DCC centrála Z21

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod Jojo » pon 17 bře, 2014 5:07 pm

zdeno píše:
smekac píše:Od včerejška mám doma pujčenou centrálu Z21, ač za normální situace nejsem digitalista tak to není uplně špatný nápad, celkem se mi to i líbí. Ale třeba mě zarazilo, že jsem nenašel možnost, jak dostat do tabletu zpětné hlášení. Případně kdybych si udělal layout a na něm chtěl zobrazovat obsazené a volné koleje, tak jsem nahraný ... Má pro to někdo nějaký tip ?


Z21 je takovy bastard, snazi se o hodne, ale ve skutecnosti to nemusi byt az tak dobre. Treba podpora funkci od Uhlenbrocku neni zrovna pode normy a tak predpokladam, ze to asi nebude jedina zhovadilost, kterou ROCO udelalo spatne.
Centralu budem mit koncem dalsiho tydne a az ji otestujem, napisem o tom. Je fakt, ze budem testovat jen Loconet a ne ROCO. Ale to nevadi, vsak ROCO muze otestovat nekdo jiny. ;-)


Citam to uz hodne dlho ,ale nevidim prinos pre domaceho uzivatela./Ja som domaci./ Je pekne ze je Loconet +X presnet multi funkcna atd. ok. Ale kde ja doma pojdem na 2 systemoch?
Urcite pre kluby, je to mozno zaujimave,ale ta cena? To je len moj nazor.
A teraz otazka ,da sa spojit S PC ? Cez LAN ,ako by som to nastavil v TC? /Centralu nevlastnim./ Spatna vazba?
Stale malo info . Normy neriesim. Som uzivatel.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod smekac » pon 17 bře, 2014 5:12 pm

Nevím, podle toho, co jsem zatím vyzkoumal, jsem celkem zklamaný. Osobně jsem čekal něco méně hračkoidního, resp. za ty peníze na příslušné úrovni. Sice programování je příjemné, ale zbytek je buď zbytečný (kabina lokomotivy) a nebo (mimo ovládání jízdy loko) stojí za prd...
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod Jojo » pon 17 bře, 2014 5:50 pm

smekac píše:Nevím, podle toho, co jsem zatím vyzkoumal, jsem celkem zklamaný. Osobně jsem čekal něco méně hračkoidního, resp. za ty peníze na příslušné úrovni. Sice programování je příjemné, ale zbytek je buď zbytečný (kabina lokomotivy) a nebo (mimo ovládání jízdy loko) stojí za prd...


Dik za uprimnu odpoved, ale co spojenie z PC a TC , JMRI atd. Predsa vsetko nejde mat v tablete, alebo smart phone. ? Ono to zrejme ,ze ako sedis v kabine loko je kreativne,ale ... Hracka s kamerou v loko?
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod smekac » pon 17 bře, 2014 5:54 pm

Ani jeden z programů nevlastním, takže nemohu vyzkoušet. Ale v popisu je možné Wifi připojení na centrálu i přes PC, takže se to ovládat dá, ale jak jsem psal, zatím nemám ozkoušeno.

EDIT: Jinak se software jako TC by měla zpětná vazba fungovat. Bohužel na tabletech se jí zatím asi nedočkáme, což je taky docela zásadní nedostatek...přitom vyměnit tablet za PC je dobrá myšlenka.

EDIT2: Ještě bych malikno zkritizoval návrh layoutu, docela nepříjemné je, že všechny prvky které jsou pasivní, se musí kreslit mimo, takže musím nakreslit layout na PC a potom ho vložit do toho prográmku na tabletu, a do něj vkládat prvky jako výhybky, návěstidla které chci ovládat ... Vypadá to celé jako nedodělaná verze, připravená za vidinou rychlého vytáhnutí peněz z lidí, přitom kdyby se to dotáhlo do konce, bylo by to super.
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod Jojo » pon 17 bře, 2014 7:06 pm

Suhlasim.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod smekac » pon 17 bře, 2014 7:25 pm

To jsou takové postřehy běžného uživatele :lol:
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod Xpaulus » úte 18 bře, 2014 9:53 pm

smekac píše:Nevím, podle toho, co jsem zatím vyzkoumal, jsem celkem zklamaný. Osobně jsem čekal něco méně hračkoidního, resp. za ty peníze na příslušné úrovni. Sice programování je příjemné, ale zbytek je buď zbytečný (kabina lokomotivy) a nebo (mimo ovládání jízdy loko) stojí za prd...

Pod tohle bych se asi podepsal.
Xpaulus
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 01 úno, 2013 3:22 pm
Bydliště: Praha, občas Ostrava, někdy Plzeň

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod macohk » pát 09 kvě, 2014 4:34 pm

Z 21 a TC v poho. zpětná vazba ROCO + TC+WD10 Kuehn . Propojení PC a Z21 přes LAN bez WIFI taky v poho jen některé funkce
jako nastavení zpětné vazby atd což řeší jeden přehledný prográmek pouze přes WIFI. Z21 a tablet , telefon je pouze jako nouze pro
ovládání a hraní pokud je málo myší( více uživatelů najednou mám pouze 2 myši )ovládalo nás 6 lidí jedno kolejiště a žádný problém. Na domácí pohodu a prog. jedině PC. Zkušenost cca 6měs. a žádné problémy. Přehazování výhybek a řízení kolejiště v TC ,ovládání loko přes myš a tel a tablet najednou. Zase tak špatné to není. Jde o černou centrálu Z21 , bílá z21 nevim. TOTO JE JEN INFO PRO
TY CO JI NEMAJI.Zpětná vazba v tabletu není( loko) pouze výhybky.
macohk
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 29 pro, 2013 9:08 pm

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod radeksindy » čtv 15 kvě, 2014 3:27 pm

Problém funkcí F13 a vyšších pro Digitrax zařízení na LocoNetu by měl být vyřešen ve FW 1.24, který bude dostupný asi za dva měsíce. Chybička se vloudila, protože funkce F9 až F12, které jsou realizovány pomocí stejného paketu OPC_IMM_PACKET s FW 1.21 fungovali dobře. Testováno v Jesenici poslední víkend.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod zdeno » pát 16 kvě, 2014 6:29 am

radeksindy píše:Problém funkcí F13 a vyšších pro Digitrax zařízení na LocoNetu by měl být vyřešen ve FW 1.24, který bude dostupný asi za dva měsíce. Chybička se vloudila, protože funkce F9 až F12, které jsou realizovány pomocí stejného paketu OPC_IMM_PACKET s FW 1.21 fungovali dobře. Testováno v Jesenici poslední víkend.

docela by mne zajimalo, ci IBX podporuje OPC_IMM nebo Uhlenbrock pakety pro funkce F13 -F28 ??
A pokud ano, od ktereho firmware ??
---
Jinak Z21 funguje s pakety Uhlenbrock, mame to odzkousene. Otestovane ovladacem ProfiBoss.
Takze bude jen dobre, kdyz se pridaji pakety OPC_IMM.
Ja uz mam ve sve centrale zabudovane obe moznosti. ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod A2C » úte 03 čer, 2014 9:41 pm

Tak nová verzia FW 1.24 je už dostupná v Z21_Maintenance_V1.07 stiahnuteľnom na stránkach Z21
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod A2C » pát 06 čer, 2014 6:26 pm

Neviete niekto či sa medzi programovaciou koľajou a hlavnou traťou dá prechádzať ako medzi izolovanými úsekmi? teda či môžem programovaciu koľaj zapojiť do koľajiska.

ďakujem
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod mpinta » pát 06 čer, 2014 6:31 pm

A2C píše:Neviete niekto či sa medzi programovaciou koľajou a hlavnou traťou dá prechádzať ako medzi izolovanými úsekmi? teda či môžem programovaciu koľaj zapojiť do koľajiska.

ďakujem

Ne, kolej je nutno přepínat.
Buď ručně http://lokopin.wz.cz/body.php/digital/digital3.htm odst.5
nebo automaticky
http://lokopin.wz.cz/body.php/digital/pq_prep.htm

Fyzicky je to ovšem rozhodně výhodné.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod A2C » pát 06 čer, 2014 6:54 pm

Preto sa pýtam lebo lokomotívu viem ovládať rovnako ako na normálnej koľaji, a celkovo sa mi zdá že je to tak pokročilé že by som čakal že to medzi sebou pôjde bezproblémov, teda prejsť z programovacej koľaje na trať bez akéhokoľvek prepínania, v oboch mám nastavených 16V tak ani tam by nemal byť problém.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: DCC centrála Z21

Příspěvekod busta » pát 06 čer, 2014 7:44 pm

Prečo by to nebolo možné?! Akurát je potrebné odizolovať obe koľaje na oboch koncoch programovacej koľaje.
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků