NanoX-S88 verze 3.6

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Křeček » úte 11 bře, 2014 7:32 pm

fulda píše:
Křeček píše:mám dotaz ohledně aktualizace. Mám tuto centrálu http://www.steelectronic.cz/inpage/022-cs2-4-s88n/ a ta aktualizace 3,6 o které se tu bavíte se také dá do ní nahrát ?
jakým způsobem se provádí update?

To bych rozhodně v amatérských podmnkách zrovna u tohoto modelu nedoporučoval.


tak do toho bych se ani nepouštěl. Samozřejmně bych požádal odborníka viď Jindro :)
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » úte 11 bře, 2014 7:33 pm

romino píše:
BohousP píše:... pro v.3.6 nestačí paměť původního procesoru PIC16F628A a musí se vyměnit za PIC16F648A. Vyžaduje to příslušné vybavení (programátor PIC) a zejména znalosti + prax.....



No to je mozno vyhoda. Netreba mat ani znalosti ani HW vybavenie, staci poznat niekoho kto to ma, novo zakupeny PIC mu napali a on si ich len vymeni. To hadam zvladne. Ak nie, ma stalle moznost osadit nazad stary a mat funkcnu centralu pokial problem neodstrani.


To je pravda, ale tu konzultaci s autorem původní centrály doporučuji předem. Jináč to může být zbytečná snaha.
Naposledy upravil BohousP dne úte 11 bře, 2014 7:39 pm, celkově upraveno 1
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Křeček » úte 11 bře, 2014 7:34 pm

BohousP píše:
Křeček píše:mám dotaz ohledně aktualizace. Mám tuto centrálu http://www.steelectronic.cz/inpage/022-cs2-4-s88n/ a ta aktualizace 3,6 o které se tu bavíte se také dá do ní nahrát ?
jakým způsobem se provádí update?
díky. Mám velké mezery a stále se učím:)


Update není tak jednoduchý, jako u některých jednodušších zařízení - v těch se obvykle update dělá pomocí nějakého inteligentnějšího zařízení (myš centrálou a pod.). V případě centrály musíš nově naprogramovat procesor - navíc pro v.3.6 nestačí paměť původního procesoru PIC16F628A a musí se vyměnit za PIC16F648A. Vyžaduje to příslušné vybavení (programátor PIC) a zejména znalosti + prax. Doporučuji požádat o radu výrobce centrály - není úplně jisté, že to bude kompatibilní (nedovedu posoudit, jestli nedělal nějaké změny v původním návrhu).


je mi to jasný, díky za objasnění.
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » úte 11 bře, 2014 7:41 pm

BohousP píše:Update není tak jednoduchý, jako u některých jednodušších zařízení - v těch se obvykle update dělá pomocí nějakého inteligentnějšího zařízení (myš centrálou a pod.). V případě centrály musíš nově naprogramovat procesor - navíc pro v.3.6 nestačí paměť původního procesoru PIC16F628A a musí se vyměnit za PIC16F648A. Vyžaduje to příslušné vybavení (programátor PIC) a zejména znalosti + prax. Doporučuji požádat o radu výrobce centrály - není úplně jisté, že to bude kompatibilní (nedovedu posoudit, jestli nedělal nějaké změny v původním návrhu).

Před mnoha lety jsem tu popisoval nějaké úpravy na zařízení od Štefana. Nezapomeň, že nepoužívá patice, takže pracovní postup pokud nemáš vybavení zažíná větou "procesoru ustřhneme všechny nohy, nebo ho šikovně rozdrtme, pak jednu nohu za druhou vyletujeme z plošňáku"
Podívej se TADY (a dál do konce), to je podobné.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » úte 11 bře, 2014 7:44 pm

Křeček píše:
fulda píše:
Křeček píše:mám dotaz ohledně aktualizace. Mám tuto centrálu http://www.steelectronic.cz/inpage/022-cs2-4-s88n/ a ta aktualizace 3,6 o které se tu bavíte se také dá do ní nahrát ?
jakým způsobem se provádí update?
To bych rozhodně v amatérských podmnkách zrovna u tohoto modelu nedoporučoval.
tak do toho bych se ani nepouštěl. Samozřejmně bych požádal odborníka viď Jindro :)
Děkuji za vyjádřenou důvěru, ale musm konstatovat, že jí předem sklamu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod romino » úte 11 bře, 2014 8:17 pm

fulda píše:... Nezapomeň, že nepoužívá patice, takže pracovní postup pokud nemáš vybavení ....



tak to je potom bez debaty. Predpokladal som, ze procesor je osadeny v patici, potom by to hadam mohol zvladnut. Ked je letovany tak urcite najst niekoho, kto ma skusenosti s elektronikou.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Jojo » stř 12 bře, 2014 5:02 pm

Křeček píše:mám dotaz ohledně aktualizace. Mám tuto centrálu http://www.steelectronic.cz/inpage/022-cs2-4-s88n/ a ta aktualizace 3,6 o které se tu bavíte se také dá do ní nahrát ?
jakým způsobem se provádí update?
díky. Mám velké mezery a stále se učím:)


Ako uz pisali. Vyspajkovat procesor stary 16F628A /nie je problem kto to vie/ osadit paticu, naprogramovat novy PIC 16F648A/ programator na PIC musis mat/ a odskusat. U mna tak 20 min,lebo s tym pracujem a je vybavenie.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Křeček » sob 29 bře, 2014 7:47 pm

jen, že centrálu mám aktualizovanou. Vše po domluvě s výrobcem centrály. Daleko jednodušší než si to vytvářet sám což bych stejně nedal. Díky všem za info.
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Jojo » pát 04 dub, 2014 5:54 pm

Křeček píše:jen, že centrálu mám aktualizovanou. Vše po domluvě s výrobcem centrály. Daleko jednodušší než si to vytvářet sám což bych stejně nedal. Díky všem za info.


Tak potom ok. Vyrobca centraly to odviedol ,?
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Dokusan » stř 23 dub, 2014 1:16 pm

Dobrý den,
omlouvám se za začátečnický dotaz, ale přesto.
Pořídil jsem si Nanox S88 3.6. Rád bych ji po řádném odzkoušení s Gen-Li USB, společně usadil do krabičky. V manuálu stojí, že je potřeba v takovém případě zajistit chlazení instalací dodatečných chladičů.
Rád bych poprosil o radu, jaké a kam umístit. Nejsem zrovna kovaný v elektrotechnice....
Předem děkuji za případné rady a doporučení
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » stř 23 dub, 2014 2:22 pm

Dokusan píše:Dobrý den,
omlouvám se za začátečnický dotaz, ale přesto.
Pořídil jsem si Nanox S88 3.6. Rád bych ji po řádném odzkoušení s Gen-Li USB, společně usadil do krabičky. V manuálu stojí, že je potřeba v takovém případě zajistit chlazení instalací dodatečných chladičů.
Rád bych poprosil o radu, jaké a kam umístit. Nejsem zrovna kovaný v elektrotechnice....
Předem děkuji za případné rady a doporučení


Na zadní straně TADY nahoře, jsou 4 součástky s dírkou pro šroubek.
Ke každé z nich je potřeba přišroubovat chladič aby se na něm dala kdykoli udržet ruka.
Na velkou součástku třeba TENTO, na ty tři menší třeba TENTO.
Chladiče je potřeba umístit tak, aby se nedotýkali ani navzájem, ani jiných součástek nebo vodičů.
V některých verzích NanoX jsou v plošňáku dírky pro trny které na chladičích bývají, pokud nejsou, tak trny utrhnout kleštěma nebo ubrousit.
Chladič přitáhnout trojkou šroubkem.

Pokud ovládáš opracování kovu, tak hliník nebo měď a pokus se napodobit TENTO tvar.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Dokusan » stř 23 dub, 2014 2:40 pm

Díky moc, když jsem si pořádně prohlédl foto na N-shopíku, ze kterého centrálu mám a tu co mi fyzicky přišla, je patrné, že mi přišla již osazená chladiči. Snad jsou tyto chladiče dostačující (viz foto)
Přílohy
DSC_0013 k.jpg
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » stř 23 dub, 2014 5:05 pm

Většinou ano, pouze pokud by jsi jí dával někam do styroduru, nebo do uzavřené škatule, tak se musí zvětšit. Pokud bude kolem proudit vzduch, jsou v pohodě.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Dokusan » stř 23 dub, 2014 7:36 pm

Předpokládám umístění v něčem takovém
http://www.gme.cz/krabicka-plastova-kp06-p622-406
Přílohy
H-centrala 2.jpg
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » čtv 24 dub, 2014 7:23 am

Tak pokud je to ze zadu dost děravé, tak je to v pohodě. Případně tomu ještě udělej zezadu pár dírek vrtačkou.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků