Xbus FBO

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Xbus FBO

Příspěvekod zdeno » pon 13 srp, 2012 10:34 am

snazim se pomoci znalostma, ktere o dane problematice mam. Nemuzes na mne hazet vinu za to, ze to neovladas.
---
Problem bude ty dve veci spojit, protoze kazda pouziva jinou sbernici. Potom bud pracuji kazda samostatne a zpetna vazba jsou nase oci,
nebo to bude nutne nejak spojit.
---
Ty vlakove cesty bych zatim nechal tak, nejdrive musis vyresit jak spojit "Enkoder" s "Xbus FBO".
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Xbus FBO

Příspěvekod radeksindy » pon 13 srp, 2012 11:47 am

Bezva, ještě vymyslet nějakej konfigurační jazyk, kterým se to bude dát nacpat do toho modulu a kterej budou všichni chápat.

Myslím, že není potřeba vymýšlet nějaký konfigurační jazyk pro všechny. V současné době je nejlepším a uživatelsky nejpříjemějším řešením jednoduchý SW. Klidně to může být v excelu, vždyť jde o konfigirační závěrovou tabulku, takže reprezentace by měla být srozumitelná pro všechny co chápou funkci zz. Na stisk tlačítka by se to nalilo do koncového zařízení v optimálním tvaru srozumitelném jen několika zasvěceným.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Xbus FBO

Příspěvekod fulda » pon 13 srp, 2012 12:11 pm

Už jsem to psal - encoder a FBO nejsou určené na spojení.

accessory encoder je pro nepropojené komponenty. Pokud k němu chceš zobrazovat obsazení, tak si vezmeš S88 display a spojíš to tím, že dáš obojí do jedné škatule.

Pak jso projekty, které komunikují po sběrnici a to je Xbus FBO a Xbus TCO. Ty oba komunikují po stejné sběrnici a lze je propojit.

Dokonce jsem někdy o jejich propojení zakládal diskuzi (tady), ale dopadla katastrofálně, takže jsem se s tím nezabejval.

Čili, pokud máte něco k chování FBO (a tušíte jak funguje), tak to sem prosím dejte.
Pokud máte něco k automatizacím a vlakovejm cestám, tak prosím do toho vlákna kam to patří. Jinak je z toho guláš a ten kdo si chce přečíst něco konkrétního, tak naráží na samé OT zprávy.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Xbus FBO

Příspěvekod zdeno » pon 13 srp, 2012 1:11 pm

zas se neurazej jak maly chlapec, kdyz mu nekdo vezme hracku :wink:
---
Vsechno se vyviji, i kdyz Sindy tvrdi, ze vsechno uz bylo vymyslene a delat a zkouset neco nove nebo jinak, je plytvani casem a prostredky.
Je to jeho nazor, mne to nevadi. Pro mne je cesta cilem a cil samotny neni az tak dulezity. Dosahnutim cile to totiz skonci a musime si hledat neco jine na zabavu.
Opravdu myslim ZABAVU, ne plneni petiletky nebo planu RVHP nebo Bruselu. Neberte se az tak smrtelne vazne, je to usmevne.
---
A co dal Fuldo, vymyslel jsi dve zarizeni, ktera by mohla spolupracovat a nemuzou.
Takze tim to skoncilo, nema to podle tebe žadnou budoucnost ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Xbus FBO

Příspěvekod fulda » úte 14 srp, 2012 8:50 pm

Pro zájemce o fotky: Postavil a odzkoušel jsem pokročilou verzi Xbus FBO. Časem doplním nějaké informace i na web.
Pro sběratele kuriozit - první verze je na prodej :twisted:

Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Xbus FBO

Příspěvekod Jirka78 » pát 17 srp, 2012 3:08 am

Ahoj, koukám, že chrlíš jeden vynález za druhým :-) . Připadá mi to super, ale potřeboval bych to trochu od někoho ujasnit. Moje představa je komplet DCC bez počítače ( prozatím ), ovládání příslušenství na panelu tlačítky a zároveň zobrazení obsazených úseků na tom stejném panelu. Mám H-centrálu s S88, k ní připojím detektory obsazení S88 z DCC kolejí nebo od Fuldy a k tomu Xbus FBO. Zároveň budu potřebovat Xbus TCO, to jestli tomu rozumím, ovládá dekodéry serv ( výhybek )? Nenačrtli byste někdo jednoduché schéma na propojení toho všeho? Myslím že nebudu jedinej, kdo to ocení. Předem velice děkuji !!! Původně jsem plánoval výhybky ovládat ESU SwitchPilot Servo dekodérem, ale teď docela váhám.
H0 cca 3. - 4. epocha DCC
Jirka78
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob 24 zář, 2011 5:27 pm
Bydliště: Rotava

Re: Xbus FBO

Příspěvekod Ferda » pát 17 srp, 2012 8:39 am

Je to jednoduché i bez nákresu.

H-centrála má 2 sběrnice

DCC -> od tebe k příslušenství
TCO přeloží tvůj povel (tlačítko/přepínač na pultu) a pošle zprávu centrále, ta to pošle dekoderům a ty vykonají práci (například přehodí výhybku)

S88 -> pracuje opačným směrem
Detekce obsazení zjistí změnu na kolejišti a pošle zprávu centrále, ta to pošle do Xbus FBO a ten rozsvítí příslušné LEDky (a k tomu může třeba přepnout návěstidlo do základní polohy, nebo vykonat jinou činnost)
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Xbus FBO

Příspěvekod mizl » pát 17 srp, 2012 1:55 pm

Jirka78 píše:Ahoj, koukám, že chrlíš jeden vynález za druhým :-) . Připadá mi to super, ale potřeboval bych to trochu od někoho ujasnit. Moje představa je komplet DCC bez počítače ( prozatím ), ovládání příslušenství na panelu tlačítky a zároveň zobrazení obsazených úseků na tom stejném panelu. Mám H-centrálu s S88, k ní připojím detektory obsazení S88 z DCC kolejí nebo od Fuldy a k tomu Xbus FBO. Zároveň budu potřebovat Xbus TCO, to jestli tomu rozumím, ovládá dekodéry serv ( výhybek )? Nenačrtli byste někdo jednoduché schéma na propojení toho všeho? Myslím že nebudu jedinej, kdo to ocení. Předem velice děkuji !!! Původně jsem plánoval výhybky ovládat ESU SwitchPilot Servo dekodérem, ale teď docela váhám.


Já sice používám systém LENZ, ale vedu si kompletní dokumentaci veškerého elektrického zapojení. Zkus se mrknout ke mě na web. Snad ti to malinko pomůže : http://kolejistett.webnode.cz/dokumentace/

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Xbus FBO

Příspěvekod KE-pavuk » stř 22 srp, 2012 7:11 pm

Takze mome pridat pozitivny postreh s FBO. FUNGUJE. plosak postaveny samo domo ale ide to ako ma
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Xbus FBO

Příspěvekod fulda » čtv 23 srp, 2012 8:01 am

kterou jsi použil verzi? tu jednoduchou a nebo tu větší?
Máš nějaké fotky? nejlépe rovnou z panelu?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Xbus FBO

Příspěvekod KE-pavuk » čtv 23 srp, 2012 7:01 pm

pouzil som tu novsiu cize vecsi DPS foto zatial neni lebo prekopavam celu pult nakolko prechadzam komplet na DCC ovladanie vratane vymen, navestidiel a TCO( tlacitkovy) inac v osadzovaku je 4MHZ krystal a v zozname 8Mhz. ale funguje to iba s 8 ckou. kamos sa na tom odpiekol (Romino.sk) a nevedel si s tym rady 2 mesiace ze preco to nejde :D. Snom je prevadzkovat to cez Model JOP. ale to je hudba buducnosti
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Xbus FBO

Příspěvekod KE-pavuk » stř 29 srp, 2012 4:59 am

chcem sa este opytat aka je kompatibilita medzi jednotlivymi segmentami, ako je TCO a pod. mam postavenu NanoX a ostatne vychytavky vecsinou z DCC Koleji. TCO mam tlacitkovu verziu a zaujimalo by ma aj ci je mozne pomocou tohto TCO pvladat suvislu vlakovu cestu, t.j. spinat sucasne viacero vymen, pomocou servodekodera . Vdaka
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Xbus FBO

Příspěvekod fulda » stř 29 srp, 2012 8:13 am

Trochu se neorientuju, kam vlastně směřuje dotaz?
Pokud se ptáš na kompatibilitu, tak FBO je běžný XpressNet ovladač a lze ho připojit k XpressNet systémům - Roco, Lenz, NanoX, CT elektronik a další.
Pokud se ptáš na kompatibilitu komponent od dcc koleje s ostatním světem, tak tam snad jen to, že jsem opravoval asi 93% komponent od dcc koleje a 7% od ostatních
Pokud se ptáš na stavbu vlakové cesty pomocí TCO, tak na mojí stránce je popsáno jak přepínat několik vyhybek jedním tlačítkem, to ale není to co se rozumí pod slovem stavba vlakové cesty, to je jen sdružení několika přestavníků.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Xbus FBO

Příspěvekod KE-pavuk » stř 29 srp, 2012 1:48 pm

Ahoj Fuldo,
islo mi skor o to co vsetko moze byt napojene na H centralu. mam TCO a FBO . pokial som porozumel dobre tak H centrala podporuje S88 ale ide mi o to ci na nu moze byt pripojene aj tlacitkove TCO( to novsie) alebho ci musi byt na ROCO boostri. DIK
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Xbus FBO

Příspěvekod Křeček » čtv 04 říj, 2012 11:08 am

zdravím,
tak mám objednáno XBUS FBO, ale nevím jestli to vůbec bude a za jakou cenu. Docela mě překvapilo, že o to není zájem. Tak uvidím jestli se zadaří.
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků