NanoX-S88 verze 3.6

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod komori » stř 24 črc, 2013 2:06 am

Doplňuji zprávu od Fuldy.
Tato nová verze software pro Nanox je označena opět jako 3.6,
ze dne 24. června 2013 a je nyní k dispozici na stránkách Paca.
Software je uložen v sekci Beta verze. Paco zde uvádí rozšíření
software o Double Header (dvojitá trakce).
TT, DCC, NanoX-Paco, YaMoRC, TC9 Gold a TP9
komori
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 03 srp, 2012 3:45 pm

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod michal.kubista » ned 11 srp, 2013 11:14 am

Dotaz na zkušené k NanoX. Mám loko Sergej od Roca s jeho "originálním" dekodérem. V NanoX sw3.6 PIC16F648A asi někdy od jara. A nyní cca 3 týdny pozoruju, že tento Sergej se rozjíždí plynule, ale při otočení ovladače do nuly loko pokračuje původní rychlostí a po nějaké době (asi 4s) prudce zastaví. Rozdíl je, pokud použiju MultiMaus jako centrálu, kde se loko chová standartně a postupně zpomaluje. Ostatní Lokomotivy mám vybavené dekodéry Lenz a nebo Zimo a zde nic podobného nepozoruju - chovají se dle svého nastavení.
Dotaz, zda někdo má zkušenost, s čím to souvisí a co bych měl zkusit přenastavit (centrála / dekodér).
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » ned 11 srp, 2013 12:41 pm

michal.kubista píše:V NanoX sw3.6 PIC16F648A asi někdy od jara. A nyní cca 3 týdny pozoruju, ....

Dvě otázky:
1.) před více než 3 týdny jsi měl ten samý software a nedělalo to?
2.) neměnil jsi nějaká nastavení CV v lokodekodéru? Resp. co jsi měnil před 3 týdny?
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod michal.kubista » ned 11 srp, 2013 12:57 pm

Na jaře, když jsem upgradoval PIC v nanoX jsem vše nastavil, chodilo to OK. Od té doby jsem neměl potřebu něco měnit. Navíc mám ještě H-Centrálu (upravenou) a v ní stejný PIC a chová se to stejně. Zkoušel jsem reset dekodéru v loko do továrního nastavení a výsledek je stejný.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » ned 11 srp, 2013 1:07 pm

michal.kubista píše:Na jaře, když jsem upgradoval PIC v nanoX jsem vše nastavil, chodilo to OK. Od té doby jsem neměl potřebu něco měnit. Navíc mám ještě H-Centrálu (upravenou) a v ní stejný PIC a chová se to stejně. Zkoušel jsem reset dekodéru v loko do továrního nastavení a výsledek je stejný.

No tak to je fakt zajímavé - od upgradu na jaře až do cca července to fungovalo normálně? Že by nějaký automatický upgrade na styl Windows :mrgreen: :?:
Jaký používáš ovladač? "Multimaus jako centrálu" - předpokládam, že tím myslíš MM+nějaký zesilovač místo NanoX?
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod michal.kubista » pon 12 srp, 2013 7:20 pm

Jo, hlavní ovladač mám multimaus.
Taky mě zaráží, že se to objevilo až po čase. Měl jsem podezření na dekodér v lokotce, protože je jediná od ROCO ( nepamatuju si výrobce dekodéru, ale už se to to několikrát řešilo). Ostatní mám Lenze a Zimo a ty jsou v nejlepším pořádku. Skoro zvažuju, že o něco dřív pořídím zvukový dekodér, stejně bych to časem nevydržel a ozvučil ho.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod chester » úte 17 pro, 2013 1:11 pm

Mam jeden dotaz od skusenych s pouzivanim nanox. Mam postavene dcc, minimaus a genli, vsetko funguje ako ma, ale mam problem s citanim a zapisovanim do kuehn n45 dekodera. Dekoder funguje na default adrese ako ma, ale nejde mi citat ani zapisovat. Skusal som odporucania na strankach paco so stretching zeroes on/off ale nepomaha. neviete pls niekto cim by to mohlo byt ? Aktualne mam verziu 3.6 ale neslo to ani na starsej verzie preto som upgradoval na novisu, myslel som ze pomoze. Napr lokomotivy od fleischamnn ficia ako maju, neviem aky maju dekoder neodvazil som sa ich zatial rozobrat :) prosim skusenych o radu. Vdaka.
chester
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20 lis, 2013 10:53 pm

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » úte 17 pro, 2013 2:43 pm

Rezistor místo motoru jsi zkoušel?
Jakou dostaneš odpověď ?
A mašinka poskakuje při čtení?
DCC programovač jí čte normálně?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod otompotom » ned 02 bře, 2014 12:08 pm

Ahoj,

prosím Vás postavil jsem si Nanox dle Fuldy a booster displej a mám dotaz jestli booster displej funguje i bez CDE zesilovače, myslím samostatně jen když mám kolejiště zapojené přímo jen na vývody J,K.

Děkuji
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » ned 02 bře, 2014 12:35 pm

ano
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod otompotom » ned 02 bře, 2014 1:26 pm

Aha tak to bude někde chyba.

Díky, projdu pořádně dokumentaci jestli jsem něco nevynechal.
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Křeček » úte 11 bře, 2014 6:41 pm

mám dotaz ohledně aktualizace. Mám tuto centrálu http://www.steelectronic.cz/inpage/022-cs2-4-s88n/ a ta aktualizace 3,6 o které se tu bavíte se také dá do ní nahrát ?
jakým způsobem se provádí update?
díky. Mám velké mezery a stále se učím:)
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » úte 11 bře, 2014 7:00 pm

Křeček píše:mám dotaz ohledně aktualizace. Mám tuto centrálu http://www.steelectronic.cz/inpage/022-cs2-4-s88n/ a ta aktualizace 3,6 o které se tu bavíte se také dá do ní nahrát ?
jakým způsobem se provádí update?

To bych rozhodně v amatérských podmnkách zrovna u tohoto modelu nedoporučoval.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » úte 11 bře, 2014 7:12 pm

Křeček píše:mám dotaz ohledně aktualizace. Mám tuto centrálu http://www.steelectronic.cz/inpage/022-cs2-4-s88n/ a ta aktualizace 3,6 o které se tu bavíte se také dá do ní nahrát ?
jakým způsobem se provádí update?
díky. Mám velké mezery a stále se učím:)


Update není tak jednoduchý, jako u některých jednodušších zařízení - v těch se obvykle update dělá pomocí nějakého inteligentnějšího zařízení (myš centrálou a pod.). V případě centrály musíš nově naprogramovat procesor - navíc pro v.3.6 nestačí paměť původního procesoru PIC16F628A a musí se vyměnit za PIC16F648A. Vyžaduje to příslušné vybavení (programátor PIC) a zejména znalosti + prax. Doporučuji požádat o radu výrobce centrály - není úplně jisté, že to bude kompatibilní (nedovedu posoudit, jestli nedělal nějaké změny v původním návrhu).
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod romino » úte 11 bře, 2014 7:28 pm

BohousP píše:... pro v.3.6 nestačí paměť původního procesoru PIC16F628A a musí se vyměnit za PIC16F648A. Vyžaduje to příslušné vybavení (programátor PIC) a zejména znalosti + prax.....



No to je mozno vyhoda. Netreba mat ani znalosti ani HW vybavenie, staci poznat niekoho kto to ma, novo zakupeny PIC mu napali a on si ich len vymeni. To hadam zvladne. Ak nie, ma stalle moznost osadit nazad stary a mat funkcnu centralu pokial problem neodstrani.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 238
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků