Umístění reproduktoru a dekodéru ESU

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Umístění reproduktoru a dekodéru ESU

Příspěvekod Sumosek » pon 12 pro, 2011 10:03 pm

Mám možná blbou otázku ohledně instalace zvukového dekodéru ESU v4.0, ale nejsem v těchto věcech moc zkušený, tak se raději ptám:

Nevadí dekodéru elektromagnetické pole magnetu reproduktoru pokud jsou těsně u sebe? přesněji, pokud by reproduktor ležel stranou s magnetem na dekodéru?

Díky za radu.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Umístění reproduktoru a dekodéru ESU

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 13 pro, 2011 7:16 am

Už jsem takto delal hodne dekoderu a zadne zkresleni zvuku jsem ja ani zakaznici po case nepozorovali. Jen pro info, do jakého modelu to je?
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Umístění reproduktoru a dekodéru ESU

Příspěvekod Sumosek » úte 13 pro, 2011 7:33 am

Michal Dalecký píše:Už jsem takto delal hodne dekoderu a zadne zkresleni zvuku jsem ja ani zakaznici po case nepozorovali. Jen pro info, do jakého modelu to je?


Díky za odpověď. Je to do "Němky". Mám ESU 4.0 micro a pěkně se vleze i s dodávaným repro bez bílé krytky do tendru. Ale zatím jsem nezkoušel vlastnosti zvuku při zakrytí tendru uhlím, protože jsem nevěděl tu informaci výše a nechtěl jsem dekodéru ublížit. Dodávané repro se nevleze pod střechu budky, takže pokud by byl zvuk z tendru OK, tak bych ho nechal tam. Jinak budu muset koupit jiné repro, které se vleze do budky.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Umístění reproduktoru a dekodéru ESU

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 13 pro, 2011 8:31 am

Mohu se podělit o následující,protože mám reproduktor jak v tendru,tak v budce.Do tendru jsem ho dával pouze do BR 38 Trix,jelikož má motor v kotli a v tendru je relativně dost místa,použil jsem reprák jako blázen :D o rozměrech 20x40x12 mm.Uhlí jsem musel předělat,protože pod stávající nástavbu se to nevešlo,respektive vešlo,ale bez ozvučnice,takže byl zvuk o ničem. :o Musel jsem to tedy předělat a hromadu uhlí posadit trochu výše a zvuk to řádně ztlumilo,takže jsem malým vrtáčkem udělal zespodu otvory a pak už to bylo fajn.Nicméně zvuk jde od tendru a je to poměrně rušivé,takže stejně časem dojde na zabudování repro do budky.Všechny ostatní mašiny mají repro v budce,ale smiř se s tím,že ten reprák je zkrátka vidět.On se dá použít reprák bez ozvučnice,ale pak je zvuk placka a zní to jako kdy v MHD stojíš vedle někoho,kdo má v uších sluchátka od MP3. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Umístění reproduktoru a dekodéru ESU

Příspěvekod Sumosek » úte 13 pro, 2011 9:16 am

miroslav lengyel píše:Mohu se podělit o následující,protože mám reproduktor jak v tendru,tak v budce.Do tendru jsem ho dával pouze do BR 38 Trix,jelikož má motor v kotli a v tendru je relativně dost místa,použil jsem reprák jako blázen :D o rozměrech 20x40x12 mm.Uhlí jsem musel předělat,protože pod stávající nástavbu se to nevešlo,respektive vešlo,ale bez ozvučnice,takže byl zvuk o ničem. :o Musel jsem to tedy předělat a hromadu uhlí posadit trochu výše a zvuk to řádně ztlumilo,takže jsem malým vrtáčkem udělal zespodu otvory a pak už to bylo fajn.Nicméně zvuk jde od tendru a je to poměrně rušivé,takže stejně časem dojde na zabudování repro do budky.Všechny ostatní mašiny mají repro v budce,ale smiř se s tím,že ten reprák je zkrátka vidět.On se dá použít reprák bez ozvučnice,ale pak je zvuk placka a zní to jako kdy v MHD stojíš vedle někoho,kdo má v uších sluchátka od MP3. :lol:


Díky za info, asi to nakonec takhle dopadne. Ještě jedna doplňující otázka; ozvučnice je to bílé plastové okolo repráčku? viz foto níže.

Nevíte náhodou jaký repro je vhodný pro zabudování do budky "Němky" v H0 od ROCO?

Obrázek
Foto: http://www.masinky.cz
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Umístění reproduktoru a dekodéru ESU

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 13 pro, 2011 9:45 am

Přesně tak,ozvučnice je ten bílý plast.Co do němky netuším,ale já mám třeba v BR 39 origo od FLM tento reprák: http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... 4-ohm.html
Faktem je,že se s tím FLM 2 x nemazal a uřízl půlku topeniště a reprák je umístěn na podlaze :D ovšem zvuk je grandiózní. :D
Nejlépe je to změřit a pak se rozhodnout co tam dát,ale fakt je,že čím větší,tím lépe to zní.V BR 13 mám repro dané na stojáka zády ke kotli a průměr 23mm.Do BR 57 od Roca jsem dával repro 15x25x12 od Uhlenbrocku,ale také jsem dával dekodér stejné značky.Bacha na impedance reproduktorů :!:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků