Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 10 črc, 2011 5:32 am

Martin HO píše:Tak jsem přece jen dosáhl pokroku přehozením přívodů k motoru. Možná že jsem původně omylem přehodil jak napájení tek motor. Teď mám světla ve shodě se směrem jízdy.
Mýliti se je lidské. :D

Faktem je že jsem odstranil další kousek původního tišťáku, který není k připojení osvětlení potřeba.
Ještě pár kousků odstraníš,pak zjistíž,že ten poslední kousek taky vlastně nepotřebuješ a bude to. :lol:


Poslední drobný problém, který si neumím vysvětlit je prosvětlování zadního horního reflektoru spolu s červenými světly. Když jsem zkoušel přímým napájení samostatně diody dolního tišťáku, bylo vše OK, též tišťák střechy samostatně neprosvětloval. No třeba časem .... .

Zdá se,že vše směřuje ke konečnému řešení-vyhodit tišťák a zabudovat ledky pěkně do refletorů :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Příspěvekod Martin HO » pon 11 črc, 2011 10:31 am

Někde jsem četl pojednání o problikávání diod v DCC osvětlení a řešení problému, něco ve smyslu "antiparalelní diody" nebo tak něco.

Za boha si nemohu vzpomenout, kde to bylo.

Poradí mi někdo ?

Dík !
Martin HO
 

Re: Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 11 črc, 2011 10:51 am

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Příspěvekod JM » pon 01 srp, 2011 11:59 am

Martin HO píše:Míro moc Ti děkuji za snahu !!!!!

Ta stránka JM nejde otevřít, ale je to stejně TT (takže ne Bramos) a ESU (nikoli ZIMO). Nicméně barvy kablíků mají všichni stejné.

Jen poupravím-název stránky klame, je tam i HO a jak ESU, tak Zimo. Ještě jsem to tam neodlišil (jen tím, že s českým zvukem je to Zimo).
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Příspěvekod kubulak » pon 19 pro, 2011 8:57 pm

Hodim to sem, protoze to celkem souvisi - muze nekdo popsat rozborku jak M152 od Bramosu, tak jejich privesaku? Potrebuju se dostat k tomu cervenemu vylisku interieru. Vycvaknout pojezd ven ze skrine je malickost, ale tam koncim. Reflektory vnejsiho osvetleni jsou imitovany pruhlednymi plastovymi "tyckami", ktere ovsem koukaji i do vnitrni strany skrine a tim padem brani vyndani vylisku s interierem.. jemne nasili nezabralo,a urvat to nechci. Diky za radu, co je tam za figl.
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Příspěvekod maza » úte 20 pro, 2011 8:42 am

Tady je celkem hezká fotka komplet stavebnice http://www.vlacky.biz/railex/eshop/1-1-Stavebnice/0/5/232-Stavebnice-motoroveho-vozu-M152-Baafx .
Třeba ti to trochu pomůže.
H0. DCC. II. epocha DRG. http://www.modulybrno.cz
Uživatelský avatar
maza
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 25 led, 2011 7:31 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Příspěvekod Petr_J » úte 20 pro, 2011 10:14 am

kubulak píše:Reflektory vnejsiho osvetleni jsou imitovany pruhlednymi plastovymi "tyckami", ktere ovsem koukaji i do vnitrni strany skrine a tim padem brani vyndani vylisku s interierem..


Ty světlovody musíš vytlačit ven, jinak interiér nevyndáš. Nejsou zalepené, pouze zastrčené. Jde to ztuha, ale jde to :wink:
Petr_J
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:33 am
Bydliště: Brno

Re: Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Příspěvekod loscarlos » stř 21 pro, 2011 1:56 pm

jo jo jde to ztuha, ale jde to. Taky jsem s tím bojoval. Jeden, to bohužel odnesl životem :-(. Dodnes je M152 rozebrán, čeká na přepracování.....
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Příspěvekod JM » stř 21 pro, 2011 6:56 pm

Celkem dobře to jde kleštičkama s hrubým povrchem čelistí-ne vytlačit ale vtáhnout dovnitř.
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Příspěvekod kubulak » úte 27 pro, 2011 11:25 am

Diky za rady, povedlo se bez ztraty kvetinky.
(Plochym sroubovakem a postupne zvysujici se silou vystrcit smerem z kastle ven do pozice, kde uz nebrani vyndani vylisku interieru.)
Snad to podobne bezbolestne pujde taky zpatky..
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Digitalizace a ozvučení M 152 Bramos

Příspěvekod loscarlos » úte 27 pro, 2011 12:32 pm

kubulak píše:Snad to podobne bezbolestne pujde taky zpatky..

Přeji hodně štěstí :D
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků