Loconet

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Loconet

Příspěvekod zdeno » úte 14 srp, 2012 12:35 pm

predchozi OT prispevky muzeme smazat ;-)
---
Klidne se ptej, ja odpovim, jsem totiz velmi spatny ucitel. Vsechny veci jsou pro mne, tak nejak, stejne dulezite.
Teda neumim rozlisit, co je klicove a co ne. Podle mne je vsechno stejne dulezite a souvisi vsechno se vsim.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Loconet

Příspěvekod zdeno » stř 22 srp, 2012 4:27 pm

takze zacneme,
pomerne klicovou soucastkou pro Loconet je pripojeni k pocitaci. Je to proto, ze pres pocitac se da nastavovat spousta veci a je teda skoro nepostradatelny. Ja jsem do nedavna pouzival MS-SH od Stefan Haack, ktery to prezentuje zde: http://www.keil-nbg.de/rkdcc.htm
Je to uz dost stare a teda skoro nedostupne a neaktualizuje se to. Ale presto to je dobre a pokud sezenete nejakou starou "sunku" PC, aby na tom bezelo JMRI a COM porty, tak mate vyhrano. Jsou to dva soubory pro Eagle a je tam uprava pro muj spusob vyroby plosaku v hladine "tTest". Pokud tuto hladinu odznacite, nebude videt a prekazet. Tato verze byla urcena pro zabudovani do RKDCC centraly a je podle toho tvarovana. Deska nepotrebuje program, je bez procesoru.
---
Dost dulezita je konfigurace, v JMRI se nastavuje Digitrax, MS100, a port podle potreby. Mam i jine verze, treba pro USB, ale ty jsou uz slozitejsi (SMD) a pracnejsi. Pro RailCo neni treba nic nastavovat, to si MSSH najde samo. Toto zapojeni je velmi jednoduche a plne funkcni. Presto ma ale jednu chybu. Pokud ho nechate nezastrcene v pocitaci nebo je vypnuty pocitac, tak stahne Loconet do "0" a tim je Loconet nefunkcni. To mne parkrat vytrestalo a proto na to upozornuji.
Pokud se chcete vazne zabyvat Loconetem, tak neco podobneho musite mit. At uz je to LocoBuffer, MSSH nebo Locobuffer-USB.
---
Skacem do toho hodne natvrdo, protoze i tak se zajemce bude muset hodne ucit sam.
Přílohy
mssh.rar
(65.15 KiB) 217 krát
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Loconet

Příspěvekod radeksindy » čtv 23 srp, 2012 10:45 am

Zdeno, jdeš na to z lepší stránky, jenomže pořád špatně. Už se píše rok 2012 a pokud by někdo chtěl začít s LocoNetem, tak by si rozhodně neměl pořizovat MS-100 a jeho klony. Z několika důvodů

1. S jejich sháněním to není jednoduché, MS-100 se sice oficiálně stále prodává, ale jenom proto, že jim zbyly na skladě (doporučená koncová cena je dnes stále 45$!!!!). Začínat stavbou zařízení, jehož využití je hodně problematické je nesmysl. Většina lidí bude chtít LocoNet používat, takže si půjde rozhraní koupit.
2. MS-100 a jeho klony jsou jen převodníky fyzické vrstvy LocoNetu. Časování zajišťuje PC, což pod Windows znamená, že s Win7, Vista nelze MS-100 použít. Nefungují pochopitelně ani s MacOs X. Stačí si přečíst stránky k JMRI nebo Digitraxu. Pod staršími systémy může a nemusí fungovat, bude záležet na HW počítače, 100% to zajistit nelze.
3. PC/Notebook musí být vybaveno sériovým portem, což je v roce 2012 problém. Převodníky USB/COM fungují jen někdy.

Takže tudy NE! Jedná se o zcela mrtvé záležitosti. Doporučuji zapomenout co napsal Zdeno a pustit se do následujících řádků.

Pro připojení digitálních systémů s LocoNetem k počítači lze využít dvou základních možností, každá v několika variantách

A: centrály s vestavěným rozhraním a výstupem na LocoNet, což je vhodné pro ty, co přemýšlí i o nákupu centrály
1. Intellibox od Uhlenbrocku
2. Z21 od ROCO

B: USB rozhraní pro LocoNet
1. Uhlenbrock nabízí rozhraní USB-LocoNet Interface pod katalogovým číslem 63120. Zajímavostí jsou dva módy, v jednom propouští všechna data, ve druhém jenom validní zprávy LocoNetu. Stojí asi 80Eur a je proto nejdražší variantou, ale na druhou stranu je nejsnadněji dostupnou. Předpokládám, že každý dodavatel Uhlenbrocka ji bude schopen sehnat.
2. Digitrax PR3 se dá koupit kolem 70$ a podle mne je dnes asi nejlepší variantou, protože kromě rozhraní PC/LocoNet je to i programátor pro zvukové dekodéry Digitrax a samozřejmě umí programovat i všechna CV DCC dekodérů. To opravdu znamená, že má výstup na programovací kolej a stačí jen připojit k PC a začít programovat bez nutnosti připojování centrály. Volitelně také poskytuje terminaci LocoNetu, takže ho lze využít pro systémy bez centrály.
3. USB LocoBuffer II, založený na původním LocoBufferu od J.Jaboura, dnes je vyráběn firmou RR-Cirkits. Standardní USB rozhraní, stojí kolem 50$, nabízí taktéž volitelnou terminaci LocoNetu.

A pokud byste si opravdu chtěli něco postavit, tak inspiraci, schémata a kódy najdete tady:

http://wiki.rocrail.net/doku.php?id=mgv85-en

Rozhodně nebastlete žádné rozhraní založené na MS-100. To je cesta do pekel.

Zdeno, když jsem říkal, že prvním krokem k propagaci LocoNetu je umlčení jistého ZJ, tak to vypadalo jako hloupý vtípek. :lol:
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loconet

Příspěvekod zdeno » čtv 23 srp, 2012 11:41 am

Asi se budes divit, ale souhlasim, ale tak nejak jinak.
Moje posledni veta znela,
Pokud se chcete vazne zabyvat Loconetem, tak neco podobneho musite mit. At uz je to LocoBuffer, MSSH nebo Locobuffer-USB.
takze to neni o MS100, ale o rozhrani MSSH
---
Pokud by si si dobre precetl muj prispevek, coz je u tebe problem, tak tam naleznes, ze MSSH nechci pouzit jako centralu, ale jen jako rozhrani na nastavovani prislusenstvi. Pokud by nekdo chtel pouzit MSSH na rizeni lokomotiv, tak pochopitelne narazi na ruzne problemy. Ale muzu napisat, ze ovladani lokomotiv pod RailCo s MSSH pod jakoukoli centralou Loconet je naprosto bezproblemove. Nezkousel jsem desitky lokomotiv, ale 5-6 loko, RailCo zvladne v pohode.
---
Tvuj argument o zastaralosti MS100 je naprosto spravny, ale MSSH neni MS100 a MSSH je nadcasove a muze jeste hodne dlouho pomahat. Proto durazne upozornuji, MSSH neni MS100. DCC ma taky peknych par roku a neni videt, ze by se necim chtelo a nebo dalo nahradit. Proto pouzivej spravne argumenty a odpust si osobni utoky. O podporu MS100 se vubec nebojim, pokud uz byla jednou vytvorena, tak se ji tak snadno nezbavime. RailCo nebo JMRI podporuje mnohem vetsi starozitnosti, nez je MS100.
---
Rozhrani MSSH je velmi lacine a proto neni treba investovat desitky Eur, jako pise Sindy. Je to naprosto zbytecne a hloupe. Podle mne se da MSSH postavit za 250-300Kc vcetne plosaku a na testovani a odzkouseni je to vynikajici. Netreba hned byt purista a maximalista jako Sindy a muzete zacit v malem. Pokud se vam to osvedci, neni problem si poridit neco drazsi a lepsi. Dokonalejsi to ale nebude, protoze na prislusenstvi nejake extra casovani nepotrebujete, jako to je nutne u lokomotiv.
---
Asi nejlepsi bude umlcet jisteho RŠ :lol:
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Loconet

Příspěvekod radeksindy » čtv 23 srp, 2012 12:25 pm

MSSH neni MS100 a MSSH je nadcasove

MS-SH je funkční kopie MS-100 svěma malými rozdíly, má HW detekci provozu a je opticky oddělený. A funkčně je stejný a nebude fungovat ve stejných případech jako MS-100. Autor už svoji konstrukci dávno stáhnul z webu. 90% čtenářů tohoto fóra nebude moci tyto rozhraní použít, protože mají buď novější Windows nebo nemají vůbec sériový port. Ale ani XP na PC se sériovým portem nezajišťují funkčnost. A proto aby člověka hned nazačátku neotrávily zcela banální problémy s HW, tak je potřeba si pořídit bezproblémové a funkční rozhraní. Ušetřených pár stovek korun nestojí, 50$ (tj. asi 40Eur) není v celkovém kontextu velká suma. Doporučuješ tu nejhorší možnou variantu ze všech, koupit i postavit se dá lepší. Pamatuj, že většina lidí bude chtít LocoNet používat a ne ztrácet čas bastlením elektroniky. Ten kdo chce bastlit, si za stejné peníze postaví jiné verze rozhraní (viz rocrail).
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loconet

Příspěvekod zdeno » čtv 23 srp, 2012 1:06 pm

tohle nema cenu,
na co potom pisi, ze treba starou sunku PC s COM porty. Urcite to nepisi proto, aby si to proti mne otocil. V tom prispevku jsou napisane podminky pouziti a kdo to chce pouzivat, musi je respektovat. Proto okolo sebe nemlat hlava nehlava a pokud mas lepsi a hlavne lacinejsi reseni, tak mne doplnuj.
Ja jedu po linii lacineho, protoze ne kazdy ma na to dost penez. Ty jsi tvrdy purista a nadseny maximalista a ne kazdy pozna, ze hrozne rad teoretizujes.
Ja jsem zastance "za malo penez, hodne muziky" a to budu prosazovat i kdyz se treba na usi postavis. ;-)
---
Poznam spoustu lidi, kteri maji jeste Pentium II nebo horsi a vubec jim to nevadi. Protoze na prohlidnuti PDF nebo nejakeho filmu jim to bohate staci. Nemusime mit jen to nejdrazsi a nejnovejsi.
A tohle je to same, pokud to slouzi, netreba to vyhazovat nebo podcenovat. Nikomu nebranim si poridit veci za stovky Eur, kdyz na to ma. Ale ten urcite nepoleze na tohle forum.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Loconet

Příspěvekod Houmr » čtv 23 srp, 2012 1:26 pm

No nechci do toho moc zasahovat, ale podle počtu diskutujících se asi zájem o Loconet nějak nezvedá a podle mne ani nebude.
Myslím si že koncový uživatel hledá:
Kup, postav si, to a to, bude to fungovat, budeš z toho mít tyto a tyto výhody oproti Lenz, Nanox atd.
Ale protože tu 99% lidí používá již věci na bázy Lenz + RailCo, Rocrail, myslím si že úspěch na rozšíření je minimální a že se nikdo do diskuze nezapojuje mi asi dává za pravdu.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Loconet

Příspěvekod zdeno » čtv 23 srp, 2012 1:40 pm

Houmr píše:No nechci do toho moc zasahovat, ale podle počtu diskutujících se asi zájem o Loconet nějak nezvedá a podle mne ani nebude.

zkusim,
pokud na mne bude reagovat jen Sindy a to jeste z pozice vetsiho psa, tak se na to vykaslu sam a dobrovolne.
Do rozjeteho vlaku se blbe naskakuje a pokud uz nekdo ma nejaky system, tak ho urcite menit nebude.
Jedine, kdyz zjisti, ze to je k nicemu a chtel by neco jine a lepsi. ;-)
---
Jinak Lenz a jeho klony jsou na doma dobre a vlastne ani neni duvod to menit. Pokud ti az tak vadi se neco nove naucit, tak to proste necti. Nema to pro tebe pridanou hodnotu. Ja uz taky nepolezu do fora, kde jsou Lenzisti, protoze to taky nema cenu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Loconet

Příspěvekod radeksindy » čtv 23 srp, 2012 7:53 pm

Ale protože tu 99% lidí používá již věci na bázy Lenz + RailCo, Rocrail,

RailCo a softwarová část Rocrail fungují se všemi systémy, stejně jako JMRI. Na úrovni SW existuje v podstatě plná integrace a nikdo se už nemusí zabývat tím co má za HW. Ale například HW část Rocrailu nabízí spoustu komponent pro LocoNet, kdo chce stavět, může bez problémů začít. Vychází stejně jako jiné projekty LocoIO a LocoBufferu.

úspěch na rozšíření je minimální a že se nikdo do diskuze nezapojuje mi asi dává za pravdu.

Já bych to nevzdával :) Díky této diskuzi se už nezávisle ozvali tři lidé. Už jsem tu psal jaké jsou důvody pro malé rozšíření, ale nepřijde mi to celkem podstatné. Mě nijak nevadí, že to tu nikdo nezná a nepoužívá. Jsme v globálním světě 21. století a pro vývoj amaterských věcí jako řízení železničních modelů je důležitá celková velikost komunity ve světě a ne jen v ČR.

pokud na mne bude reagovat jen Sindy a to jeste z pozice vetsiho psa, tak se na to vykaslu sam a dobrovolne.

Představ si, že se někdo chytne toho blbého nápadu a začne stavět MS-SH. Pak si stáhne JMRI nebo Rocrail a přečte si návod, kde se třeba píše:
The MS100 is not recommended; it sometimes fails to provide reliable communications, and it cannot be used with JMRI if you are using MacOS X or on most Windows Vista machines. If you have problems with the MS100, you might not be able to fix them, and nobody may be able to help you.
Pro tebe to přeložím:
MS-100 není doporučené, občas neposkytuje spolehlivou komunikaci a nemůže být použito s JMRI pokud používáte MacOS X a nebo většinu strojů s Windows Vista. Jestliže budete mít problémy s MS-100, možná ho nebudete schopni vyřešit a nikdo vám nebude schopen pomoci (moje poznámka: dnes platí i pro Win 7). Takže budu reagovat z pozice hodně velkého psa, protože to by tu nějaký chudák mohl skončit v prekérní situaci. HAF :lol:
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loconet

Příspěvekod mizl » čtv 23 srp, 2012 8:45 pm

Dobrá tedy.

Je tu málo diskutujících .... Ani se nedivím. Celou diskuzi sleduji od začátku a nejsem s toho vůbec moudrý. V podstatě mi to přijde jako hádka mezi odborníkem a amatérem ( prosím brát z nadsázkou ).

Zeptám se proto hodně hloupě
Z diskuze jsem se nedozvěděl, nebo spíš nepochopil, jaký je tedy zásadní rozdíl mezi Lokonetem a systémem používaným z 90 procent uživatelů zde na fóru. Mohli by jste to napsat polopatě ??? jak se říká pro blbce ??

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Loconet

Příspěvekod radeksindy » čtv 23 srp, 2012 10:17 pm

Pokud znáš Lenz, tak víš, že existuje XpressNet, kam připojuješ ovladače, DCC, které jde do kolejí a dekodérů příslušenství a nakonec zpětná sběrnice označovaná jako RS. V některých amatérských projektech se používá jako zpětná sběrnice S88, protože LENZ popis této RS sběrnice tajil a možná ještě tají. Takže se pro ní nedaly dělat amtérské komponenty.

LocoNet je sběrnice po které komunikují ovladače, ale zároveň slouží jako zpětná sběrnice a pro příslušenství může nahradit i DCC, tzn. že existují dekodéry schopné přijímat rozkazy nejen po DCC, ale po LocoNetu. Spousta umí oboje, jiné zase jen LocoNet. Centrálu lze chápat jenom jako jednu z krabiček připojených do LocoNetu, která překládá informace z ovladačů do DCC. Kromě vodičů DCC pro lokomotivy, tak zůstane jen jediný kabel do kterého připojíš ovladače, ovládací pulty, dekodéry příslušenství, ale detekci úseků a celé to přes rozhraní můžeš propojit s PC. To je pochopitelně celkem výhodné. A pokud nepotřebuješ řídit lokomotivy (což platí třeba pro modulovku), tak není vůbec potřeba centrály. Zařízení připojená do LocoNetu si to všechno vyříkají přímo mezi sebou. To trochu zjednodušuje konstrukci některých typů řídicích systémů, hlavně těch, kde vyžadováno ovládaní z pultu, nikoli z počítače. Také je výhodnější vše posílat po jedné sběrnici, protože dekodéry jsou přirozeně univerzálnější. U LocoNetu je běžné, že dekodér má buď univerzálně konfigurovatelné vstupy/výstupy nebo alespoň dekodér zárověň nabízí jak výstupy pro ovládání výhybky, tak i vstupy pro snímání obsazení nebo polohy výhybky. Tam kde je jinde potřeba dvou zařízení, tady stačí jedno. To je cenově přeci jen výhodnější.

Tím bych výčet výhod asi ukončil, protože zbytek je v zásadě stejný jako u jiných systémů. Dekodéry jsou svojí složitostí podobné, takže amaterské konstrukce i tovární výrobky stojí srovnatelně s jinými systémy. Z technického hlediska je ještě pár výhod, které ale domácího uživatele neohromí. Ale bez nich by se v dnešní době nedala dělat modulovka v takovém rozsahu. Není třeba přímo omezen počet zařízení připojených do LocoNetu, poskytuje mechanismy jak provozovat ovladače bez klávesnice atd.

Firma Digitrax, která jej vyvinula, byla jedna z prvních, která technickou specifikaci své sběrnice dala všem k dispozici. Proto jsou amatérské projekty kolem jedny z nejstarších a nejrošířenějších. Kromě komerčního RailCo, existují dva velké open source projekty - JMRI a Rocrail. JMRI vzniklo přímo pro LocoNet, ostatní systémy se přidaly později, pro Rocrail je LocoNet jedním hlavních pilířů. Ani ROCO si ve své nové digitální mašince už nemohlo dovolit vybechat LocoNet. To co totiž z českého pohledu vypadá jako neškodná úchylka pro 0,5% uživatelů, je ve skutečnosti jeden z lídrů v celosvětovém měřítku.

Stačí to vysvětlit takto?
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loconet

Příspěvekod Jirka_US » pát 24 srp, 2012 4:03 am

několik poznámek k příspěvku uživatele Houmr

Vaše stránky (jak o DCC tak i ostatní) se mně líbí a jsou velmi inspirativní. Nicméně bych si dovolil trochu polemizovat s Vaším poměrně vyhraněným názorem proti systému LocoNet. Technická stránka zde již byla vysvětlena, nyní i pár poznámek k financím.
Před nákupem DCC systému jsem si prošel několik stránek o DCC + nějaké časopisy a překvapilo mě, že systém Lenz mně vycházel jako nejméně výhodný (jak po technické, tak i finanční stránce). Proto mě zarazilo, že je Lenz v ČR tak rozšířený. Možná je to tím, že Franta od vedle to tak má a říkal, že prý vše se dá koupit u Pepy v krámě.... Já ten argument do jisté míry chápu, ale nebudu argumentovat, respektive maskovat jistou pohodlnost nebo technickou neznalost (zejména prostudovat si jiné systémy), že jiný systém je horší ať už finančně nebo technicky.
Zde jsem viewtopic.php?f=6&t=6812&start=15 popsal podle mě cenově přijatelné řešení malého kolejiště, které zejména po technické stránce splňuje téměř vše co lze požadovat. Přestože jsem viděl i velmi slušné kolejiště vybudované na bázi systému Lenz, které splňovalo vše co jsem očekával, rozhodl jsem se pro systém na bázi LocoNetu, právě kvůli ceně systému Lenz. Proto bych öčekával nějaký rozumný argument (kromě toho, že to Franta a spol "mají") proč naopak používat Lenz a nikoliv něco ostatního, kdyź se proti tomu ostatnímu vymezuji negativně. V mém případě to bylo ca. 300USD za komplet profi DCC komponenty pro menší kolejiště proti Lenz za ???? USD/Euro. Nerozumím proč by takový systém, tedy LocoNet (Digitrax), neměl mit budoucnost třeba i u malého domácího kolejiště.
Zajímavý fenomén je rovněž skutečnost, že téma srovnání systému Lenz vs něco jiného je téměř vždy tak výbušné.Jsem přesvědčen, že vlákno LocoNet nemá za účel někoho přesvědčit, aby svůj pracně a finančně náročný systém XY, se kterým je navíc spokojen, vyměnil za něco co můźe být sice technicky a cenově výhodnější, ale jde pŕeci jen o zábavu a relax a ne někoho naštvat, jak to dělá "blbě".
Za posledních 20 let jsem měl možnost navštívit poměrně hodně výstav jak v Evropě, tak i ve Spojených státech a rozhodně se nedá říci, že by Loconet
(Digitrax) byl v menšině, spíše naopak. Přeci jen nemusí platit, že když to má Pepa a Franta, tak to asi mají všichni....

Tato věta (uživatel radeksindy) to říká sice drsně, ale velmi výstižně:
To co totiž z českého pohledu vypadá jako neškodná úchylka pro 0,5% uživatelů, je ve skutečnosti jeden z lídrů v celosvětovém měřítku.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Loconet

Příspěvekod Jirka_US » pát 24 srp, 2012 4:35 am

Stručný komentář k debatě "jak připojit LocoNet k PC"

Osobně se rovněž přikláním k řeśení LocoBufferUSB z jednoduchého důvodu. Zatímco s MS100 bude problém připojit se k novějším PC, tak obráceně to neplatí. Tedy LocoBufferUSB lze bez problému připojit i ke starším PC (s USB)
LocobufferUSB jsem vyzkoušel s různým softwarem ať už to byl RailCo (Demo),JMRI,Rocrail + další a vždy fungoval bez problému. Rovněž jsem vyzkoušel různý PC HW, tedy od staré "šunky" s Windows 2K Millenium, přes XP až po současný model laptopu s Windows 7 a vše šlape bez zaváhání. Ty peníze navic za LocoBufferUSB se určitě vyplatí. Dnes bych asi rovnou koupil Digitrax PR3 jak již bylo dříve zmíněno.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Loconet

Příspěvekod mizl » pát 24 srp, 2012 6:40 am

To radeksindy:
Konečně nějaký věcný a srozumitelný příspěvek pro vysvětlení. Mockrát ti děkuji za vysvětlení. Tento příspěvek měl být hned na začátku tohoto vlákna. Pro ucelení tvého věcného a srozumitelného příspěvku bych požádal o pár odkazů kde se dají sehnat dekodéry + další srozumitelné informace na webu. Viz něco takového: http://www.railwaybob.com/Modules/Wirin ... Index.html . Dle vašich příspěvků to totiž vypadá, že komponenty kupujete v zahraničí, za mořem.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Loconet

Příspěvekod zdeno » pát 24 srp, 2012 7:12 am

Pravo tohle mi nesmirne vadi na politike, ze ti dementi ve vlade a v parlamentu by chteli rozhodovat o tom, ci si mam zadek utirat zezhora dolu nebo zdola nahoru. Takze pokud nechceme to same delat tady, tak bych nechal ma kazdeho, jak si to udela. Doufam, ze nikdo neni az tak blby, ze zacne kupovat hlava nehlava, co mu pride pod ruku. Je nasi povinnosti mu neco nabidnout a nech si vybere. Vsak bude po case nadavat sam sobe. Tohle jsem vzdycky prosazoval i v Zababove a celkem se to podarilo. Nektere sprostosti se casem proste stratily (4 draty DCC, code 100) a dnes po nich ani pes nestekne. Muj nazor je v tomto staly a svoboda jednotlivce je pro mne prioritni, pokud nenarazi na svobodu nekoho druheho.
Je teda na kazdem jak si to udela, pokud to ma pro doma, tak je kazdemu do toho prdlajs.
---
MSSH je urceno na ovladani prislusenstvi, tam neni az tak dulezite casovani. Ale pokud si nekdo poridi USB, mne to nevadi, ja jen nabizim jinou moznost a neprikazuji to. Je to proste jedna z variant a nemyslim, ze az tak spatna.
Je zajimave, ze MSSH jsem uz prodal asi 15 kusu a USBbuffer se neprodalo nic. A zatim jsem neslysel jedinou namitku proti MSSH a pokud to nekdo cte, kdo ma MSSH a neni s nim spokojen, tak nech se ozve. Ono je snadne byt purista, kdyz to nejde z tve kapsy ;-)
---
Dnes uz mam rozpracovanou verzi s WiFi na Modrem zubu a je to celkem dobre. Uz mi to celkem dobre beha, ale furt nejsem spokojeny. Mym cilem je to zkombinovat s klasikou RJ12 a to neni az tak jednoduche, protoze potrebuji vic USART rozhrani. Mohl bych to udelat softwerove, ale to neni az tak programove ciste a treba to doladit. Zrovna ted delam program na SPI, ktere BTM-112 taky podporuje a tak bych mohl oddelit USART (RJ12) od SPI (WiFi BTM). Ale pocitam ze mi to jeste tak rok bude trvat. To taky neni zrovna lacine a uz vubec ne jednoduche. Nepocitam, ze o to bude nejaky zajem.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků