Blbosti a plky -> dříve MiniMaus

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: MiniMaus

Příspěvekod stendy » stř 11 dub, 2012 7:27 pm

fulda píše:Skoro bych řekl že bylo, ale žádnej nemám a kupovat ho jen tak se mi nechce.
Mimochodem - znaková vetrze toho display asi bude fungovat rovnou.
Já si teď koupil na hraní display Philips PCD8544 (48x84 pixelů) známej jako Nokia 5110.


Jasné, skor som ale myslel, či neplánuješ tento Tvoj chvályhodný počin ešte malinko vylepšiť . Napr.použitim grafického displeja (napr.EA DOGM) a použiť nejaké drobné grafické symboly, pripadne doplniť zobrazovanie nejakých fičuriek???

Teraz ma napadá, nevie niekto či by bolo možné zobraziť na displeji minimaus napríklad aktuálnu rýchlosť loko ( nemyslím tým nastavenú na ovládači ale reálnu z LOKO s RAILCOMom)???
stendy
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 28 pro, 2010 11:30 am

Re: MiniMaus

Příspěvekod fulda » čtv 12 dub, 2012 7:17 am

stendy píše:
fulda píše:Skoro bych řekl že bylo, ale žádnej nemám a kupovat ho jen tak se mi nechce.
Mimochodem - znaková vetrze toho display asi bude fungovat rovnou.
Já si teď koupil na hraní display Philips PCD8544 (48x84 pixelů) známej jako Nokia 5110.


Jasné, skor som ale myslel, či neplánuješ tento Tvoj chvályhodný počin ešte malinko vylepšiť . Napr.použitim grafického displeja (napr.EA DOGM) a použiť nejaké drobné grafické symboly, pripadne doplniť zobrazovanie nejakých fičuriek???


To v plánu mám, ale v dlouhodobém a ten display je dost drahej na moje hraní, přecejen 15€ je dost. ten nokia co mám stojí 4€ a to je podle mojeho názoru dost podstatnej rozdíl.

stendy píše:Teraz ma napadá, nevie niekto či by bolo možné zobraziť na displeji minimaus napríklad aktuálnu rýchlosť loko ( nemyslím tým nastavenú na ovládači ale reálnu z LOKO s RAILCOMom)???

Pokud to podporuje centrála, tak to funguje - používá se k tomu PoM čtení.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MiniMaus

Příspěvekod vvitty » čtv 12 dub, 2012 8:02 am

to je pomerne velky rozdil i pro ty, kdo si to potom treba budou stavet :)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: MiniMaus

Příspěvekod stendy » čtv 12 dub, 2012 8:57 am

vvitty píše:to je pomerne velky rozdil i pro ty, kdo si to potom treba budou stavet :)


Jasné chlapi, ale tie displeje vypadaju kapku profesinálnejšie, hrúbka je len pár mm da sa v poho osadiť do DPS, myslel som len že by mohlo vzniknúť celkom pekné zariadenie parametrami aj dizajnom na úrovni. Ak by to malo nejaké to info na displeji naviac, prečo do toho neísť. Pre tých čo chcú ušetriť , kolega Fulda už návrh spravil. :wink:
stendy
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 28 pro, 2010 11:30 am

Re: MiniMaus

Příspěvekod stendy » čtv 12 dub, 2012 9:00 am

fulda píše:
stendy píše:
fulda píše:Skoro bych řekl že bylo, ale žádnej nemám a kupovat ho jen tak se mi nechce.
Mimochodem - znaková vetrze toho display asi bude fungovat rovnou.
Já si teď koupil na hraní display Philips PCD8544 (48x84 pixelů) známej jako Nokia 5110.


Jasné, skor som ale myslel, či neplánuješ tento Tvoj chvályhodný počin ešte malinko vylepšiť . Napr.použitim grafického displeja (napr.EA DOGM) a použiť nejaké drobné grafické symboly, pripadne doplniť zobrazovanie nejakých fičuriek???


To v plánu mám, ale v dlouhodobém a ten display je dost drahej na moje hraní, přecejen 15€ je dost. ten nokia co mám stojí 4€ a to je podle mojeho názoru dost podstatnej rozdíl.

stendy píše:Teraz ma napadá, nevie niekto či by bolo možné zobraziť na displeji minimaus napríklad aktuálnu rýchlosť loko ( nemyslím tým nastavenú na ovládači ale reálnu z LOKO s RAILCOMom)???

Pokud to podporuje centrála, tak to funguje - používá se k tomu PoM čtení.


Zdravim Ťa Fulda, spátam sa ťa inak, keby som Ti ten displej venoval, bol by si schopný a ochotný pre mňa navrhnúť menu ktoré by som Ti zadal??? :?:
stendy
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 28 pro, 2010 11:30 am

Re: MiniMaus

Příspěvekod fulda » čtv 12 dub, 2012 9:33 am

stendy píše:Zdravim Ťa Fulda, spátam sa ťa inak, keby som Ti ten displej venoval, bol by si schopný a ochotný pre mňa navrhnúť menu ktoré by som Ti zadal??? :?:


Uff, to je hodně omezujících podmínek.
Z mojeho pohledu je to hobby, takže používat slovo "zadání" se mi vážně nechce; já si ta zařízení dělám převážně pro sebe pokud nějaká potřebuju a pak je nechávám veřejnosti k posouzení.
Ten ovladač je založenej na celkem navýkonném a obstarožním hardware a tak je dost těžké se spolehnout na to, že bude schopnej nějakého efektivníko kreslení uživatelského rozhraní a tak. Zdroják už teď má 100kb textu a celé to přepisovat pro jinej procesor by bylo dost náročné.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MiniMaus

Příspěvekod fulda » čtv 12 dub, 2012 9:38 am

stendy píše:Jasné chlapi, ale tie displeje vypadaju kapku profesinálnejšie, hrúbka je len pár mm da sa v poho osadiť do DPS, myslel som len že by mohlo vzniknúť celkom pekné zariadenie parametrami aj dizajnom na úrovni. Ak by to malo nejaké to info na displeji naviac, prečo do toho neísť. Pre tých čo chcú ušetriť , kolega Fulda už návrh spravil. :wink:

To máš pravdu, postupem doby mne displaye založené na HD44780 přestávají bavit. Zvláštní je, že zatímco světovej trend je displaye zrychlovat, tak tyhle jsou čím dál pomalejší. Ten poslední se kterým jsem si hrál se překresloval snad pomaleji než e-ink.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MiniMaus

Příspěvekod harttman » čtv 12 dub, 2012 2:30 pm

Ten nápad s grafickým displejem se mi zamlouvá. Jsem ochoten se finančně na vývoji podílet. Ale záleží na Fuldovém rozhodnutí. Rozumím Fuldovi v tom, že jak už je to jednou úkol tak je to zavazujicí.
Uživatelský avatar
harttman
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 02 bře, 2012 1:48 pm
Bydliště: Orlová

Re: MiniMaus

Příspěvekod atiTT » čtv 12 dub, 2012 3:12 pm

Ja by som ten displej nezmenil, ale by som pridal možnosť zadávania mena lokomotívy ako na multimauske.
Stačilo by len 8 písmen ale minimaus ponúka 11 vid "Lokomotíva:".
Ale to už asi potrebuje iný procesor...
To je môj názor.
atiTT
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 10 lis, 2011 12:04 pm

Re: MiniMaus

Příspěvekod twiido » čtv 12 dub, 2012 5:28 pm

Zdar chlapi, som tu novy....ale co tak oprasit projekt zo stranky http://locodriver.xf.cz/
TT, 6.epocha, SŽDC/ŽSR
twiido
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 02 led, 2012 8:47 am
Bydliště: Kúsok od Bratislavy

Re: MiniMaus

Příspěvekod atiTT » čtv 12 dub, 2012 6:23 pm

twiido píše:Zdar chlapi, som tu novy....ale co tak oprasit projekt zo stranky http://locodriver.xf.cz/

Pekný projekt lenže:
ds89c450 procesor stojí cca 25eur v TME,128x64 displej 15eur a dalšie súčiastky , výroba krabice atď... vychádza viac než si kúpiť hotovú multimausku za 60eur. Ináč grafické prevedenie je pekné.
Tak potom je možné si spraviť aj toto
http://www.opendcc.de/elektronik/throttle/mft_e.html
atiTT
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 10 lis, 2011 12:04 pm

Re: MiniMaus

Příspěvekod twiido » čtv 12 dub, 2012 6:59 pm

atiTT píše:
twiido píše:Zdar chlapi, som tu novy....ale co tak oprasit projekt zo stranky http://locodriver.xf.cz/

Pekný projekt lenže:
ds89c450 procesor stojí cca 25eur v TME,128x64 displej 15eur a dalšie súčiastky , výroba krabice atď... vychádza viac než si kúpiť hotovú multimausku za 60eur. Ináč grafické prevedenie je pekné.
Tak potom je možné si spraviť aj toto
http://www.opendcc.de/elektronik/throttle/mft_e.html


Toto poznam ale na vyrobu samodomo sa mi to zda mimoriadne zlozite, vela suciastok, obojstranny PCB...
ja mam supermaus rozrobenu, dam potom vediet ako to dopadne...
TT, 6.epocha, SŽDC/ŽSR
twiido
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 02 led, 2012 8:47 am
Bydliště: Kúsok od Bratislavy

Re: MiniMaus

Příspěvekod fulda » čtv 12 dub, 2012 7:03 pm

Co se týká pojmenovávání lokomotiv - to je celkem přesně to co jsem nechtěl slyšet.
Ten procesor má 256b paměti, takže se to tam dost těžko skládá, nemám tam žádnou rutinu pro zadávání znaků, tím se to taky nafoukne a pak to bude znamenat dvě znakové sady. Velkou a malou. V mojich původních představách bylo, že si udělám velkou jen čísla a malou na to ostatní.

Proč to neudělat na ten display co jsem popisoval? (Nokia)
Třeba tady se koupí za $4,55 včetně poštovného. tady ještě levněji.

Zatím to nechám ve stavu v jakém to mám, pokud se v létě nic nestane, tak bych se na to mohl kouknout.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MiniMaus

Příspěvekod male zvire » čtv 12 dub, 2012 7:19 pm

Souhlasím s Fuldou. Pokud grafický displej tak z mobilu typu N3310, 5110. Cokoliv ostatního podle mě ubíjí původní myšlenku těchto obvodů: jednoduchou a levnou náhradu ovladačů typu Multimouse která jim bude zdatně konkurovat a kterou si zvládne postavit doma na koleně každý průměrně šikovný modelář.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: MiniMaus

Příspěvekod twiido » čtv 12 dub, 2012 7:29 pm

Suhlasim s vami pani...ja len to, ze supermaus mam rozrobenu uz nejaky piatok a pokrocilejsiu misku zacal fulda riesit teraz...
TT, 6.epocha, SŽDC/ŽSR
twiido
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 02 led, 2012 8:47 am
Bydliště: Kúsok od Bratislavy

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků