NanoX-S88 verze 3.6

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » pát 10 črc, 2015 4:28 pm

zkus nakreslit, jak máš připojenou programovací kolej (na které svorky) a jak trakci. Vypadá to, že centrála je v pořádku, chyba bude v zapojení kabeláže.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod otompotom » pát 10 črc, 2015 5:09 pm

Tak děkuji moc za rady. Problém byl opět mezi židlí a kolejištěm. Jsem si blbec prohodil svorky J a K . Nakopal bych se do pozadí.
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » pát 10 črc, 2015 6:35 pm

otompotom píše:Tak děkuji moc za rady. Problém byl opět mezi židlí a kolejištěm. Jsem si blbec prohodil svorky J a K . Nakopal bych se do pozadí.

To máš proto, že děláš ze židle. Pod kolejištěm se má ležet s rukama vzhůru. Podporuje to proudění krve do mozku. :lol:

Mimochodem, programovací kolej nemusí být nutně přerušená v obou kolejnicích, jak se občas píše. Na centrále NanoX jeden pól odpojuje to cvakající relé, druhý pól je společný a je propojený mezi výstupem trakce a programovací koleje. Ten logicky nemusí být v koleji přerušený. Chce to (ohmetrem, pípákem nebo vysledováním na plošňáku) zjistit, který to je.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod sidlo » sob 11 črc, 2015 7:49 am

BohousP píše:Já mám trochu větší chladiče, ale NanoX mám v perforovaném plechovém obalu od spínaného zdroje z PC - tam proudí vzduch i bez ventilátoru, který jsem vyhodil.

Koupil jsem si pěknou plastovou krabičku na centrálu. Rád bych do ní navrtal ventilační dírky. Bojím se, že to nebude vypadat moc hezky - udržení roztečí. Máte někdo nějakou radu jak to hezky vyvrtat.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod otompotom » sob 11 črc, 2015 12:05 pm

Zdravím Vás. Tak jsem zjistil že se to opravdu ze židle dělat nedá. Těmi prohozenými dráty to taky nebylo. Vše se potentuje když připojím S88, ale dělají to jen dekodery serv. Tak bude asi problém v nich. No asi zkusím koupit nějaké hotové.
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » sob 11 črc, 2015 12:57 pm

Jaké používáš obvody S88? To by vůbec nemělo mít vliv. Ale zkrat dělat mohou, pokud máš jednou izolovaný úsek na J a podruhé na K a nemáš to oddělené v detektoru. A jaké dekodéry máš pro serva?
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » sob 11 črc, 2015 7:16 pm

sidlo píše:Koupil jsem si pěknou plastovou krabičku na centrálu. Rád bych do ní navrtal ventilační dírky. Bojím se, že to nebude vypadat moc hezky - udržení roztečí. Máte někdo nějakou radu jak to hezky vyvrtat.

Použij nějakou CNC vrtačku nebo třeba laser, tím to jde dobře.
Nebo vyřízni díru větší a dej do ní síťku.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod vvitty » sob 11 črc, 2015 11:16 pm

otompotom píše:Zdravím Vás. Tak jsem zjistil že se to opravdu ze židle dělat nedá. Těmi prohozenými dráty to taky nebylo. Vše se potentuje když připojím S88, ale dělají to jen dekodery serv. Tak bude asi problém v nich. No asi zkusím koupit nějaké hotové.


Pripojis kam? K centrale? Ke kolejisti? Jakou verzi / vyrobce?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod otompotom » pon 13 črc, 2015 7:54 am

Zdravím, obvody S88 používám z DCC koleje, servo dekoder od fuldy. Se servodekodery jsem experimentoval tak , že jsem oddělil napájení a DCC signál a tady to mám asi blbě. Přerušil jsem 1 DCC signál a ten nechal jen k procesoru viz. obrázek, druhý DCC vůbec nemám zapojený. To bude asi chyba. Důvod této úpravy byl eliminovat zákmity serv při spuštění napájení. Pomohlo to, zákmity jsou jen mírné, ale zase mám tento problém.
viz obrázek
Obrázek
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » pon 13 črc, 2015 8:23 am

... a ono ti to ještě neshořelo? To se dost divím.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod otompotom » pon 13 črc, 2015 2:04 pm

Nevím proč by to mělo hořet. Diodový můstek mám vyhozený, mám tam přivedeno stejnosměrné napětí, které jde na stabilizátor. Na DCC svorku jde jen jeden drát DCC. Posměšky jsem tedy nečekal.
Fuldo chápu že tě spousta lidí naštvala, já jsem chtěl jen vyřešit cukání serv s tím původním dekoderem to bylo špatné, tak jsem to zkusil takto a je to výrazně lepší. Jen s tím programováním když se to programovat nemá mám problém.

Nechci dělat nové, spíš mě zajímá co je špatně.
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » pon 13 črc, 2015 2:37 pm

otompotom píše:Nevím proč by to mělo hořet...
Nechci dělat nové, spíš mě zajímá co je špatně.

Protože se ti zemní smyčka váže jen a pouze přes ochranná diody uvnitř procesoru. Takhle to rozhodně nelze provozovat, vstup procesoru není galvanicky oddělen od jeho vlastního napájení. Je pravda že jsou tam diody, ale jsou definované na proud v řádu desítek mA a tobě tady klidně protečou jednotky A. A to bez ohledu na to, jestli používáš jeden a nebo několik zdrojů.
Proto tam všichni cpou minimálně ten optočlen.
Pokud to chceš provozovat takto, tak potřebuješ, aby ten přiváděnej half-DCC signál byl vztaženej k tomu napájecímu a nebo aby naopak byl bezpečně odpojen.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod otompotom » pon 13 črc, 2015 2:56 pm

Díky moc za odpověď.To je už nad moje schopnosti. Budu tedy muset sáhnout po těch Vašich nových hotových.
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod jirka13 » stř 28 říj, 2015 4:11 pm

Ahoj, jaké je max. napětí v kolejích u centrály NanoX? Šla by postavit verze s napětím v kolejích cca 22V a max. prodem kolem 8A?
Jirka
jirka13
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 06 říj, 2014 8:16 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod sidlo » stř 28 říj, 2015 5:12 pm

Zajímavé povídání o tom jak prouděj proudi http://www.masinky.info/2011/11/temelin/
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků