Naprogramování dekoderu

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Naprogramování dekoderu

Příspěvekod mibat » pát 14 zář, 2012 10:57 am

Dobrý den,

mám dotaz, hledal jsem na fóru a nic jsem zatím nenašel. Jde mi o to, že jsem si koupil ZI-MX621N - Digitální lokomotivní dekodér ZIMO 12x8,5mm NEM651 přímý a nasadil do konektoru v 372 TT a posadil na koleje napájené centrálou od Roca (multimaspro) a snažil jsem se ho naprogramovat standardně jako jiné mašiny (přes CV1) a když ho měla centrála načíst tak to stále hlásilo hlášku short adresse + další hlášku? Můžete mi někdo napsat co tím centrála myslí? Nebo spíš napsat jak postupovat abych u tohoto typu dekoderu dokázal vůbec naprogramovat lokomotivu a rozjet ji. Mašina se ani nehne. Je tento dekoder kompatibilní s roco centrálou?

Děkuji.
mibat
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 01 zář, 2009 7:51 pm

Re: Naprogramování dekoderu

Příspěvekod Vladimír Marek » pát 14 zář, 2012 6:17 pm

Ahoj jestli máš multimauspro tak se nedá programovat na normální koleji ale pouze na programovací koleji . Vl. Marek
Vladimír Marek
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 09 led, 2009 3:10 pm
Bydliště: Smolnice

Re: Naprogramování dekoderu

Příspěvekod mibat » pát 14 zář, 2012 7:10 pm

Děkuji, ale to jsem taky zkoušel....ale nic. Stále to píše na multinausu - zkrat při programování - (přeloženo z Ang.) během programování. Mám dva dekodery a píše to vždy tu samou hlášku. Nevím jak to naprogramovat. Kolej je připojena na programovací slot Roco centrálu Pro.

Děkuji za radu.
mibat
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 01 zář, 2009 7:51 pm

Re: Naprogramování dekoderu

Příspěvekod kubulak » sob 15 zář, 2012 7:46 pm

Hele chyb muze byt cela rada, vcetne te mezi zidli a klavesnici. Ale taky muze byt treba v haji ten dekoder.
Mas moznost to vzit kamkoli (kolega modelar, prodejna, klub ZM, ...), kde by to zkusil nekdo jiny, na jinem zarizeni?
Jina masina ti na tom bazmeku naprogramovat sla, nebo je tohle prvni dekoder co na tom zkousis?
Jinou centralu doma nemas? Atd...
Touhle vylucovaci metodou se vzdycky nejrychleji prijde na to, ktery clanek v retezu je ten vadny..
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Naprogramování dekoderu

Příspěvekod jirkan » sob 15 zář, 2012 8:13 pm

A jakou adresu se pokoušíš nastavit - neprogramuješ náhodou přes CV1 dlouhou adresu (tj. větší než 127).
Dále bych vyzkoušel dekodér resetovat, tj CV8=8, pak by se mělo obnovit tovární nastavení včetně adresy 3. Když to nepomůže, je asi někde vážnější problém.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Naprogramování dekoderu

Příspěvekod mibat » sob 15 zář, 2012 8:54 pm

Dobrý večer,

děkuji za radu, zkusím resetovat ten dekoder. A pokud to nepůjde, tak skočím do prodejny aby mi to zkusili. Problém je v tom, že jsem to zkoušel naprogramovat na centrále, kde jsem dříve naprogramoval cca 30 lokomotiv, ale velikosti H0, teď zkouším TT. Pokud by to dělal jeden dekoder, tak bych to chápal, ale stejnou hlášku píše multimaus i s jiným dekoderem v jiné lokomotivě. Zadával jsem standardně CV1 a adresu vždy do čísla 45. Takže to by musely být v háji oba. A že bych dělal chybu, tak to by mi nejezdilo cca 30 lokomotiv sice v jiném měřítku....a oni bez problémů jezdí a fungují...

Děkuji.
mibat
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 01 zář, 2009 7:51 pm

Re: Naprogramování dekoderu

Příspěvekod jirkan » ned 16 zář, 2012 2:24 pm

Taky mě ještě napadlo, že jsem měl taky problém s "divným" chováním systému, a pomohlo resetovat centrálu (resp. zesilovač). Už z hlavy neřeknu, jak to přesně bylo, ale je to popsaný v manuálu. Ten problém se projevoval tak, že myš po každém pokusu o uložení jakékoli hodnoty CV do dekodéru hlásil chybu a z chybového režimu šel dostat jen odpojením ze sítě, po resetu bylo vše OK.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Naprogramování dekoderu

Příspěvekod Pavel Dryml » stř 31 říj, 2012 12:57 pm

Nedávno jsem si pročítel manuál k Roco Multimaus. Vím, že to není Multimouse Pro, ale napadla mě jedna věc.
Citace z návodu:
Továrně je multiMAUS nastavena na „režim programování CV“. Pokud chcete programovat
lokomotivy, bez toho aniž by jste použili zvláštní programovací kolej, nastavte multiMAUS na
„režim POM“ (Programming on the Main). Tak můžete na soupravě programovat lokomotivu,
jejíž adresa byla na multiMAUS nastavena.

A pokud máte nastaven režim programování POM, tak se nedá programovat adresa lokomotivy CV1.
H0, DCC, V epocha, ale končím u vznniku Carga
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

Re: Naprogramování dekoderu

Příspěvekod mpinta » stř 31 říj, 2012 1:52 pm

to: mibat
Nějaké potíže jsem měl také, popsáno v článku http://lokopin.wz.cz/body.php/digital/l ... tm%23CHYBY
Zejména část "Reset 2" by tě mohla zajímat.
Není zde uvedeno, jestli a jak je problém vyřešen. Zajímalo by mě to.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků