Prosvětlování LED reflektoru u DCC zapojení

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Prosvětlování LED reflektoru u DCC zapojení

Příspěvekod michal.kubista » ned 18 zář, 2011 4:18 pm

Sandy píše:Řeším podobný problém.
Sestava ROCO 10764, MM, LENZ SILVER +
Testovací přípravek na nepájivém poli.
Zapojení jsem udělal s výše uvedenými zenerkami. Jeden směr v pohodě, druhý stále prosvěcuje. Proházel jsem jednotlivé součástky, ale stále proti jednomu přívodu (v mém případě bílému) LEDKA prosvítá. Pokud je ovladač vytočen, tak je prosvítání nižší, když je nastaven na nulu, tak se zvýší. Zkusil jsem přidávat různé odpory do všech větví ( :roll: ), vyměnil LEDKy, ale problém stále přetrvává. Pomohla by zenerka na vyšší napětí?
A jen tak mimochodem, při vypnutém F0 a zapnutém F1, se oba čelní reflektory rozsvítí..?


Ahoj Sandy,
Podle mích výpočtů a odhadů, zenerku můžeš použít až k 10V, záleží na velikosi napětí na výstupu dekodér pro osvětlení (Uosv). Mělo by asi platit, že od Uosv - Uzen - Uled > 1V pro úbytek napětí na odporu. Také si pak musíš přepočítat velikost odporu, aby jsi si příliš nesnížil proud LEDkou a tím její svítivost (R = U / I; U - na odporu, I - požadovaný proud LEDkou).
Jak už jsem tu kdysi poukazoval, prosvětlování LED může být způsobeno také pulsním napětím, pak jen zenerka nepomůže a obvod by byl složitější.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků