Loconet

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Loconet

Příspěvekod fulda » ned 27 bře, 2016 12:20 pm

zdeno píše:Je obrovsky rozdil delat centralu na ovladani loko a "centralu" na ovladani prislusenstvi.
---
Ta prvni je extremne slozita a je treba spoustu vedomosti a pochopeni souvislosti, jak to funguje.
Mne to trvalo tri roky.
No tak tři roky bych tím trávit nechtěl, dávám tomu pár víkendů abych to tak nějak uplácal. Nic velkého, základní centrála s pevnou velikostí zásobníku tak na těch 16 lokomotiv, to už se v praxi osvědčilo; podpora XpressNet + LocoNet; zpětnou vazbu asi na S88, to je levné, ačkoli Uhlenbrock 63340 mne také trochu zajímá.

zdeno píše:Ta druha vlastne vubec nepotrebuje centralu a dokaze pracovat uplne oddelene od ovladani loko...
Jo, o tom už jsem něco četl, ale nikdo neví jak to funguje, takže do toho nejdu.
Naposledy upravil fulda dne ned 27 bře, 2016 12:46 pm, celkově upraveno 1
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Loconet

Příspěvekod HonzaM » ned 27 bře, 2016 12:29 pm

[quote="fulda"]Digitrax 63340 mne také trochu zajímá.
[\quote]
Myslíš asi Uhlenbrock 63340, modul zpětného hlášení u Digitraxu je BDL168.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Loconet

Příspěvekod fulda » ned 27 bře, 2016 12:44 pm

MiG píše:Jediný diferenciální pár je RailSync (1-6)...
Také si to myslím, jen mne trochu mate, že v DOKUMENTACI je na spodní polovině strany 2 (počínaje popisem konektoru) a horní polovině strany 3 (až do bodu d) používaný popis LOCONET+ a LOCONET-, přitom následně se mluví o dvou a tří -vodičovém loconetu a tam už se považuje signál za jediný.

HonzaM píše:Pokud já vím, potřebují ho například Digitrax BDL 168 (enkodér zpětného hlášení) a PR 3 (interface LocoNet/USB potřebný také pro programování zvukových dekodérů)...
Netušíš k čemu ho potřebuje ten zpětný ohlas? Nemám od něj moc popisků, takže odhaduji, že to dělá jako Lenz - aby rozpoznal, že není přítomen signál a tak přestal posílat informace o obsazení kolejí.
u toho PR3 bych také očekával že to bude proto, aby mohl správně počítat pulzy a dávkovat data do dekodéru, protože jinak jsem také nenarazil na nic co by tomu vadilo.

OK, zatím mi vychází, že tedy použiji model s prostým napájením a bez railsync. Musel bych ho složitě vytvářet a to se mi nechce. Budu jako Roco zzZ21
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Loconet

Příspěvekod fulda » ned 27 bře, 2016 12:45 pm

HonzaM píše:
fulda píše:Digitrax 63340 mne také trochu zajímá.

Myslíš asi Uhlenbrock 63340, modul zpětného hlášení u Digitraxu je BDL168.

Jo, máš pravdu Uhlenbrock
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Loconet

Příspěvekod zdeno » ned 27 bře, 2016 2:30 pm

fulda píše: No tak tři roky bych tím trávit nechtěl, dávám tomu pár víkendů abych to tak nějak uplácal. Nic velkého, základní centrála s pevnou velikostí zásobníku tak na těch 16 lokomotiv, to už se v praxi osvědčilo; podpora XpressNet + LocoNet; zpětnou vazbu asi na S88, to je levné, ačkoli Uhlenbrock 63340 mne také trochu zajímá.

tak na to zapomen, jen pochopit a vysvetlit, jak to vzajemne komunikuje, je tak na mesic - dva. Nezapomen na to, ze spousta veci NENI volne dostupna a musi se vydedukovat nebo zpetne vyhledat v programech.
Je tam spoustu veci, ktere treba zohladnit a sladit. Jenom pouziti a zpracovani paketu BF a BA je pro neznaleho uplne mimo misu.

fulda píše:Jo, o tom už jsem něco četl, ale nikdo neví jak to funguje, takže do toho nejdu.

Opravdu mas dojem, ze pouzivani prislusenstvi bez centraly je takove tajemne ??
Amici a Fremo to pouzivaji roky. napriklad tady je spousta veci. http://wiki.rocrail.net/doku.php?id=hardware-en
Nechce se mi to hledat, ale snad si poradis.

PS:
ono aj ty manualy (Loconet) pisou jen lidi a sem tam udelaji chyby. To neni jedina chyba ktera tam je. Je jich tam omnoho vic.
Naposledy upravil zdeno dne ned 27 bře, 2016 2:55 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Loconet

Příspěvekod MiG » ned 27 bře, 2016 2:34 pm

Možná původně chtěli jít cestou ala RS485, ale pak se prosadila verze jednodrátová.
Ale na straně 3 jsou logické úrovně popisovány spíš nediferenciálně.

PR3 mám a pro čtení a programování dekodérů (programem DecoderPro) nic jiného než USB a kolej nezapojuji.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Loconet

Příspěvekod radeksindy » úte 29 bře, 2016 12:53 pm

Příslušenství po LocoNetu je primitivní, doporučuji přečíst manuál k LocoIO, z toho člověk snadno pochopí jak to funguje. Je potřeba se oprostit od myšlení podle Lenze. Všechna zařízení zapojená do LocoNetu vidí všechny zprávy, takže není důvod, aby se pakety pro příslušenství speciálně zabývala centrála, když si to rovnou může zpracovat koncové zařízení.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loconet

Příspěvekod fulda » úte 29 bře, 2016 5:29 pm

No jasně, to je systém, který propagovalo Roco, do té doby než zjistilo, že se pak strašně těžko dělají PC rozhraní.
Konec konců LocoIO je to, co se nedá použít s DAISY II
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Loconet

Příspěvekod zdeno » úte 29 bře, 2016 7:09 pm

fulda píše:Konec konců LocoIO je to, co se nedá použít s DAISY II

Nepoznam DAISY II a z manualu se to neda vycist, ci dokaze ovladac posilat pakety B0. Pokud to jen cte klavesnici a z toho generuje rovnou DCC signal, tak to nema s ovladanim Loconet prislusenstvi nic spolecne.
To by mi mohl nekdo zjistit, jak ten ovladac vlastne funguje ?? Pokud generuje ovladac pakety B0, tak nevidim problem, proc by LocoIo nemelo fungovat !!!
---
Jinak by bylo celkem vhodne pouzit LocoBuffer a vyhodit GenLI USB a pouzivat ciste jen Loconet.
Ty ruzne prevodniky slouzi jen na vytahovani penez.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Loconet

Příspěvekod radeksindy » stř 30 bře, 2016 8:43 am

No jasně, to je systém, který propagovalo Roco, do té doby než zjistilo, že se pak strašně těžko dělají PC rozhraní.

??? ROCO vždy využívalo služeb Lenze, takže nikdy nic takového nemělo.

Konec konců LocoIO je to, co se nedá použít s DAISY II

S centrálou nebo s ovladačem? A jak si to poznal? :lol:
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loconet

Příspěvekod vrbav » stř 30 bře, 2016 6:07 pm

"Konec konců LocoIO je to, co se nedá použít s DAISY II"

Zdravím, mám Centrbox a Loco IO od Zdena, Profiboss od Fleischmana, s Profibossom sa dá ovládať Loco IO.....tak ak niekto fyzicky odkúšal Loco IO s Daisy II, tak nech to sem napíše....hypotetické názory sú tu na prd platné....platí len to čo je prakticky odskúšané a overené .....podobne ako pakety Uhlenbrock s Centrboxom /funkcie nad F 8/......všetko sme prakticky odskúšali, odladili a je to OK, Centrbox podporuje Digitrax a aj Uhlenbrock....pakety, resp funkcie do F 28.....alebo Z21 so Zdenovými ovládačmí a DT402...... a pod......
S pozdravom
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Loconet

Příspěvekod fulda » stř 30 bře, 2016 6:31 pm

radeksindy píše:??? ROCO vždy využívalo služeb Lenze, takže nikdy nic takového nemělo.
Tak co třeba systém na sdílení jmen lokomotiv?

radeksindy píše:Konec konců LocoIO je to, co se nedá použít s DAISY II
S centrálou nebo s ovladačem? A jak si to poznal? :lol:
To nevím, já se v tomto oboru považuji za méně než amatéra, ale párkrát jsem se zeptal TADY a pokaždé bylo ticho jako když jsem zmínil jméno Woldemortovo.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Loconet

Příspěvekod zdeno » stř 30 bře, 2016 6:38 pm

takze overene pres H. Merhauta,
ktery mi poslal kopiu obrazovky a kde je jasne videt,
ze Daisy II pouziva a ovlada pakety B0, B2 a
dokonce i pakety BC, ktere vyzaduji odpoved pres pakety B4.
Takze neni problem s pouzivanim LocoIo na Daisy II.
---
Problem muze byt, ze si H.Merhaut stezoval, ze ovladani vyhybek na Daisy II je zvlastni a nezvykle.
Nepisal co se mu nelibi, bylo by dobre, kdyby to sem napisal on sam.

PS Loconet jede na 16666 Baudu a ne na 9200 Baudu. A presto je dvojnasobne rychly nez DCC, ktere jede na 8000 Baudu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Loconet

Příspěvekod radeksindy » stř 30 bře, 2016 7:02 pm

Tak co třeba systém na sdílení jmen lokomotiv?

Co to je? A jak to souvisí s tím o čem se tady mluví?

To nevím, já se v tomto oboru považuji za méně než amatéra, ale párkrát jsem se zeptal TADY a pokaždé bylo ticho jako když jsem zmínil jméno Woldemortovo.

A ticho znamená, že nefunguje? Moduly jako LocoIO Daisy k provozu centrálu nepotřebují, takže budou fungovat s ní i bez ní. Jediné co potřebují, je právě zmíněný zdoj 15mA, takže lze LocoIO provozovat třeba jen s rozhraním LocoBuffer (tak to provozuji já, počítač mám jako diagnostické zařízení a běží v ní logika). Detaily už napsal Zdeno.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loconet

Příspěvekod fulda » stř 30 bře, 2016 7:38 pm

radeksindy píše:Co to je? A jak to souvisí s tím o čem se tady mluví?
To je jednoduché - na Multimaus existuje něco jako knihovna lokomotiv, prostě si vybíráš lokomotivu podle jména a ne podle čísla. Je to u uživatelů velmi oblíbené. A ty knihovny se dají sdílet, kopírovat a uspořádávat podle potřeby. Tyhle funkce rozhodně nejsou podle Lenz standardu.

radeksindy píše:To nevím, já se v tomto oboru považuji za méně než amatéra, ale párkrát jsem se zeptal TADY a pokaždé bylo ticho jako když jsem zmínil jméno Woldemortovo.
A ticho znamená, že nefunguje? Moduly jako LocoIO Daisy k provozu centrálu nepotřebují, takže budou fungovat s ní i bez ní. Jediné co potřebují, je právě zmíněný zdoj 15mA, takže lze LocoIO provozovat třeba jen s rozhraním LocoBuffer (tak to provozuji já, počítač mám jako diagnostické zařízení a běží v ní logika). Detaily už napsal Zdeno.
To nevím, já jsem došel k závěru, že to asi nebude fungovat nebo to bude mimořádně nepraktické, když to nikdo nechtěl popsat jak by se dalo udělat použití když se na to ten nešťastnej Fox ptal.
Tak mu Bohouš alespoň poradil, jak se to udělá na Digi-CZ, protože tam je jasné, že se to dá udělat a je to jednoduché.
Zdeno před chvílí psal něco o paketech B0 a B2, tak jestli tohle znamená jednoduché, tak to bych chtěl vidět něco co je složité.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků