Trainprogrammer + centrála STE a LI-USB

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Trainprogrammer + centrála STE a LI-USB

Příspěvekod krejcih » úte 20 lis, 2012 3:06 pm

Zdravím elektro mágy,
prosím o radu ohledně komunikace mezi Trainprogrammer 7 Demo + centrála STE verze 1.1 / X-BUS v3.6 , centrála jako LZ100, MM soft v1.02 / a LI-USB v4.0. Při čtení jednotlivých CV
je načítání i vysokých CV bezproblémové, pokud ale zadám hromadné načtení všech CV centrála se po několika načtených CV / cvak- načtení - cvak- atd./ stopne.
Pokaždá ale u jiného CV !! Zkoušeno na dekodéru ZIMO 646N . U dekodéru Lenz Silver mini to chodí OK a, ale ten je bez zvuku. Rád bych si zazálohovat kompletní nastavení
než se v tom budu případně hrabat. Jinak čtení a zápis přes MM CV1-255 je OK.
Uživatelský avatar
krejcih
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 03 bře, 2008 3:01 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Trainprogrammer + centrála STE a LI-USB

Příspěvekod fulda » úte 20 lis, 2012 4:46 pm

A Štefana jsi se na to neptal?
Má tam nějaké tajné vylepšení pro čtení příslušenství.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Trainprogrammer + centrála STE a LI-USB

Příspěvekod krejcih » úte 20 lis, 2012 5:59 pm

Mám to doma teprve 2 dny. Příslušenství neřeším , spíše mě napadlo zda to není programem ve verzi demo. Jinak ještě jedna věc pokud dám konkrétně u dekodéru Lenz načtení v rámci nějakého standartu tak mohu změnit pouze CV 1 a jinak čtu a u konkrétního dekoderu vůbec nic - pouze čtení viz foto[img
Resize of PB208593.JPG
Resize of PB208594.JPG
Uživatelský avatar
krejcih
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 03 bře, 2008 3:01 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Trainprogrammer + centrála STE a LI-USB

Příspěvekod Houmr » stř 21 lis, 2012 6:42 am

krejcih píše:Zdravím elektro mágy,
prosím o radu ohledně komunikace mezi Trainprogrammer 7 Demo + centrála STE verze 1.1 / X-BUS v3.6 , centrála jako LZ100, MM soft v1.02 / a LI-USB v4.0. Při čtení jednotlivých CV
je načítání i vysokých CV bezproblémové, pokud ale zadám hromadné načtení všech CV centrála se po několika načtených CV / cvak- načtení - cvak- atd./ stopne.
Pokaždá ale u jiného CV !! Zkoušeno na dekodéru ZIMO 646N . U dekodéru Lenz Silver mini to chodí OK a, ale ten je bez zvuku. Rád bych si zazálohovat kompletní nastavení
než se v tom budu případně hrabat. Jinak čtení a zápis přes MM CV1-255 je OK.

Je pravda, že mi načítání všech CV postupně za sebou taky nechodí, udělá to přesně to co popisuješ. Pár jich to načte a pak to jakoby odpadne, já pak prostě začnu tam kde to naposledy skončilo načítat. Stejně to někdy dělá i při zapisování více CV po sobě, třeba u vlastní rychlostní křivky, Nevím, jestli by to mohlo být třeba nějakou ztrátou napětí při načítání a zapisování :?: Možná by Fulda mohl poradit :P :?:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Trainprogrammer + centrála STE a LI-USB

Příspěvekod PaMi » stř 21 lis, 2012 8:04 am

Vše mi fungovalo naprosto korektně (LI-USB i centrála originál LENZ) až do chvíle, kdy jsem přeinstaloval počítač z WIN XP na Windows7 64-bit. Hardware zůstal stejný. Objevily se stejné problémy, které popisujete. Vzhledem k jiným aktivitám jsem modelaření nyní trochu upozadil, takže jsem tento problém prozatím dál neřešil.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků