Minibox a LocoNet IR set

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod vrbav » úte 20 zář, 2011 8:32 am

Zdravím, mám centrálu Minibox na zbernici LocoNet a chcel by som k nej pripojiť LocoNet IR set od Uhlenbrocka...má s tým niekto skusenosti,....je to možné...pracuje to bez problémov ?
Používam ovládače Hugo a Adam od Zdena Janečka, ale láka ma infra bezdrátové ovládanie podobne ako to má Piko Digi.
tu je link na IR set
http://www.modelymodra.inshop.cz/digita ... conetirset[UB64830]?ItemIdx=8



Ďakujem
Přílohy
IR set.jpg
IR set.jpg (4.37 KiB) Zobrazeno 5983 krát
Naposledy upravil vrbav dne stř 21 zář, 2011 7:44 pm, celkově upraveno 1
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod alexander » úte 20 zář, 2011 5:04 pm

Asi nebude, pretože MiniBox nevie spracovať povely pre príslušenstvo.
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod rchlumecky » úte 20 zář, 2011 6:21 pm

vrbav píše:Zdravím, mám centrálu Minibox na zbernici LocoNet a chcel by som k nej pripojiť LocoNet IR set od Uhlenbrocka...má s tým niekto skusenosti,....je to možné...pracuje to bez problémov ?
Používam ovládače Hugo a Adam od Zdena Janečka, ale láka ma infra bezdrátové ovládanie podobne ako to má Piko Digi.
tu je link na IR set
http://www.modelymodra.inshop.cz/digita ... conetirset[UB64830]?ItemIdx=8

Ďakujem


IR set neznám, ale mám "bezdrát" DT402D od digitraxu a ten mohu doporučit. Podle mě je u Loconetu důležitá obousměrnost, což Infra není.
R.
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod vrbav » úte 20 zář, 2011 10:36 pm

Mňa láka Piko Digi s ovládačom IRIS čo je vlastne to isté a kompatibilné s Uhlenbrockom, ale Piko Digi je krabička samá pre seba a nemá výstup napr. na LocoNet,...viem, že s Fredom bol problém s ID v súvislosti s Miniboxom, ..preto sa pýtam, čo urobí IR set zapojený do LocoNetu s miniboxom...
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 21 zář, 2011 4:16 am

A nebude lepší to probrat rovnou s panem Modrou? :D Nedávno jsem také potřeboval cosi vyřešit,tak jsem mu zavolal,on zjistil přímo u výrobce co a jak a vše bylo vyřešeno během půl hodiny. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod vrbav » stř 21 zář, 2011 6:40 am

To by bolo asi najlepšie spýtať sa priamo , ale Minibox je "domáci" produkt, obávam sa preto, že predajca nebude mať skúsenosti, ale za pokus to stojí...
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 21 zář, 2011 6:58 am

Tak potom zkusit oslovit někoho,kdo vlastní Piko systém a byl by ochoten to zapůjčit. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod radeksindy » stř 21 zář, 2011 6:58 am

Fungovat by to mělo (tedy IR set od Uhenbrocka), ale pochopitelně jen to co umí Minibox. Tedy ovládat jednotlivé lokomotivy.

viem, že s Fredom bol problém s ID v súvislosti s Miniboxom

To sou mi zase báchorky 8)
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod vrbav » stř 21 zář, 2011 4:21 pm

....inak myslel som nového origo Freda od Uhlenbrocka, tam že vraj býva problém s ID,....neviem, nepoznám a nemám Freda origo uhlenbrock a ani doma vyrobeného, a hovoril mi to človek čo má s tým skúsenosť......
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod alexander » stř 21 zář, 2011 4:48 pm

Ja mám doma postavený MiniBox a Uhlenbrock Freda a žiadny problém nemám...
Tak isto mám Piko Digi, ale nepoužívam ho spolu s MiBo, prečo aj?
MiBo je centrálka iba na ovládanie trakcie, čiže mašiniek, príslušenstvo ovládať nevie. Mal by si sa trochu zorientovať v tom, čo vlastne chceš.
Tvoj nápad by fungoval, ale musel by si mať dekodéry pre príslušenstvo riadené po LocoNete a nie DCC.
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod vrbav » stř 21 zář, 2011 7:36 pm

Ja viem čo chcem, chcem pripojiť IR set od Uhlenbrocka na loconet a ovládať bezdrátovo mašinky,....S tým fredom, že bol problém, píše to Zdeno Janeček na railnete a aj osobne mi to hovoril ..neviem a ani nechcem hovoriť "báchorky", len som to počul.
- Takže asi takto : centrálu si nechám Minibox a príslušenstvo chcem riešiť cez Loconet, nie cez DCC koľaje, pretože to minibox neumožňuje...Zdeno janeček má už čosi hotové, dokonca aj ovládač na príslušenstvo, s ktorým to ide cez loconet....
- Len má láka ten IR set, ale vzhľadom na cenu cca 2100 kč som sa Vás chcel spýtať, či nemáte s tým skúsenost..ide krabičku s IR prijímačom, ktorá sa pripojí na Loconet a pracuje ovládačom Iris......
-o Piko Digi nemám záujem, lebo je totálne k ničomu, len tak doma na koberec, keby sa to dalo nejako pripojiť na Loconet, tak by som do hoto išiel........a to je všetko....
Přílohy
IR set.jpg
IR set.jpg (4.37 KiB) Zobrazeno 5985 krát
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod alexander » stř 21 zář, 2011 11:18 pm

Ak budeš aj dekodéry príslušenstva riadiť po loconete, potom nevidím dôvod prečo by to nefungovalo. V našich končinách budeš ale asi prvý, čo to odskúša v praxi...
A nehaň Piko Digi, pretože to je úplne to isté ako IRIS. Ani ten sa nedá pripojiť k loconetu bez tej kúzelnej čiernej krabičky!
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod vrbav » čtv 22 zář, 2011 6:50 am

zdravím, čítal som tvoje príspevky,...- kupoval si v Artole ?...

- máš Piko Digi a ja Zdena stále tlačím, aby Piko Digi krabičku nejako dostal na Loconet, jeden maník tu písal, že pripojil Piko krabičku k PC, podobne ako Houmr Roco booster........ja by som Piko Digi hcel rozšíriť o Interface s loconetom....a potom tam navešal všetky vychytávky loconetu.....

- ja chcem ovládať komkrétne vlakové cesty po digitále, keďže je minibox tak sú isté obmedzenia čo sa týka DCC a príslušenstva...podobne ako to urobili v KMŽ Hôrky s dekodérom príslušenstva Uhlenbrock cez loconet....toto chcem od zdena
napr. zadám adresu 1111 čo bude :

1 - žst č.1
1- 1. zhlavie žst. 1
1 - cesta z 1. koľaje
1 - cesta na 1. koľaj

teda všetky vyhybky do rovna na zhlaví 1 stanice 1, podobne by bolo 1223...teda žst. 1, zhlavie 2, z koľaje 2 na koľaj 3 / platí to aj z koľaje 3 na koľaj 2....neviem do akej miery poznáš žel. Predpisy, ale mám dvojkľajku a koľaj č. 1 a 2 sú vždy hlavné koľaje,...prestavníky mám Pilz a zopnutie vlakovej cesty bude cez diodovú logiku /zopne príslušné prestavníky a tranzistorvý časovač impulzu,...úplne trivialne riešenie, ktoré sa bude dať núdzovo ovládať tlačítlami priamo na koľajisku,...digitál bude len nadstavba.... a na vlakúcej ceste sú závislé návestidllá....a pod....konkrétne relátka napoja napr. jazyky a srdcovky vyhybiek,...čo len budem chcieť.....len mať vlakú cestu, ostatné sa tam navešia.....
uhl63410.jpg
uhl63410.jpg (6.38 KiB) Zobrazeno 5945 krát


- na ovládanie cez digitál by som mohol využiť ovládač Adam, popísaný na railnete, ktorý mám a je super, ako dva fredy v jednom a s možnosťou ovládania príslušestva,....len adam mám obmedzenie na 20 vlakových ciest...ja by som potreboval viac, mám 3 stanice...a ešte možno čosi pribudne...

- takže niečo také ako dekodér príslušenstva od Uhlenbrock do Loconetu
- ovládač príslušenstva, tiež do Loconetu / jednoduchá klávesnica, zadám číslo príslušenstva, potvrdím a je to/,...zadanie adresy a programovanie robí Zdeno priamo na dekodere jumpermi, podobne to má aj Piko s jeho mag. artikle....otázku spätnej väzby zatial neriešim.....

tak dúfam, že som bol zroezumiteľný....
Naposledy upravil vrbav dne čtv 22 zář, 2011 7:25 am, celkově upraveno 6
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod vrbav » čtv 22 zář, 2011 6:56 am

Ešte k Uhlenbrock IR SET, mám ovládač - Adam, je to ako dva Fredy v jednom /railnet/
- 2 ks Hugo, ovládanie tlačítkami /railnet/,....všetko funguje super, dokonca mi autor na požiadanie upravil Hugov....

a chcem si to rozšíriť a práve o bezdrátové ovládanie a teraz vyšiel Uhlenbrock Loconet IR Set , ani Artol ho nemá v ponuke ,..možno časom aj Uhlenbrock Fred.....takže ti fungoval na Miniboxe bez problémov ? a presne podľa návodu na Miniboxesi mu uvolnil adresu a na Frede prevzal.....hugovia a Adamy zadávajú adresu do seba...nie ako Fred.....
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Minibox a LocoNet IR set

Příspěvekod radeksindy » čtv 22 zář, 2011 7:23 am

Nejdřív uvedu na pravou míru Minibox vs. FRED - drobným problém vznikal při připojování některých FREDů, ale týkalo se to časování, nikoli ID.

Ak budeš aj dekodéry príslušenstva riadiť po loconete, potom nevidím dôvod prečo by to nefungovalo. V našich končinách budeš ale asi prvý, čo to odskúša v praxi...

Nevím jaké dekodéry příslušenství jsou míněny, ale ...
1. dekodéry LocoNetu - amatérská možnost je tady http://users.telenet.be/deloof/, tovární je třeba Loconetschaltmodul 63410 od Uhlebrocku. Tady být první nelze 8)
2. DCC dekodér příslušenství přes LocoNet nelze, protože DCC a LocoNet mají zcela odlišnou filozofii. Tzn. že příkaz zaslaný přes LocoNet neumí žádná centrála přeložit do DCC. Ani tady první být nelze 8)

PIKO Digi sem vůbec netahejte, ten s LocoNetem nemá nic společného. Pokud vím tak jediné zařízení od PIKO, které umí LocoNet, je Power Box.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků