Vícenásobná trakce

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod JirkaJ » sob 24 úno, 2018 8:37 pm

Prosím Vás o praktickou radu.
Mám NanoX a dvě MM Roco.
Rád bych zprovoznil přípřež dvou brejlovců 1.ROCO (adresa 8 ) a 2.KUEHN (adresa 11).

Jirka_US píše:V DCC jsou 3 moznosti vicenasobne trakce:
1) stejna DCC adresa vsech sprazenych lokomotiv. Nevyhoda tohoto reseni je zrejma, svetla (napr. F0) se ovladaji pro vsechny loko stejne. Lze to sice obejit funkcnim mapovanim, ale u zvukovych dekoderu to je spise teoreticka moznost. Soupravu nelze "modelove" rozpojit.
2) spolecna adresa pro vsechny sprazene loko, ktera je ulozena v CV19. Puvodni adresa kazde loko zustava ulozena v CV1. K sestaveni a rozpojeni vicenasobne trakce se pouziva POM, tedy modelove. Moznost ovladani funkci F0-F8 budto nezavisle nebo spolecne na spolecne adrese v CV19.
3) Vicenasobna trakce na urovni DCC centraly, tj. centrala si pamatuje adresy loko, ktere jsou soucasti vicenasobne trakce. Viz napr. Digitrax, Lenz atd.

Zaujala mě možnost 3.
Možná existuje i možnost 4) pomocí SW v PC např.RocRail - ten mám taky, ale ovládání přes MM se mi líbí víc než telefonem. A toto s ním ještě neumím.

fulda píše:Pochopitelně centrály založené na XpressNet (Například NanoX) mají zcela běžně a přirozeně podporu pro jízdu v soupravě. Hledej popis knihovny lokomotiv a v nich vícenásobná trakce a nebo jízda v soupravě.

Sladění loko jsem řešil tak že každá loko byla na své MM a rychlost jsem odhadl a šlo to (nijak zvlášť se neřetahovali). Není to však ono.
Křivky bych naladil, ale pro začátek by mi stačilo, kdyby se rozjeli stejným směrem na stejný stupeň současně.

Podle Fuldy je možná vícenásobná trakce na úrovni NanoX, ale jak ?
Prosím pro blbého (pro mě) - napřed zadej toto pak toto ...

Předem děkuji.
JirkaJ

Předchozí

Zpět na DCC v praxi