XpressnetLib - .NET knihovna pro ovladani kolejiste z PC

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

XpressnetLib - .NET knihovna pro ovladani kolejiste z PC

Příspěvekod JBr » stř 22 čer, 2011 8:59 pm

V poslednich tydnech jsem se trosku rypal v ovladani digitalniho kolejiste pomoci PC z vlastniho programu. Jednim z produktu me snahy je i prvni verze knihovny pro praci s XpressNetem z PC. Sice bych si ji mohl nechat jen pro sebe, ale vzhledem k tomu, ze jsem nenasel zadnou podobnou knihovnu ke stazeni na netu, rozhodl jsem se ji zverejnit.

Psal a testoval jsem ji na kombinaci centrala Roco #10764 + GenLI Bluetooth, ale melo by ji jit pouzit s jakoukoliv centralou, ktera umoznuje pripojit nekterou z verzi GenLI, pripadne originalni Lenz rozhrani. Knihovna je ke stazeni jako freeware binarka a jde ji pouzit s jazyky, ktere si rozumi s .NET (100% C#, VisualBasic, C++, snad i Delphi.NET). Prozatim obsahuje jen cast moznych prikazu XpressNetu (ovladani lokomotiv a prislusenstvi a cteni jejich stavu) a neumoznuje programovani CV, ale postupne bych tato omezeni chtel odbourat. Castecne jsou zpusobena i tim, ze Roco centrala ze start setu proste dost podstatnou mnozinu prikazu neumi, takze je nemuzu otestovat.

Knihovna jde stahnout z http://xpressnetlib.brozek.org/, kde je i kompletni dokumentace ke vsem tridam a jejich metodam. Dokumentace je prozatim jen v anglictine, na ceske verzi a prikladech se pracuje.

Pokud byste nekdo nasel odvahu ji vyzkouset, tak mi dejte vedet jestli chodila bez problemu. Mnozina prikazu je sice omezena, ale nemel by byt sebemensi problem vytvorit jednoduchy ovladaci program ve stylu mysky (rychlost, smer, zapinani funkci, prehazovani vyhybek).


Osobne ji vyuzivam v pocitacovem stavedle pro svoje kolejiste, spolecne s vizualnimi komponentami, ktere po finalnim odladeni taky budou ke stazeni.

Obrázek
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: XpressnetLib - .NET knihovna pro ovladani kolejiste z PC

Příspěvekod fulda » čtv 23 čer, 2011 6:19 am

To zní dost dobře. Škoda, že moc neovládám prostředí .NET, ale pro změnu ovládám vlastnosti některých komponent a vlastním některé z nich. Ty bydlíš v Rathovo Hostivicích? pokud by se ti to hodilo, tak bych se mohl v neděli zastavit, domluvíme se na SZ.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: XpressnetLib - .NET knihovna pro ovladani kolejiste z PC

Příspěvekod JBr » pon 27 čer, 2011 9:54 pm

Na webu je novy build. Obsahuje drobne opravy chyb (nejpalcivejsi u ovladani lokomotivy s 14 nebo 128 rychlostnimi stupni), trosku nove funkcionality a hlavne ukazkovou aplikaci s kompletnimi zdrojaky, ktera knihovnu vyuziva (jednoducha "myska" na ovladani lokomotiv na nejakych 230 radcich zdrojoveho kodu, z nichz vic jak polovinu vygenerovalo samo Visual Studio kvuli GUI).

Obrázek
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků