Vratná smyčka-zapojení

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Vratná smyčka-zapojení

Příspěvekod Jojo » stř 27 črc, 2011 5:32 pm

Kde dojde u teba k skratu ,aby bolo nutné prepolovanie?
Neviem ani ja len ma to tiež zaujalo. :roll: :roll:
Přílohy
reverz022.jpg
reverz022.jpg (115.27 KiB) Zobrazeno 5403 krát
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Vratná smyčka-zapojení

Příspěvekod mizl » stř 27 črc, 2011 5:47 pm

TO: jojo ono to je trochu složitější vysvětlovat. Odkážu tě tedy na obrázky které jsem zaslal do této diskuze. Je to z WinTracku. Koleje jsou znázorněny modrou a červenou. Pokud si je projedeš tak to uvidíš kde se to tluče. Většinou u výhybky. Myslím že to je ten první obrázek který jsem zaslal.
Přílohy
Kostelec 2_Zkrat.png
Kostelec 2_Zkrat.png (31.5 KiB) Zobrazeno 5400 krát
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Vratná smyčka-zapojení

Příspěvekod mpinta » stř 27 črc, 2011 5:59 pm

No tak dobře. Uveřejním ještě nerecenzovaný článek o smyčkách, třeba vám pomůže. Pokud mi sdělíte, čemu nerozumíte, co je napsáno blbě, napište to mně. To by zase mělo pomoct ostatním kolegům.
http://lokopin.wz.cz/kolejivo/smycky.htm
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Vratná smyčka-zapojení

Příspěvekod Jojo » stř 27 črc, 2011 6:13 pm

Aha.Chce to viac študia. :roll: Preto ma to zaujalo. :D Ale Martin to dal. :!:
Dnes už mi nesvitá,ale aj tak ok. Konec baterie. :arrow:
Naposledy upravil Jojo dne stř 27 črc, 2011 6:16 pm, celkově upraveno 1
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Vratná smyčka-zapojení

Příspěvekod mizl » stř 27 črc, 2011 6:14 pm

mpinta píše:No tak dobře. Uveřejním ještě nerecenzovaný článek o smyčkách, třeba vám pomůže. Pokud mi sdělíte, čemu nerozumíte, co je napsáno blbě, napište to mně. To by zase mělo pomoct ostatním kolegům.
http://lokopin.wz.cz/kolejivo/smycky.htm

Na článek jsem se díval. Je hezky napsaný. Ovšem já mám problém se zapojením Trianglu. Nějak nevím "Přesně" jak mám zapojit dekodéry. Jde mi o to abych hlídal každou stranu "pomyslného" trojúhelníku a i výjezdy z něj. Někomu se to může zdát přehnané, ale já bych to tak chtěl. Hodil jsem sem schéma zapojení, ale nevím jestli je správně. Nebo spíš jaké chyby jsem se dopustil.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Vratná smyčka-zapojení

Příspěvekod mizl » stř 27 črc, 2011 6:17 pm

Jojo píše:Aha.Chce to viac študia. :roll: Preto ma to zaujalo. :D Ale Martin to dal. :!:
Dnes už mi nesvitá,ale aj tak ok.



jj v pohodě. Mno právě, che to víc študovat a ptát se když něco nevím. S digitálem začínám. a u Martina hledám hodně informací. Hledám i na netu, ale někdy se to prostě nepovede.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Vratná smyčka-zapojení

Příspěvekod mpinta » stř 27 črc, 2011 6:36 pm

mizl píše:Na článek jsem se díval. Je hezky napsaný. Ovšem já mám problém se zapojením Trianglu. Nějak nevím "Přesně" jak mám zapojit dekodéry. Jde mi o to abych hlídal každou stranu "pomyslného" trojúhelníku a i výjezdy z něj. Někomu se to může zdát přehnané, ale já bych to tak chtěl. Hodil jsem sem schéma zapojení, ale nevím jestli je správně. Nebo spíš jaké chyby jsem se dopustil.

Chyby jsou následující:
1) chybná terminologie - já totiž nevím, co myslíš tím "Jde mi o to abych hlídal každou stranu "pomyslného" trojúhelníku a i výjezdy z něj." Jak hlídal, čím hlídal, proč hlídal, proč každou stranu? Spousta věcí totiž může mít více řešení a záleží na všech podrobnostech. Nebo jsem něco taky možná přehlédl...
2) "hlídání" (zřejmě detekce obsazení DO) nemá s instalací přechodového úseku téměř nic společného. Možná i zde je u tebe trochu nepochopení.
3) Chybí naznačení styčných bodů přechodového úseku, to je pro instalaci to nejdůležitější.
4) Chybí naznačení "zbytku" kolejiště. Aspoň schematicky nebo polarita. Teď koukám, že polarita tam vlastně je.

Jen tak narychlo...já vidím, jako přechodový úsek pouze "úsek 6". Musí mít ovšem jinou délku... Pokud to nejde, je to třeba vyřešit jinak. Ale i tohle je vše ve zmiňovaném článku!!!

Osobně si myslím, že toto je spíše na soukromou komunikaci mimo diskuzi. Obecné případy jsou v článku a ostatní je stejně vždy jen specifické pro toho určitého uživatele (tedy pro tebe).
Všechny kontakty mám na stránkách, ozvi se, pořešíme...
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Vratná smyčka-zapojení

Příspěvekod mizl » stř 27 črc, 2011 8:00 pm

to mpinta : ...já vidím, jako přechodový úsek pouze "úsek 6" ....... podle toho jak jsem to schéma nakreslil já, jsou přechodové úseky dva - úsek6, úsek2 - což je nesmysl. teď už to vím.
Už jsem tady popisoval jak budou provozovány vlaky na kolejišti. úsek6 by měl být používán buď jako posun nebo pouze víjmečně. úsek2 je vjezdový do nádraží které pokračuje na dalším modulu. úsek4 je příjezdový jak do nádraží tak i přes úsek7 do servisního nádraží za zdí. Touto cestou by jezdili nákladní vlaky ( pouze víjmečně ).

Proč bych chtěl hlídat (LB101) veškeré úseky tak jak jsem si to naplánoval ?? Z jednoho prostého důvodu = podrobná přehlednost kolejiště. Podotýkám, že se jedná o MODUL. Dám link na celé kolejiště http://mizl.rajce.idnes.cz/www.modely.bis#Kolejiste.jpg.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Vratná smyčka-zapojení

Příspěvekod mpinta » stř 27 črc, 2011 9:27 pm

S mizl teď komunikuju přes SZ. Pokud však tento konkrétní případ zajímá i další zájemce, můžeme přenést komunikaci sem, do diskuze. Jak jsem psal, zdá se mi to však zbytečné.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Vratná smyčka-zapojení

Příspěvekod Michal Vaniš » pon 01 srp, 2011 4:14 pm

mizl, mpimta: Možná by nebylo na škodu pro inspiraci sem dát finální řešení ... :wink:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Triangel - zapojení

Příspěvekod mizl » pon 01 srp, 2011 6:21 pm

Michal Vaniš píše:mizl, mpimta: Možná by nebylo na škodu pro inspiraci sem dát finální řešení ... :wink:


S mpintou jsme to dlouze řešili. Probrali jsme vše pěkně po pořádku. Vysvětlil mi terminologii jak vše správně nazývat. Poté komunikace nebyla už tak problematická. Celkové zapojení a řešení mého trianglu dopadlo s většími škrty a úpravami. S toho vyplývá, že jsem snížil náklady za dekodéry. Schéma je pouze výsekem z celkového schématu.

Takže výsledné schéma vypadá takto :
Přílohy
triangl.jpg
triangl.jpg (163.9 KiB) Zobrazeno 5297 krát
Naposledy upravil mizl dne ned 01 bře, 2015 8:54 pm, celkově upraveno 1
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Vratná smyčka-zapojení

Příspěvekod mpinta » pon 01 srp, 2011 7:42 pm

mpinta píše:Jen tak narychlo...já vidím, jako přechodový úsek pouze "úsek 6". Musí mít ovšem jinou délku... Pokud to nejde, je to třeba vyřešit jinak. Ale i tohle je vše ve zmiňovaném článku!!!
A přesně tak to také dopadlo. "úsek 6" se trochu prodloužil a je "přechodový", tedy napájení přes LK200. Ostatní není podstatné.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků

cron