ZIMO zvuk - manualní najíždění do stupňů

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

ZIMO zvuk - manualní najíždění do stupňů

Příspěvekod Bobr4000 » čtv 08 lis, 2012 1:40 pm

Dobrý den přátelé, do teď jsem se zabýval pouze americkými modely se zvukovýmy dekodéry Soudtraxx Tsunami, kde je možné manualně přidávat či ubírat otáčky (zvuk) motoru klasicky pomocí F tlačítek nezávisle na pohybu daného modelu, tzn. plně vytočený motor při stání apod. např. zimní protáčení nebo zkouška na vodním odporu.. atd. Otázka je jednoduchá: umí toto i současné dekodéry ZIMO dodávané např. u modelů MTB? ( v manualu k MX645 se mi to nepodařilo objektivně vyčíst.. )
Bobr4000
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 08 lis, 2012 1:14 pm

Re: ZIMO zvuk - manualní najíždění do stupňů

Příspěvekod Jacek » čtv 08 lis, 2012 2:18 pm

Bobr4000 píše:Dobrý den přátelé, do teď jsem se zabýval pouze americkými modely se zvukovýmy dekodéry Soudtraxx Tsunami, kde je možné manualně přidávat či ubírat otáčky (zvuk) motoru klasicky pomocí F tlačítek nezávisle na pohybu daného modelu, tzn. plně vytočený motor při stání apod. např. zimní protáčení nebo zkouška na vodním odporu.. atd. Otázka je jednoduchá: umí toto i současné dekodéry ZIMO dodávané např. u modelů MTB? ( v manualu k MX645 se mi to nepodařilo objektivně vyčíst.. )

Dekodéry ZIMO přesně tohle umí, ale jen s aktuální verzí firmware a příslušným nastavením ve zvukovém projektu. Tzn. zatím jen s mými zvuky :wink:
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: ZIMO zvuk - manualní najíždění do stupňů

Příspěvekod Bobr4000 » čtv 08 lis, 2012 2:57 pm

Takže jestli tomu rozumím dobře, při koupi ZIMO zvukáče s "novými zvuky" mám možnost si jízdní zvukové stupně nastavovat manuelně. Na tvých stránkách jsem o tom bohužel nic nenašel, pouze dvě sady zvuků zátěž/solo a pak charakteristiku podle EMS, ale to není to co mám na mysli.. Pokud tedy to nový zvukový projekt podporuje, je k dispozici nějaká tabulka přidělených CV a F tlačítek? Protože se to tímto samozřejmě musí změnit, kdy je potřeba přiřadit min. 2 nové funkce na do výkonu a z výkonu a také tím odpadá automatický náběh do stupňů při rozjezdu, kdy loko při jízdě pouze vrčí na volnoběh a já si libovolně mohu přidat např F10 jeden stupen v otáčkách motoru nahoru.
Bobr4000
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 08 lis, 2012 1:14 pm

Re: ZIMO zvuk - manualní najíždění do stupňů

Příspěvekod Jacek » čtv 08 lis, 2012 3:50 pm

Dekodéry neprodávám.
Zapnutím funkce jde zvuk motoru do plného výkonu, vypnutím zas klesne na volnoběh, resp. při jízdě na aktuálně navolený stupeň. Ale aby to fungovalo, je třeba mít dekodér s aktuální verzí firmware. Jakým způsobem si může běžný uživatel dekodér nechat updatovat netuším, jednou z cest je nahrání mých zvuků, u kterých už je vše nastaveno a update součástí. Na stránky chystám článek o všech novinkách. Nastavení jednotlivých CV však u všeho popisovat nebudu, jelikož mi zkoumání a ladění v provozu zabralo v uplynulých dnech prakticky veškerý volný čas 8)
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků