Blbosti a plky -> dříve MiniMaus

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: MiniMaus

Příspěvekod BorgMcz » pon 16 dub, 2012 4:19 pm

No to ja vím, ale když tu psal, že to děla pro zalibu a né pro peníze, neviděl jsem v dotazu problém, chtěl jsem si ušetřit práci. Nevadí.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: MiniMaus

Příspěvekod fulda » pon 16 dub, 2012 6:16 pm

Na druhou stranu koukat se na to kolik lidí se pokouší prodávat různé kopie se mi moc nelíbí. Smutné je, že u některejch se předem pozná, že nebudou fungovat - třeba ta kterou teď někdo propaguje v threadu "GenLI", tej do půl roku začne zlobit rozhraní S88.

Mimochodem - možná by bylo dobré vědět, že pokud chcete podpořit mojí činnost, tak to uděláte právě tím, že si koupíte některé moje zařízení právě na Honzovo webu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MiniMaus

Příspěvekod mizl » pon 16 dub, 2012 7:36 pm

BorgMcz píše:No to ja vím, ale když tu psal, že to děla pro zalibu a né pro peníze, neviděl jsem v dotazu problém, chtěl jsem si ušetřit práci. Nevadí.


Já fuldu chápu jak to myslel. Musíte také pochopit i vy. Nic není za darmo .... :lol:

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: MiniMaus

Příspěvekod harttman » pon 16 dub, 2012 9:51 pm

Hotovo.
Obrázek
Naposledy upravil harttman dne čtv 19 dub, 2012 7:53 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
harttman
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 02 bře, 2012 1:48 pm
Bydliště: Orlová

Re: MiniMaus

Příspěvekod BorgMcz » úte 17 dub, 2012 4:08 am

Ale jo, když přizná rovnou, že jde o prodej věcí na tom honzovo obchode, tak bych se mu o soubory ani nesnažil napsat, protože to chápu a ani bych u nenabízel možnost výroby těch plošných spojů za cenu výrobních nákladů.

Takže hodně úspěchů.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: MiniMaus

Příspěvekod BorgMcz » úte 17 dub, 2012 4:22 am

fulda píše:Na druhou stranu koukat se na to kolik lidí se pokouší prodávat různé kopie se mi moc nelíbí. Smutné je, že u některejch se předem pozná, že nebudou fungovat - třeba ta kterou teď někdo propaguje v threadu "GenLI", tej do půl roku začne zlobit rozhraní S88.

Mimochodem - možná by bylo dobré vědět, že pokud chcete podpořit mojí činnost, tak to uděláte právě tím, že si koupíte některé moje zařízení právě na Honzovo webu.



Proč myslíš, že by muto mělo do půl roku zlobit?????
Naopak si myslím, že pokročil v návrhu a místo linearních regulátorů správně použil pulzní regulaci, kde bude mít vysokou účinnost a tím pádem malé tepelné stráty.
Na zkutečnost tepelného zatížení jsem právě upozorňoval u H-Centrály, že je potřeba většího chlazení na regulačním prvku. Tímto návrhem trpý všechny různě poupravované centraly,které jsou kopii od Paca. Tedy i tvůj zkopčený návrh, kde jsou sice použity i poslední Pacovo změny.

Druhou věcí je, že to zde opravdu prezentuje jen jako reklamu na prodeje. Je to škoda, protože si myslím, že to stojí za zveřejnění. Na druhou stranu tomu dal rozhodně dost času, aby ty úpravy uvedl v hotovou věc. A je tam hodně jeho vlastních úprav!!!

Takže je na každém jak si to přebere.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: MiniMaus

Příspěvekod fulda » úte 17 dub, 2012 7:43 am

Nema cenu tu řešit co sem nepatří, takže se tu nebudu k NanoX vyjadřovat. (podívej se do diskuze o rušení na servech, spoustu chytrejch rad a nikdo žádné zkušenosti)

Harttmanova minimaus je opravdu slušná - z čeho jsi udělal tu škatulku?
Tej mojí se všichni smějou, že je to "rodinné balení"
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MiniMaus

Příspěvekod harttman » úte 17 dub, 2012 7:55 am

Dělal jsem to s HPS desky 3mm. Spoje zatmelené modelářským tmelem REVELL a stříknul jsem to akrylem co jsem tu mněl zbytek ve spreji.
Uživatelský avatar
harttman
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 02 bře, 2012 1:48 pm
Bydliště: Orlová

Re: MiniMaus

Příspěvekod fulda » úte 17 dub, 2012 9:03 am

Tak to jsi použil stejnou technologii jako já, jen máš lepší zpracování :mrgreen:
http://www.fucik.name/masinky/MiniMaus_Rot/
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MiniMaus

Příspěvekod harttman » úte 17 dub, 2012 9:07 am

Tu jsou rozměry kdo by chtěl. Díry na displej a klávesnici si musí každý udělat podle svého.
Obrázek
Uživatelský avatar
harttman
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 02 bře, 2012 1:48 pm
Bydliště: Orlová

Re: MiniMaus

Příspěvekod male zvire » úte 17 dub, 2012 9:33 am

Tak mi konečně s týdenním zpožděním (!) dorazily součástky. S GMe končím... :evil:

Fulda: je u tvé myši taky potřeba rozloupnout a obrátit klávesnici jako u Pacova originálu nebo jsi to pošteloval v SW?
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: MiniMaus

Příspěvekod fulda » úte 17 dub, 2012 11:17 am

Já obracení klávesnice nemám rád, ty z GMe jsou zavřené rozplácnutím plastu, takže se špatně otáčí. (někdy mám pocit, že tam sedí číňan a rozplácává to palcem, proto tam jsou jeho otisky)

Takže - v mojem případě je klávesnice tak jak přijde, s drátem na šesti hodinách.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MiniMaus

Příspěvekod Jojo » úte 17 dub, 2012 3:05 pm

Proč myslíš, že by muto mělo do půl roku zlobit?????
Naopak si myslím, že pokročil v návrhu a místo linearních regulátorů správně použil pulzní regulaci, kde bude mít vysokou účinnost a tím pádem malé tepelné stráty.
Na zkutečnost tepelného zatížení jsem právě upozorňoval u H-Centrály, že je potřeba většího chlazení na regulačním prvku. Tímto návrhem trpý všechny různě poupravované centraly,které jsou kopii od Paca. Tedy i tvůj zkopčený návrh, kde jsou sice použity i poslední Pacovo změny.

Tiež si myslím. :D
Ale je to samozrejme každého vec a názor.
Podstatné je ,aby to bolo postavené a fungovalo. Hlavne Tá železnica ,čo každý postavil. :D :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: MiniMaus

Příspěvekod michal_n_cz » sob 28 dub, 2012 10:06 am

Jojo píše:Proč myslíš, že by muto mělo do půl roku zlobit?????
Naopak si myslím, že pokročil v návrhu a místo linearních regulátorů správně použil pulzní regulaci, kde bude mít vysokou účinnost a tím pádem malé tepelné stráty.
Na zkutečnost tepelného zatížení jsem právě upozorňoval u H-Centrály, že je potřeba většího chlazení na regulačním prvku. Tímto návrhem trpý všechny různě poupravované centraly,které jsou kopii od Paca. Tedy i tvůj zkopčený návrh, kde jsou sice použity i poslední Pacovo změny.

Tiež si myslím. :D
Ale je to samozrejme každého vec a názor.
Podstatné je ,aby to bolo postavené a fungovalo. Hlavne Tá železnica ,čo každý postavil. :D :D


Zdravím, po čase koukám Fuldo - pěkná práce. Zběžně jsem to prolítnul - HW je oproti původní MiniM změněn jen tam kde měl Pacos tu přípravu pro potenciometr? Jen bych to tam cvičně provizorně přibastlil. To že musí mít centrála SW 3.6 je bez výhrady nebo jen aby fungovaly ty vyšší CV - tedy pojedeto i na starším FW alwe nebudou dostupné ty vyšší f-ce? Prostě mám teď aktuálně jen jednu F648 :-(
Jinak napadlo mě takové vylepšení při programování CV - u LH100 Lenz je možnost zapínat přímo jednotlivé bity CV - dost pohodlné nemusí se ta hodnota přepočítávat. Na dyspleji se zobrazují ty bity i výsledná hodnota.
Měli bychom si nějak stanovit co znamená zkratka MM - multimaus (Roco) nebo minimaus... Třeba MuM a MiM ?
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: MiniMaus

Příspěvekod fulda » sob 28 dub, 2012 6:48 pm

michal_n_cz píše:Zdravím, po čase koukám Fuldo - pěkná práce. Zběžně jsem to prolítnul - HW je oproti původní MiniM změněn jen tam kde měl Pacos tu přípravu pro potenciometr?
To není příprava, verze s potenciometrem existujou. :D Jen žádná nebyla vypuštěná jako produkční.
Dokonce se Paco rozhodl, že potenciometrovou verzi naroubuje na tuhle s enkodérem, ale to je na dlouho.
Jinak ano, je to jen nahrazení potenciometru. Podívej se dozadu, někdo už tu posílal fotky jedné předělávky.

michal_n_cz píše:Jen bych to tam cvičně provizorně přibastlil. To že musí mít centrála SW 3.6 je bez výhrady nebo jen aby fungovaly ty vyšší CV - tedy pojedeto i na starším FW alwe nebudou dostupné ty vyšší f-ce? Prostě mám teď aktuálně jen jednu F648 :-(
Moc kontrol tam uděláno není, normálně to funguje, pokud se pokusíš programovat CV do 255, tak se použije režim 3.0, ale pokud se pokusíš programovat CV nad 255, použije to režim 3.6, kterej v lepším případě centrála vyhodnotí jako chybu a bude ignorovat.
V podstatě podobné je to s funkcema nad 12, pokud je nepoužiješ, tak se nepokusí s nima pracovat.
Testoval jsem to na posledním veřejném softu pro NanoX 3.0 a je to v poho, chvíli jsem to testoval i s roco a taky v poho (připomínám, to co už jsem psal mnohokrát - roco má svojí metodu na funkce F12-F20, kterou sice znám, ale není použitá pro minimaus, takže to nefunguje)

michal_n_cz píše:Jinak napadlo mě takové vylepšení při programování CV - u LH100 Lenz je možnost zapínat přímo jednotlivé bity CV - dost pohodlné nemusí se ta hodnota přepočítávat. Na dyspleji se zobrazují ty bity i výsledná hodnota.
Tohle jsem napsal do programovadla, do MiniMaus se mi to nechtělo psát.

michal_n_cz píše:Měli bychom si nějak stanovit co znamená zkratka MM - multimaus (Roco) nebo minimaus... Třeba MuM a MiM ?
Krom tohoto vlákna nikdo existenci MiniMaus nepřipouští, tak bych se tím nezatěžoval.

Hezké bylo, když jsem nedávno vytáhl svojí krabicovou verzi na veřejnosti (bylo to teda uzavřená veřejnost u Houmra na půdě) a všichni se mi smáli, že proč mega potkanovi říkám MiniMaus. Tady je o tom článek i s fotkou. Takže to slovo Mini znamenalo Minimum komponent :twisted:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků