Zpoždění při ovládání H-centrálou

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod Jirka78 » stř 25 dub, 2012 6:46 pm

Ahoj zdravím. Konečně se mi povedlo rozjet mašinku přes počítač a H centrálu a při ovládání mi u většiny pokynů jako zapínání světel, změna rychlosti, snížená rychlost F3 dlouho trvá,než mašinka zareaguje. Někdy je to i 4-5 vteřin. Je to stejné, jak při ovládání přes počítač ( program RocRail ) tak při ovládání přes MM. Každé samozřejmě zvlášť, druhé vždy odpojeno. Nevím jestli nemám jen nějaké špatné nastavení, ale přes DCC ovládání jsem začátečník. Krom toho když připojím druhou MM na centrálu, tak funguje jen jedna a druhá píše Err 13. Když jsem zkusil připojit 2x MM na booster od Roca, tuhle chybu mi psaly obě MM. Konfigurace je H-centrála nanox soft 3.6, gen-li usb a program Rocrail. Ručně H-centrála a MM. Mašinka Roco Sergej originál DCC ze setu. Díky za reakce.
H0 cca 3. - 4. epocha DCC
Jirka78
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob 24 zář, 2011 5:27 pm
Bydliště: Rotava

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod michal.kubista » stř 25 dub, 2012 7:19 pm

Na to zpožděné ovládání mě nic nenapadá, ale ty dvě MM co se nedohodnou bude způsobeno tím, že mají obě stejnou adresu a nebo automat. Musíš nastavit adresu ručně a na každé jinou adresu.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod Jirka78 » stř 25 dub, 2012 7:52 pm

Ok díky,zkusím se s tím poprat. Snad to bude popsaný v návodu, je tam i výpis chyb,ale z toho jsem nebyl moudrý. Nemám ho teď poruce, ale v podstatě bylo nápravou zkusit odpojit a připojit,jestli si to dobře pamatuju ( samozřejmě nepomohlo :-) ). Laboroval jsem s tím do 5ti do rána.
H0 cca 3. - 4. epocha DCC
Jirka78
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob 24 zář, 2011 5:27 pm
Bydliště: Rotava

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod fulda » čtv 26 dub, 2012 7:16 am

Dokážeš se podívat, kolik paketů na XpressNet se ti opakuje? Mám jisté podezření, které je poplatné jenom klonu od DCC koleje, ale v minulosti jsem řekl, že tyhle klony neopravuju a toho se hodlám držet.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod Jojo » čtv 26 dub, 2012 1:36 pm

Jirka78 píše:Ahoj zdravím. Konečně se mi povedlo rozjet mašinku přes počítač a H centrálu a při ovládání mi u většiny pokynů jako zapínání světel, změna rychlosti, snížená rychlost F3 dlouho trvá,než mašinka zareaguje. Někdy je to i 4-5 vteřin. Je to stejné, jak při ovládání přes počítač ( program RocRail ) tak při ovládání přes MM. Každé samozřejmě zvlášť, druhé vždy odpojeno. Nevím jestli nemám jen nějaké špatné nastavení, ale přes DCC ovládání jsem začátečník. Krom toho když připojím druhou MM na centrálu, tak funguje jen jedna a druhá píše Err 13. Když jsem zkusil připojit 2x MM na booster od Roca, tuhle chybu mi psaly obě MM. Konfigurace je H-centrála nanox soft 3.6, gen-li usb a program Rocrail. Ručně H-centrála a MM. Mašinka Roco Sergej originál DCC ze setu. Díky za reakce.


Aký sw maš nahratý? Podla mna potrebuješ verziu 'Stretching zeroes'. Lebo dekodery od ROCO vykazuju takuto chybu. :!: :!: Najskor to skus s 1MM a potom dalej.
Zmenu adresy v MM najdeš v návode.
fulda píše:

Dokážeš se podívat, kolik paketů na XpressNet se ti opakuje? Mám jisté podezření, které je poplatné jenom klonu od DCC koleje, ale v minulosti jsem řekl, že tyhle klony neopravuju a toho se hodlám držet.

Podla mna ked je začiatočník asi ani moc nie. :D :D :D
DCC koleje je asi to iste nie :?: :?: ide predsa o sw v pic. :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod Jirka78 » čtv 26 dub, 2012 2:16 pm

Ahoj, vizuálně je to ta z DCC kolejí, kupoval jsem jí přes Houmra od nějakého jeho známého, tak pochybuji, že by jí prodával nefunkční, software tam je prý ten 3.6. Víc nevím, můžu ještě až vyjde chvilka zkusit projet brejlovce, mám v něm Lenz Gold, jestli to bude dělat taky, nebo ne. Pak dám vědět, taky zkusím přenastavit tu druhou MM, už jsem to nastudoval v návodu. Zatím díky za rady.
H0 cca 3. - 4. epocha DCC
Jirka78
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob 24 zář, 2011 5:27 pm
Bydliště: Rotava

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod Jojo » čtv 26 dub, 2012 2:25 pm

Jirka78 píše:Ahoj, vizuálně je to ta z DCC kolejí, kupoval jsem jí přes Houmra od nějakého jeho známého, tak pochybuji, že by jí prodával nefunkční, software tam je prý ten 3.6. Víc nevím, můžu ještě až vyjde chvilka zkusit projet brejlovce, mám v něm Lenz Gold, jestli to bude dělat taky, nebo ne. Pak dám vědět, taky zkusím přenastavit tu druhou MM, už jsem to nastudoval v návodu. Zatím díky za rady.


Ja netvrdím ,že sw je nefunkční,len viem že dekodery od ROCO vykazovali takýto problem. Su to tie najjednoduchšie dekodery. :roll: :roll: Jasne skus iný dekoder a budeš vediet. :D
Hodne zdaru.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod BorgMcz » čtv 26 dub, 2012 4:30 pm

Nemusís mít strach, to že tu Fulda píše že jde o klon, je jedno, protože je to sestavene podle Pacose, který je tvůrcem zapojení a i software. On Fulda používá úplně stejné věci i soft. Ale existuje více verzi a někdo potřebuje tu a někdo tu druhou.

Jaký typ PIC tam máš ted nasazenej: PIC16Fxxx, zjisti ty xxx z popisu na tom MCU co tam maš. Podle toho zvolíme způsob, jak ti pomoci.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod Jirka78 » čtv 26 dub, 2012 5:59 pm

Ahoj, to jsem si oddechl :-) tak šváb je tam tento 16F648A. Diktovala mi to mladá po telefonu,ale mělo by to sedět.
H0 cca 3. - 4. epocha DCC
Jirka78
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob 24 zář, 2011 5:27 pm
Bydliště: Rotava

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod fulda » čtv 26 dub, 2012 7:58 pm

BorgMcz píše:Nemusís mít strach, to že tu Fulda píše že jde o klon, je jedno, protože je to sestavene podle Pacose, který je tvůrcem zapojení a i software.

Tady jenom připomenu, že u dcc kolejí došlo k několika poněkud nešťastným modifikacím, které se v občas někde projevujou.
Pro začátek stačí si na prstech spočítat kolik je použito kondenzátorů na které verzi.

"moje" verze není klon, je to jen souhrn pozdějších úprav zanesených do jednoho plošňáku a tak to také prezentuju.

A ještě v jedné věci se ohradím - u softu jsem minoritní spoluautor.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod michal_n_cz » pát 27 dub, 2012 2:05 am

Jirka78 píše:Ahoj, vizuálně je to ta z DCC kolejí, kupoval jsem jí přes Houmra od nějakého jeho známého, tak pochybuji, že by jí prodával nefunkční, software tam je prý ten 3.6. Víc nevím, můžu ještě až vyjde chvilka zkusit projet brejlovce, mám v něm Lenz Gold, jestli to bude dělat taky, nebo ne. Pak dám vědět, taky zkusím přenastavit tu druhou MM, už jsem to nastudoval v návodu. Zatím díky za rady.

Jakej používáš kabel k MM? Já jsem zaznamenal nějaké problémy když jsem použil ten origoš 6-žilový. Přestože v Nano-X jsou piny 1 a 6 nezapojené to že to bylo "do luftu" nějak to zlobilo. V MM jsou zapojené a používají se když je MM jako centrála. Používám standartně kroucené 4 žilové (zapojeny jen piny 2-3-4-5) a ty jsou OK - víc jsem to nezkoumal.
Může být problém v komunikaci po Xpressnetu (RS485) - obvod MAX485 - cca 1/2 ovladačů - hlavně Lenz mi nechodila, po výměně obvodu OK.
Ten soft "'Stretching zeroes" jsem kdysi zkoušel a s tím to bylo právě tak líné - zároveň tenhle soft právě umožňuje jen pár zařízení na Xpressnetu - ne všech 31. Současně tam byl i ten špatnej MAX485.
Pokud vím tak 'Stretching zeroes' se týkalo nějakých starších OEM Roco dekodérů - výrobcem není Roco ale např. ESU - načíst příslušné CV pro identifikaci. Používám Lenz a Zimo a ty to nepotřebují.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 845
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod michal_n_cz » pát 27 dub, 2012 2:24 am

BorgMcz píše:Nemusís mít strach, to že tu Fulda píše že jde o klon, je jedno, protože je to sestavene podle Pacose, který je tvůrcem zapojení a i software..


Přesně tak, všechno jsou to deriváty a klony a v zásadě by to mělo fugovat v základu správně. Samozřejmě by se daly nějaké věci poupravit - o tom se tu můžeme bavit a říci co by se dalo vylepšit nebo spíše optimalizovat. Já osobně vidím prostor mimo jiné v uspořádání součástek na DPS z praktického hlediska dalšího používání a např vestavby do vhodné krabičky atd. - tady jsou dosti mezery. Mám tu třeba dva plošňáky od kamaráda cca 90x110 mm - prostě co toco umožňuje free Eagle a je tam na jedné jednostrané desce nanox i s Li-čkem - vše pěkně do běžné krabičky KMxx z GM.
Ještě odkaz na polský derivát nanoX :-)
http://ep.com.pl/files/1676.pdf

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 845
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod michal_n_cz » pát 27 dub, 2012 2:46 am

fulda píše:Tady jenom připomenu, že u dcc kolejí došlo k několika poněkud nešťastným modifikacím, které se v občas někde projevujou.
Pro začátek stačí si na prstech spočítat kolik je použito kondenzátorů na které verzi.

A ještě v jedné věci se ohradím - u softu jsem minoritní spoluautor.

Zdravím fuldo, ta tvoje finále verze je tady toto?:
http://www.eshop-honzikovyvlacky.cz/hon ... -NanoX-S88
Co se týká těch kondenzátorů, buď prosím konkrétnější. Já na první pohled určitě vidím třeba jeden co se potí přímo vedle LM-ka...
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 845
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod BorgMcz » pát 27 dub, 2012 4:42 am

Tak pokud máš ten PIC co uvádíš, tak by jsi to měl mít v pohodě. Jak ti tu uz radili, zkus se ještě podívat zda tam máš obvod MAX485 nebo jiný? Případně můžeš pro jistotu doplnit obvod podle tohoto obrázku. http://usuaris.tinet.cat/fmco/wud/image ... sistor.gif

Dále bych prodejce poprosil o nahrání poslední verze Pacosova software. Viz odkaz zde: http://usuaris.tinet.cat/fmco/whatsupdoc_en.html (cca v polovině strany), s tímto softem získaš možnost zapínání 'Stretching zeroes' přímo pomocí MM.

PS: ještě vím, že to potřebují dekodéry od TAMS.
Ta polska verze je asi nejpoklexnejsi provedení, co jsem zatím videl, je na ni uplně vše :-)))
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Zpoždění při ovládání H-centrálou

Příspěvekod fulda » pát 27 dub, 2012 7:52 am

michal_n_cz píše:
fulda píše:Tady jenom připomenu, že u dcc kolejí došlo k několika poněkud nešťastným modifikacím, které se v občas někde projevujou.
Pro začátek stačí si na prstech spočítat kolik je použito kondenzátorů na které verzi.

A ještě v jedné věci se ohradím - u softu jsem minoritní spoluautor.

Zdravím fuldo, ta tvoje finále verze je tady toto?:
http://www.eshop-honzikovyvlacky.cz/hon ... -NanoX-S88
Co se týká těch kondenzátorů, buď prosím konkrétnější. Já na první pohled určitě vidím třeba jeden co se potí přímo vedle LM-ka...
Michal N.


To na fotce je předfinální verze, dokonce i ty na mojem webu nejsou poslední. Stejně jako Paco tak i já pokud najdu při sestavování nějakou blbost, tak kvůli tomu nepředělávám celé zařízení. Přecejen je to finančně dost náročné. Stejnětak jako ta na fotce má jeden konektor trochu nešťastně a zjistil jsem, že se do něj dost debilně strká kabel.

Ale mluvím třeba o kondenzátorek u krystalu a několika drobnejch filtrech, takové ty 100n a spol.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků