LENZ LS100

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

LENZ LS100

Příspěvekod fichtik » čtv 22 lis, 2012 9:41 pm

Ahoj,
oživuju po delší odstávce kolejiště řízené digitálním systémem od lenze. Ale narazil jsem na problém s moduly LS100, které mají ovládat přestavníky. Zdá se mi jako by zamrzaly. Dnes jsem si s jedním hrál, celý jsem ho proměřoval, a pak se zázrakem rozeběhlo, takže jsem ho připojil zpět na své místo a začal zkoušet všechny výstupy. Chvilku fungovaly všechny, ale asi po 5 přestavění jedné vyhýbky přestal výstup fungovat(stalo se to pouze u výstupů 3 a 4 zbylé 2 fungovaly). Jelikož mě napadla teorie o zamrzání IO v modulu LS, zkusil jsem výstup 4 znovu naprogramovat, po tomto úkonu přestaly fungovat všechny výstupy na ovládaném modulu(zpětné hlášení ale chodí stále správně u všech vyhýbek připojených k LSku).
Tyto staré moduly nemají tlačítko pro reset, abych mohl zkusit obnovit tovární nastavení.
Tento jev se vyskytuje u všech modulů které jsou, nebo byly někdy připojeny k přestavníkům(Fleischmann)

Zažil někdo tento problém nebo případně nemáte nápad na řešení této záhady?

děkuji za jakékoliv reakce které mi pomůžou alespoň o krůček dál.
fichtik
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 22 lis, 2012 5:09 pm

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků