Vícenásobná trakce

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod zmar » pát 02 úno, 2018 6:42 pm

Myslím, že nejlevnější DCC ovladač, který umí vícenásobnou trakci, asi bude Digitrax Zephyr. Doporučená cena je 225 USD, v diskontní prodejně jsem jej našel za 170 USD.
zmar
 
Příspěvky: 188
Registrován: sob 07 čer, 2014 7:00 am

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod zdeno » pát 02 úno, 2018 7:47 pm

zmar píše:Myslím, že nejlevnější DCC ovladač, který umí vícenásobnou trakci, asi bude Digitrax Zephyr. Doporučená cena je 225 USD, v diskontní prodejně jsem jej našel za 170 USD.

to neni ovladac, ale centrala na deset adres, teda nic moc za tolik penez.
Jen pro zajimavost, ja nabizim centralu Centrbox za 2100Kč a jeden ovladač za 750Kč, to je asi 115 Eur + postovne, ktere je svinsky drahe. Bezne stoji balik okolo 12 Eur.
Popis je na Railnet.sk
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Re:

Příspěvekod fulda » pát 02 úno, 2018 9:03 pm

zdeno píše:
fulda píše:Pochopitelně centrály založené na XpressNet (Například NanoX) mají zcela běžně a přirozeně podporu pro jízdu v soupravě.

opravdu to jine centraly neumi ?? ;-)

Řekl kdo?

Očekávám, že dnes už to bude lepší, ale před deseti lety jich mnoho nebylo.
Navíc před pěti lety jsme to tady probírali celkem detailně.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod Jirka_US » sob 03 úno, 2018 5:47 am

zdeno píše:
zmar píše:Myslím, že nejlevnější DCC ovladač, který umí vícenásobnou trakci, asi bude Digitrax Zephyr. Doporučená cena je 225 USD, v diskontní prodejně jsem jej našel za 170 USD.

to neni ovladac, ale centrala na deset adres, teda nic moc za tolik penez.

1) Jako ovladac to lze nastavit pomoci OpSw. Mozna by bylo dobre si alespon precist navod, kdyz se clovek negativne ( a jeste ke vsemu chybne) vyjadruje k vyrobku, jehoz technicka reseni jsou chranena nekolika patenty.
2) Tuto centralu krome ovladace dle bodu 1 lze rovnez nastavit jako DCC booster.
3) Uvedena cena je pro Zephyr Xtra (pokracovatel Zephyru), ktery ovlada 20 adres a obcas se da poridit novy i za $150.
https://www.ebay.com/itm/Digitrax-ZEPX- ... Sw1RVac-n6
4) Puvodni Zephyr se prodava obvykle na eBay lehce nad $100
5) Shrnuto Zephyr lze nastavit jako
- DCC centralu s ovladacem (tovarni nastaveni)
- nezavisly ovladac, ktery lze pripojit k LocoNet centrale
- samostatny booster
Dalsi funkce:
- funkce "brzda"
- provoz na adrese "0" (analogovy provoz, pouze pro modely, ktere to umoznuji !)
- 2 vstupy pro "analogove" ovladace
- nezavisla trakce a programovaci kolej
- vicenasobna trakce na urovni centraly (nedochazi ke zmene adresy v CV19)
- 14/28/128 (respektive 126) rychlostnich stupnu

zdeno píše: Jen pro zajimavost, ja nabizim centralu Centrbox za 2100Kč a jeden ovladač za 750Kč, to je asi 115 Eur + postovne, ktere je svinsky drahe. Bezne stoji balik okolo 12 Eur.

1) DCC++ centrala stoji ca.$10.....a postovne je vetsinou v cene...
2) nejak ti z te cenove kalkulace Centrboxu vypadla cena za bezpecny a prislusnou autoritou schvaleny napajeci zdroj.
3) Jak se provadi u Centrboxu vicenasobna trakce pro 3 loko a vice, tak jako u Zephyru anebo jako u Lenze zapisem do CV19
Naposledy upravil Jirka_US dne sob 03 úno, 2018 6:11 am, celkově upraveno 1
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod Jirka_US » sob 03 úno, 2018 5:48 am

zmar píše:Myslím, že nejlevnější DCC ovladač, který umí vícenásobnou trakci, asi bude Digitrax Zephyr. Doporučená cena je 225 USD, v diskontní prodejně jsem jej našel za 170 USD.

NCE Power Cab je jeste levnejsi.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod zdeno » sob 03 úno, 2018 7:18 am

nebudem si tu delat reklamu, jednak mi to pripada neferove a na druhou stranu, nikomu to nevnucuji. Mam dost zajemcu aj bez falesne reklamy.
Je na kazdem, jak se rozhodne a urcite nebudem nikomu tlacit kaleraby do hlavy o $10, to mi pripada trosku smesne.
---
TO Fulda,
to byla ironie na Jirka_US zpusob, ten nam tu taky tlaci DCC++ za kazdou cenu.
Proste mi to pripada podivne, ta chvala NanoX, kdyz spousta jiych central to umi taky.
Jinak v rocich 2005 -2007 jsem vyrobil asi 10 kusu RKDCC, ktere se pouzivaji dodnes.
Takze centraly byly na vyber uz pred 10 roky, vcetne IBX.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod HonzaM » sob 03 úno, 2018 8:30 am

zmar píše:Myslím, že nejlevnější DCC ovladač, který umí vícenásobnou trakci, asi bude Digitrax Zephyr. Doporučená cena je 225 USD, v diskontní prodejně jsem jej našel za 170 USD.

Lze použít například centrálu DR5000 za 3600 Kč a ovladač Digitrax DT500 za 199 €. Asi by se dal sehnat za méně peněz starší DT402, ten to umí také, Na rozdíl od Zephyru který umí 10 lokomotiv jich DR5000 umí 120. Výhodou je možnost do vícenásobné trakce použít libovolné lokomotivy, aniž by bylo nutné v nich nejprve zadávat adresu soupravy do CV19 (a mít tak jen jednu adresu pro spojené lokomotivy. S ovladačem Digitrax lze k libovolné lokomotivě funkcí consist přidat adresu libovolné jiné lokomotivy.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod HonzaM » sob 03 úno, 2018 8:32 am

Jirka_US píše:
zmar píše:Myslím, že nejlevnější DCC ovladač, který umí vícenásobnou trakci, asi bude Digitrax Zephyr. Doporučená cena je 225 USD, v diskontní prodejně jsem jej našel za 170 USD.

NCE Power Cab je jeste levnejsi.

Můžeš popsat co je NCE PowerCab a kolik stojí? Je to ovladač pro LocoNet?
Naposledy upravil HonzaM dne sob 03 úno, 2018 8:44 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod HonzaM » sob 03 úno, 2018 8:43 am

Odpovím na dotaz který mi poslal Jirka_US jako SZ, protože může zajímat víc modelářů:

Pavel Dryml píše:
chci od vás poradit jaký digitál si mám koupit, jestliže chci vícenásobnou trakci provozovat bez přeprogramovávání loko adres. Jo a kolik mě to bude asi stát ?

Tohle umí Zdenův ovladač OTO DUO, můžeš ovládat samostatně jednu mašinu, samostatně druhou a nebo obě. Ale také můžeš použít funkci LocoNetu Consist, druhou adresu přiřadit pod společné ovládání k první. Centrála může být třeba DR5000, ovladač zmíněný OTO DUO nebo třeba Digitrax DT402.

Jirka se ptá na ovládání OTO DUO: ten umožňuje mít současně uložené dvě adresy (nahrají se třeba pomocí nové aplikace Z21 - viz vlákno k té aplikaci). Potom lze stiskem tlačítka L1 ovládat lokomotivu s jednou adresou, L2 s druhou adresou a stiskem tlačítka S obě lokomotivy společně. Žádné programovaní CV19 do lokomotiv které mají jezdit ve dvojité trakci.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod fulda » sob 03 úno, 2018 8:51 am

zdeno píše:to byla ironie na Jirka_US zpusob, ten nam tu taky tlaci DCC++ za kazdou cenu.
Proste mi to pripada podivne, ta chvala NanoX, kdyz spousta jiych central to umi taky.
Jinak v rocich 2005 -2007 jsem vyrobil asi 10 kusu RKDCC, ktere se pouzivaji dodnes.
Takze centraly byly na vyber uz pred 10 roky, vcetne IBX.

Já jsem prosím o NanoX nemluvil. Já jsem řekl, že je to přirozená vlastnost všech XpressNet centrál.

Spíš je smutné to, co tu tradičně předvádí ti, kdo se nestydí odpovědět na deset let starý dotaz a vnucovat jako jedinou správnou odpověď právě tu svou centrálu. A to i za cenu demagogie a vytváření názoru, že je jediná na světě, která to umí. Prostě to dnes umí většina centrál. Je to něco, co je známé mnoho let a nikdo se nad tím nepozastavuje. Takže pokud to DR5000 považuje za novinku, tak je pěkně zaostalá.
Nakonec se to stejně zvrhne v hádku, která tohle vlákno naprosto zničí. Jako konec konců ostatní několik let stará vlákna, do kterých někdo začal nesmyslně propagovat nesmyslné produkty.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Re:

Příspěvekod zdeno » sob 03 úno, 2018 9:11 am

fulda píše:Pochopitelně centrály založené na XpressNet (Například NanoX) mají zcela běžně a přirozeně podporu pro jízdu v soupravě.

jestli toto neni podprahova chvala te jedine dokonale centraly a systemu .... ??
---
Jinak vyjimecne s tebou souhlasim, zvrhlo se to na to, kdo dal docika ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod HonzaM » sob 03 úno, 2018 9:16 am

fulda píše:Prostě to dnes umí většina centrál. Je to něco, co je známé mnoho let a nikdo se nad tím nepozastavuje. Takže pokud to DR5000 považuje za novinku, tak je pěkně zaostalá.

Typická fuldova demagogie, jak najít mouchy na DR5000, netvrdil jsem že jde o novinku centrály DR5000, ale že tahle centrála umí tu dávno známou funkci využít. Touhle filosofií lze jako zastaralou označit každou centrálu používající DCC, protože ten protokol je už řadu lez známý. Chybí mi tu ale informace o ovladači, který tu funkci u XpressNetu umí prakticky využít.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Re:

Příspěvekod HonzaM » sob 03 úno, 2018 9:27 am

zdeno píše:
fulda píše:Pochopitelně centrály založené na XpressNet (Například NanoX) mají zcela běžně a přirozeně podporu pro jízdu v soupravě.

jestli toto neni podprahova chvala te jedine dokonale centraly a systemu .... ??
---
Jinak vyjimecne s tebou souhlasim, zvrhlo se to na to, kdo dal docika ;-)

Zrovna tak by se to dalo nazvat jako propagace Tvé centrály a Tvého OTO DUO. Prostě jde o informaci o ovladačích které dvojitou trakci umožňují bez nutnosti programování CV19. Klidně lze použít třeba centrály Digitrax, DB150, DCS100, Zephyr s ovladačem DT500 nebo DT402. Jistě je možné to řešení s CV19, jen mi to připadá jako drbání pravou rukou za levým uchem.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod vrbav » sob 03 úno, 2018 9:39 am

Keby mal Nanox Loconet tak si nekúpim Z 21.
To sa tu fakt nenajde macher na Xpressnet, ktorý by do Nanoxu dobudoval Loconet, alebo Paco je už na dôchodku ?
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Vícenásobná trakce

Příspěvekod Jirka_US » sob 03 úno, 2018 1:25 pm

zdeno píše:Je na kazdem, jak se rozhodne a urcite nebudem nikomu tlacit kaleraby do hlavy o $10, to mi pripada trosku smesne.

Mel si nejake potize pri uvedeni do provozu nebo se ti to nepodarilo ze tech $10 sestavit a vyzkouset ? Co ti tam nefungovalo ?
Je pravda, ze temer vsem pripada centrala DCC za $10 nejdrive "smesne", ale jen do okamziku nez zjisti, ze to funguje a kolik zaplatili za komercni centralu.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků