitalizace modelu od Pika

Příspěvekod mpinta » stř 09 led, 2013 7:09 pm

Jirko, Tauruse Piko mám. K vidění třeba http://lokopin.wz.cz/body.php/loko/loko ... m%23taurus . Na blízký pohled, nic moc, z půl metru super. Jezdí skvěle, tichounce, už 6 let. Skoro denně. Bez problémů. Dekodér Zimo MX620 a je tam NEM652 (2x4 pin). Za ty prachy (tenkrát jsem dal na Lanovce v ČB za něj 1300 Kč) nemá chybu. Dokonce i ty blbý žárovky jsem ještě nemusel měnit. Červená, koncová tam nejsou.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Digitalizace modelu od Pika

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 09 led, 2013 8:13 pm

Diky Martine, to jsi mi udelal radost :D Ty cervene koncove svetla by mohli jit dodelat, ze? A asi by nebylo ani moc drahe vymenit zarovky za ledky,ne? Tak to budu mit dalsi lokomotivu do sbirky. Ted uz jenom sehnat tu laminatku :lol:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Digitalizace modelu od Pika

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 10 led, 2013 3:03 am

Myslíš tuto mašinu? :D http://www.elriwa.de/de/Piko-71401-E-Lo ... -Ep.V.html
Pokud nebudeš jezdit strojově,tak červená světla vzadu na mašině nepotřebuješ.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Digitalizace modelu od Pika

Příspěvekod Jiri Dvoracek » čtv 10 led, 2013 8:51 am

Ano, Tauruse od OBB, ale mam pocit, ze zrovna Deutschland to nebude. I kdyz osobne se mi vice libi rada 1016 :-) Mas pravdu, vzdyt ja tosoupravu stejne vlastne nikdy rozpojovat nebudu. Jeji trasa je SNA - odb. Jezero - SNB a zpet. :-)
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Digitalizace modelu od Pika

Příspěvekod Jirka_US » pon 28 led, 2013 6:46 am

Já používám pro loko PIKO TT dekodér TCS DP2X (myslím, že je dokonce určen pro trh ve VB). Vyzkoušel jsem také ZImo MX622, který má více funkcí, nicméně v tomto konkrétním případě asi nejsou rozhodující. Model jezdí dobře s náledujícím komentářem. Aby model jezdil podle mých představ (srovnatelně nebo lépe než s TCS) upravil jsem následující CV
CV9 = 55 (beze změny, tovární nastavení PWM=20kHz)
CV56 = 71 (parametry PID regulátoru)
CV146 = 50

Subjektivně se mně jízdní vlastnosti zdály nejlepší pro CV9=200 (lepší než TCS), tedy pro nízkofrekvenční PWM, zde konrétně 95.9Hz.Co mě ale u tohoto Zimo dekodéru nemile překvapilo, tak je pravděpodobně celková nižší účinnost dekodéru (mensi rychlost modelu pro stejny rychlostni stupen). Nejdříve jsem to připisoval vlivu BEMF, ale i při vypnutém BEMF (CV58=0) účinnost bylo nezanedbatelně nižší než u ostatních výrobců dekodérů.

Často se radí začátečníkům pořiď si kvalitní dekodér XY, ale větśinou už se zapomíná definovat, co to je ten "kvalitní" dekodér.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Digitalizace modelu od Pika

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 28 led, 2013 4:07 pm

Jirka_US píše:Často se radí začátečníkům pořiď si kvalitní dekodér XY, ale větśinou už se zapomíná definovat, co to je ten "kvalitní" dekodér.


Tak nevím,ale mpinta píše o Zimu a já pro změnu o Uhlenbrocku :D to by snad mělo stačit,ne? :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Digitalizace modelu od Pika

Příspěvekod Jirka_US » pon 28 led, 2013 5:03 pm

No podstata meho prispevku, je ze kazdy dekoder ma sve ale... Ta nizsi (odhad ca. 20-30%) ucinnost u Zimo me docela prekvapila, protoze to nikde zmineno neni. Jinak funkce a regulace motoru celkem spokojenost, alespom zatim.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Digitalizace modelu od Pika

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 28 led, 2013 6:46 pm

Tak Zimo nevlastním a s Esu 3.5 nebo Uhlenbrock žádný problém nemám.I když v poslední době spíše preferuji druhého výrobce a to nejen z důvodu ceny,ale přijde mi takový srozumitelnější.Byť tedy musí mít člověk zařízení,aby dosáhl ne CV vyšší než 255 jinak si neškrtne,protože tam žádné kličky nejsou. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jirkátor a 17 návštevníků