ESU Lokprogrammer

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

ESU Lokprogrammer

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 14 srp, 2011 10:29 am

Zdravím všecny,
koupil jsem si ESU Lokprogramer 53451 + dva prázdné dekodéry. Mám několik dekodérů ESU Loksound. Myslel jsem si, že teď bude programování dekodérů hračka, ale vloudila se chybička. V PC mám WindowsXP. Po připojení Lokprogrameru k PC (používám přechodový kabel USB - seriový port, který byl v balení) a nainstalování softwaru jsem zkusil nahrát zvuk do dekoderu. Bohužel ani jednou se mi nepodařila celá instalace. Vždy mi to napíše chybovou hlášku " Error writing decoder data", případně mi Windows nahlásí neplatnou operaci a celý program se mi zavře. Zkoušel jsem odinstalovat USB ovladač a znovu naistalovat, odinstalovat Lokprogrammer software a znovu nainstalovat, nic nepomohlo. Už si s tím nevím rady. Nevěděl by někdo, čím by to mohlo být? Budu vděčný za každou radu, předem díky.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod michal.kubista » ned 14 srp, 2011 11:26 am

Možná to nepomůže, ale mě se takhle podařilo odstranit pár problémů s USB/COM. Ten převodník musí být připojený. V Ovládacích panelech otevři "Správce zařízení", tady vyber příslušný COM port a dej vlastnosti, záložka "Nastavení portu" a tlačítko "upřesnit". Tady je zaškrtávací políčko "Použít vyrovnávací paměť..." To musí být vypnuto a pak se port chová lépe, zejména při delší komunikaci. Nemusí to být to pravé, ale mě to hodněkrát pomohlo.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 14 srp, 2011 12:31 pm

Díky za radu. Díval jsem se do nastavení, dal jsem vlastnosti, Port Setting a Advanced. V Advanced je zaškrtnuté jediné políčko, a to Serial Enumerator. Já mám tohle nastavení v angličtině, tak nevím, jestli je to ono. Nicméně jsen to políčko zkusil odškrtnout a je to to samé, zase se mi objevila hláška "Error writing decoder data". Vyfotil jsem to Print Screenem, tak se na to zkus podívat, třeba tě něco napadne, díky.
Přílohy
nastavení com.jpg
nastavení com.jpg (130.35 KiB) Zobrazeno 6759 krát
nastavení com2.jpg
nastavení com2.jpg (155.14 KiB) Zobrazeno 6759 krát
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 14 srp, 2011 3:44 pm

Tak jsem zkusil jestě Lokprogrammer v notebooku, opět USB port s origo kabelem od ESU a hlásí to tu samou chybu " Error writing decoder data", i tam mi občas Windows nahlásí neplatnou operaci. Na notebooku se mi nainstaloval virtuální COM port na COM5. V předchozím případě u prvního PC se mi nejdřív nainstaloval virtuální COM port na COM4, a protože mi to nefungovalo, změnil jsem COM4 na COM3, ale stejně to nefachalo :-(. Vážně nikdo neví, co stím? Funguje vůbec někomu Lokprogrammer přes přechodový kabel od ESU? Případně jaký máte nastavený COM port? Má někdo funkční Lokprogrammer a jak ho má propojený s PC? Předem díky za každou radu.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod fulda » ned 14 srp, 2011 6:53 pm

u tebe jsou to ta dvě čísla (4096) můžeš experimentovat s tím že je budeš snižovat až k nule
Nemá ta redukce nějakého výrobce? Prolific PL2303 nebo tak něco?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 14 srp, 2011 7:50 pm

fulda píše:u tebe jsou to ta dvě čísla (4096) můžeš experimentovat s tím že je budeš snižovat až k nule
Nemá ta redukce nějakého výrobce? Prolific PL2303 nebo tak něco?

žádného

Ahoj,
díky, zkusím to. Redukce bohužel nemá žádného výrobce, je to origo od ESU, byla v balení s Lokprogrammerem, ale ESU na svých stránkách nabízí ke stažení nový USB driver for Windows 2000 XP Vista 7 a instalačka má název PL2303_Prolific_DriverInstaller_v110_01.exe. Takže by to mohl být ten Prolific PL2303, jak píšeš. Má to nějaký význam? Ani s tím novým ovladačem to nefunguje :-(.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod male zvire » ned 14 srp, 2011 8:50 pm

Pokud mas moznost tak zkus programator pripojit do "opravdoveho" serioveho portu.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod fulda » pon 15 srp, 2011 7:45 am

Gene_Simmons píše: Redukce bohužel nemá žádného výrobce, je to origo od ESU, byla v balení s Lokprogrammerem, ale ESU na svých stránkách nabízí ke stažení nový USB driver for Windows 2000 XP Vista 7 a instalačka má název PL2303_Prolific_DriverInstaller_v110_01.exe. Takže by to mohl být ten Prolific PL2303, jak píšeš. Má to nějaký význam? Ani s tím novým ovladačem to nefunguje :-(.


Ano má. Tyhle obvody jsou mimořádně levné (dali ti ho zadarmo) a jsou mimořádně citlivé na ovladače.
Je to taková stochastická práce - koukni na http://www.prolific.com.tw/eng/downloads.asp?id=31 tam je verze 1.4.17 už několika lidem tady pomohlo experimentování s verzema (dej do hledacího okénka prolific a nebo pl2303)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod Gene_Simmons » úte 16 srp, 2011 9:00 pm

fulda píše:
Gene_Simmons píše: Redukce bohužel nemá žádného výrobce, je to origo od ESU, byla v balení s Lokprogrammerem, ale ESU na svých stránkách nabízí ke stažení nový USB driver for Windows 2000 XP Vista 7 a instalačka má název PL2303_Prolific_DriverInstaller_v110_01.exe. Takže by to mohl být ten Prolific PL2303, jak píšeš. Má to nějaký význam? Ani s tím novým ovladačem to nefunguje :-(.


Ano má. Tyhle obvody jsou mimořádně levné (dali ti ho zadarmo) a jsou mimořádně citlivé na ovladače.
Je to taková stochastická práce - koukni na http://www.prolific.com.tw/eng/downloads.asp?id=31 tam je verze 1.4.17 už několika lidem tady pomohlo experimentování s verzema (dej do hledacího okénka prolific a nebo pl2303)


Tak jsem strávil tři dny s Lokprogrammerem, zkoušel jsem nastavovat virtuální COM port, měnil jsem různě ovladače, ale přes přechodový kabel USB - COM se mi nepodařilo Lokprogrammer zprovoznit. Poslední možnost, jak Lokprogrammer zprovoznit, bylo zkusit ho přes sériový port, což jsem včera a dnes zkoušel. Přes sériový port Lokprogrammer funguje, ale velice mizerně, zhruba každý desátý pokus se povede. Chápu, že přes přechodový kabel záleží dost na ovladačích a na kabelu, ale přes sériový port a sériový kabel by měl Lokprogrammer fungovat na 100 %. Je na to nějaká finta fň, jak nastavit sériový port, aby Lokprogrammer fungoval na 100 %? Celkem jsem zkoušel Lokprogrammer na třech PC, dvakrát USB a jednou COM. A výsledek nic moc. Nejsem si jistý, jestli je Lokprogrammer vpořádku. Mohl by se mi ozvat někdo, kdo má Lokprogrammer a funguje mu? Zajímalo by mě, jaké má nastavení atd. atd. atd. Předem díky.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod orkan » stř 17 srp, 2011 6:25 pm

LokProgrammer mám a používám bez problému pod WinXP. Nic nenastavuji, pouze port. Pod Vistou nebo Windows 7 program padá díky USB-COM kabelu s Profilc čipem. ESU již dodává adaptér s FTDI čipem, který byl měl fungovat s těmito systémy.
ESU myslím tento náhradní USB-COM adaptér nabízí i samostatně.
USB-COM adaptér s FTDI čipem je možno koupit samozřejmě i jinde.
Zatím jsme to nezkoušel.
H0, III, DCC, ECoS, TrainController
Praha 5
orkan
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát 18 kvě, 2007 4:34 pm
Bydliště: Praha 5

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod Gene_Simmons » čtv 18 srp, 2011 12:31 am

orkan píše:LokProgrammer mám a používám bez problému pod WinXP. Nic nenastavuji, pouze port. Pod Vistou nebo Windows 7 program padá díky USB-COM kabelu s Profilc čipem. ESU již dodává adaptér s FTDI čipem, který byl měl fungovat s těmito systémy.
ESU myslím tento náhradní USB-COM adaptér nabízí i samostatně.
USB-COM adaptér s FTDI čipem je možno koupit samozřejmě i jinde.
Zatím jsme to nezkoušel.


Ahoj,
jak programuješ dekodéry? Dáváš dekodér do mašiny a nebo programuješ dekodér přímo. Slyšel jsem názor, že tlumivky a kondenzátor, které jsou v mašině na tišťáku vadí Lokprogrammeru. Je to možné? Já jsem programoval s mašinou, konkrétně s Brejlovcem od Roco.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod orkan » čtv 18 srp, 2011 3:03 pm

Ahoj, zatím vždy v lokomotivě. Můžeš se zastavit a vyzkoušíme to.
H0, III, DCC, ECoS, TrainController
Praha 5
orkan
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát 18 kvě, 2007 4:34 pm
Bydliště: Praha 5

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod Pája » čtv 18 srp, 2011 9:10 pm

Gene_Simmons píše:
orkan píše:LokProgrammer mám a používám bez problému pod WinXP. Nic nenastavuji, pouze port. Pod Vistou nebo Windows 7 program padá díky USB-COM kabelu s Profilc čipem. ESU již dodává adaptér s FTDI čipem, který byl měl fungovat s těmito systémy.
ESU myslím tento náhradní USB-COM adaptér nabízí i samostatně.
USB-COM adaptér s FTDI čipem je možno koupit samozřejmě i jinde.
Zatím jsme to nezkoušel.


Ahoj,
jak programuješ dekodéry? Dáváš dekodér do mašiny a nebo programuješ dekodér přímo. Slyšel jsem názor, že tlumivky a kondenzátor, které jsou v mašině na tišťáku vadí Lokprogrammeru. Je to možné? Já jsem programoval s mašinou, konkrétně s Brejlovcem od Roco.


Pokud tam máš jen kondík,tak to většinou nejde a nebo zlobí.S kompletní zapojením ,,POWER1" (kondík,rezistor,dioda,cívka) je to v poho.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: ESU Lokprogrammer

Příspěvekod Gene_Simmons » pát 19 srp, 2011 4:05 pm

orkan píše:Ahoj, zatím vždy v lokomotivě. Můžeš se zastavit a vyzkoušíme to.


Ahoj, byl jsem v Ben-modelu pro nějaké náhradní díly a taky jsem si tam chtěl koupit dvouřadý precizní sokl 2x4 pens NEM 652 vč.kabelů, protože jsem chtěl vyzkoušet naprogramovat dekodér bez mašiny. Dal jsem se tam do řeči s šéfem Ben-modelu, který mi říkal, že má ty samé problémy jako já. Když programuje Loksound 4.0, taky mu to hlásí chybu " Error writing decoder data" a že je prý chyba někde v softwaru a že je nás víc, komu to nejde. Naopak když programuje Loksound 3.5, vše šlape bez problémů i s mašinou na kolejích. Jaké dekodéry programuješ, 4.0 nebo 3.5? Doma jsem připojil dvouřadý precizní sokl 2x4 pinů na Lokprogrammer, červený a černý drát, zasunul do něj dekodér a začal programovat. Kupodivu vše fungovalo. Nahrál jsem asi 15 různých zvuků a jen jednou mi to zahlásilo chybu " Error writing decoder data", ale podruhé se už povedl i tento zvuk, takže 95% úspěšnost :-). Takhle se dá vyzrát nad Lokprogrammerem a ESU :lol:. Pokud by měl někdo stejný problém, tohle je řešení, snad to někomu pomůže.
Jinak ti moc děkuji za nabídku vše u tebe vyzkoušet. Můžeme se klidně domluvit, až budeš mít čas a náladu :-).


Foto: Dvouřadý precizní sokl 2x4 pens NEM 652 vč.kabelů
Přílohy
konektor.jpg
konektor.jpg (23.11 KiB) Zobrazeno 6420 krát
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků