NanoX-S88 verze 3.6

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod sergej1168 » ned 15 bře, 2015 12:55 pm

Skúšal som centrálu zapnúť a nechal som pripojenú len program. koľaj a vtedy centrála išla, takže je niekde asi skrat, len ho neviem nájsť.
Chcem sa opýtať, či tá červená ledka vo vnútri centrály má svietiť stále, alebo svieti len pri nejakej chybe.
Ešte pre vysvetlenie, kedy sa to pokazilo. Keď som zapájal skrytú stanicu, dodržoval som J,K - červený, čierny, všetko fungovalo.
Pri zapájaní prvej koncovej stanice som postupoval presne tak isto a všetko fungovalo servá obsadené úseky..... .
Problém prišiel, keď som spojil skryťák s tou prvou stanicou, ale len pri prechode v stúpaní, kde mám koľaje oddelené na konci každého segmentu.
Vtedy mi došlo, že sú stanice medzi sebou prepólované, proste pravá sa stretla s ľavou. Tak som sa pustil do prerobenia tej prvej stanice a všetko som
prekábloval naopak, tam, kde boli izol. spojky som dal železné a naopak a všetko zapojil podľa J,K a od vtedy mi nič nejde.
Ako hľadám tak hľadám a neviem, kde je chyba.
Milan
Naposledy upravil sergej1168 dne ned 15 bře, 2015 5:48 pm, celkově upraveno 1
H0-DCC-Nanox-IV. Epocha
sergej1168
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 07 úno, 2009 4:38 pm
Bydliště: Sklené

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod MiG » ned 15 bře, 2015 4:47 pm

sergej1168 píše:Chcem sa opýtať, či tá červená ledka vo vnútri centrály má svietiť stále, alebo svieti len pri nejakej chybe.

Na 99.9 procent B je správně.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod sergej1168 » ned 15 bře, 2015 5:48 pm

Takže, chybu som našiel, pri prerábaní kabeláže som jeden drôt na výhybke zabudol prepájkovať.
Som rád, že sa mi to podarilo nájsť a že centrála je v poriadku. Zabil som s tým síce celý deň, ale radosť, že je centrála "OK", je veľká.
Ešte, že má Nanox ochranu proti skratu !!!!!! Pre tých menej zdatných a nepozorných v elektronike je to na nezaplatenie.
Ďakujem všetkým za ochotu a rady.
Milan
H0-DCC-Nanox-IV. Epocha
sergej1168
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 07 úno, 2009 4:38 pm
Bydliště: Sklené

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » pon 16 bře, 2015 9:33 am

MiG píše:
sergej1168 píše:Chcem sa opýtať, či tá červená ledka vo vnútri centrály má svietiť stále, alebo svieti len pri nejakej chybe.

Na 99.9 procent B je správně.

Přesně vedle :D , správně je A - tedy má svítit trvale. Při chybě rychle bliká (nebo nesvítí vůbec :( ). Ta ledka by neměla být červená, trochu to mate ...
Obrázek
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod MiG » pon 16 bře, 2015 9:37 am

Aha ona je jen jedna, velká omluva za dezinformaci.
Z jiných věcí jsem zvyklý na dvojbarevnou, nebo dvě.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » pon 16 bře, 2015 9:42 am

MiG píše:Aha ona je jen jedna, velká omluva za dezinformaci.
Z jiných věcí jsem zvyklý na dvojbarevnou, nebo dvě.


:D On ten procesor má využité všechny nožičky :cry: , takže nezbývá nic jiného ... Já si tam dal modrou LED a vyvedl ji na panel.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 2015

Příspěvekod BohousP » ned 22 bře, 2015 1:51 pm

BohousP píše:Během dlouhých zimních večerů jsem si hrál s centrálou NanoX-S88 a výsledek si můžete přečíst zde:
http://www.masinky.info/2015/03/centrala-nanox-s88-nove-koncepce/
Úplně nová koncepce napájení - spínané zdroje je možné použít i pro napájení dalších obvodů na kolejišti. Doplnění množství ochranných a filtračních prvků. Více konektorů pro XpressNet, boostery i trakci.


Nová centrála NanoX-S88-2015 dostala označení DIGI-CZ 203 a byla zařazena do prodeje. http://www.digi-cz.info/dcc-nanox-2015/
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod kraljiri » sob 11 dub, 2015 2:58 pm

Verzi NanoX nabízíme už zabudovanou v krabičce. Viz obrázky.
Nanox 2.5 z vrchu menší.jpg
Pohled do krabičky
NanoX 2.5 menší.jpg
Čelní pohled
Jiří Král, www.dccdoma.cz
Uživatelský avatar
kraljiri
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 23 pro, 2010 7:16 pm
Bydliště: Brno

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » sob 11 dub, 2015 3:07 pm

kraljiri píše:Verzi NanoX nabízíme už zabudovanou v krabičce. Viz obrázky.

On je to takovej off topic, ale když už se tady propaguješ, jak to dopadlo s TÍMHLE modulem? Už ho nabízíte ve fungující verzi??
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod JanoW » sob 11 dub, 2015 3:07 pm

kraljiri píše:Verzi NanoX nabízíme už zabudovanou v krabičce. Viz obrázky.

To tu snáď už bolo http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=5275&start=135#p157657
Nezdá sa mi korektné opakovať reklamy ako v komerčnej televízii. Okrem toho, zbytočné obrázky vo fóre len uberajú diskovú kapacitu.
Navyše, pokiaľ viem, ide o kópiu NanoX staršej verzie, ktorú od Paca Canadu prevzal a upravil Fulda a dodával ju DIGI-CZ už niekoľko rokov.
JanoW
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob 22 bře, 2014 9:19 pm
Bydliště: Modra

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod otompotom » pát 10 črc, 2015 6:18 am

Dobrý den,
chci Vás požádat o radu. Mám Nanox postavenou dle Fuldy a FW verze 3.6, vše funguje, jen se mi děje to, že kdzž programuji dekodery na programovací koleji tak se mi přeprogramuní i všechny ostatní připojené na hlavní trať. Nemůžu přijít na to čím by to mohlo být. Jakoby se při programování nějak "nezavřela" cesta na hlavní trať.

Děkuji za pomoc
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » pát 10 črc, 2015 6:47 am

otompotom píše:Dobrý den,
chci Vás požádat o radu. Mám Nanox postavenou dle Fuldy a FW verze 3.6, vše funguje, jen se mi děje to, že kdzž programuji dekodery na programovací koleji tak se mi přeprogramuní i všechny ostatní připojené na hlavní trať. Nemůžu přijít na to čím by to mohlo být. Jakoby se při programování nějak "nezavřela" cesta na hlavní trať.

Děkuji za pomoc

Možnosti jsou dvě:
1) špatně zapojené (programovací kolej není oddělená od zbytku kolejiště)
2) chybná centrála.
Druhou možnost vyloučíš následovně:
Po přepnutí do režimu programování musí cvaknout relé v centrále a rozbliká se LED. To relé vypne DCC do výstupu pro trakci, t.j. na této svorkovnice nebude napětí. Zůstane jen na výstupu pro progr.kolej.Tedy odpoj výstup pro trakci od kolejiště a zkontroluj, co je na výstupu z centrály.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod otompotom » pát 10 črc, 2015 6:54 am

Tak možnost 1 můžeme vyloučit, to mám určitě dobře. Takže to bude možnost 2, asi tedy špatné relé, protože když jsem měřil napětí tak jakmile cvakne relé je všude 0 a po jeho opětovném sepnutí je všude 18V co mám nastaveno. Relé jsem použil z bývalé H-centrály to je myslím stejné.

NO ještě to zkontroluju jednou.

Děkuji
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod michal.kubista » pát 10 črc, 2015 10:49 am

ale jak to popisuješ, tak relé funguje tak, jak má. :?: Stejné relé vypíná napájení při zkratu. Ochrana proti zkratu ti funguje?
Pokud funguje ochrana proti zkratu, tak relé je fnkční. Stejný SW používám v NanoX a vše bez problémů, i programování.
Princip je, že při programování se ti odpojí DCC sighnál od kolejí a zůstane jen na programovací koleji (1. normální koleje jsou bez napěntí. 2. Programovací kolej nemá proudovou ochranu a musíš s tím počítat.)
Ještě, jaký používáš režim programování?
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod otompotom » pát 10 črc, 2015 1:22 pm

Používám režim CV (Programing on Track) a na zkrat to reaguje normálně. Vypne se napájení na všech kolejích. Včera když jsem to měřil tak při cvaknutí relé tam napětí není vůbec, jak na programovací koleji tak na hlavní trati. Nejsem si jist jestli mám poslední verzi FW,ale ten na to asi vliv nemá. To bude spíš nějaký HW problém, právě toho vypnutí DCC signálu.
Na programování používám JRMI tak ještě zkontroluji nastavení, jestli jsem se někde neukliknul.
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků