Brejlovec roco- sound dekodér zimo

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Brejlovec roco- sound dekodér zimo

Příspěvekod Rauny » pát 10 čer, 2011 2:38 pm

Petr Zatrepalek píše:to ESu zahod - ne že by dekodér by špatný, ale ten zvuk co do toho nechalo roco nahrát je naprostý shit! Zimo je lepší... Takže bud koupit zimo zvuk od kolegy co ho třeba nebude chtit nebo rovnou objednat zimo brejlí zvuk u artolu!

No zatím jsem ho ještě nekoupil :-)
Takže ten esu z brejlovce nebrat? Někde jsem myslím četl, že špatná byla akorát ta první várka modrých??? Samostatně se to právě prodává i s repro, ale to je teda zajíc v pytli, když to člověk neslyší!!!
Rauny
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 čer, 2011 8:23 am

Re: Brejlovec roco- sound dekodér zimo

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 10 čer, 2011 6:03 pm

Je to přesně tak jak píše Petr,nejde o dekodér,ale co je v něm za zvuk.Pokud tedy pominu další funkce dekodéru nesouvisející se zvukem.To že máš červenýho brejlovce ještě neznamená,že tam musí být dekodér Zimo.Mohl být klidně analogový a dekodér byl do něj vložen.Co mě zaráží,že jsi k mašině nedostal návod k dekodéru i když pokud tam nebyl dán origoš Zimo,tak se to dá tímto vysvětlit.Asi by těžko prodejce vysvětloval znalému člověku,proč má k mašině s dekodérem Zimo návod na ESU :D.Mrkni na krabici od mašiny co tam máš za katalogové číslo,navíc se tam i píše DCC Sound Dekodér,alespoň u Fleische to tak je.Mně se tedy nic podobného nikdy nestalo a že mám pár mašin se zvukem,vždy jsem k tomu dostal návod,ať už třeba ESU nebo od Fleische kde je zároveň uvedeno o jaký dekodér se jedná.Co se zvuků týče,není nic jednoduššího než se vypravit na stránky ESU a poslechnout si zvuk brejlovce tam a pak si to porovnat se zvukem od Artolu.
Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Brejlovec roco- sound dekodér zimo

Příspěvekod Martin HO » sob 11 čer, 2011 7:57 am

Jestli mám dobré informace, tak původní zdroj zvuků pro Brejlovce je vždy od Artolu.

Čili Roco ty zvuky vlastními úpravami nahrání zmršilo ?

V tom případě nahrát do ESU 3.5 zvuk od Artolu ? Lépeřečeno přehrát jen něco ? Jde to vůbec ?

Asi to jde i bez demontáže lokomotivy , ne ?

U Modely.biz, nebo u Marathon model ? Jinak vlastní vybyvení pro nahrátí.

A protože ZIMO uvádí že :
Standardní dodací forma MX640 není vhodná jen pro jeden typ lokomotivy, ale obsahuje evropskou parní kolekci (se zvuky k výběru BR01, BR01-10, BR44, BR50, BR298) a dieselové lokomotivy řady 218. Z těchto zvuků lze libovolně vybírat (pomocí CV265) bez nutnosti nahrávat nový zvukový projekt z počítače. Další zvukové projekty ready-to-use jsou k dispozici ke stažení na http://www.zimo.at (SoundTabelle.htm v oddílu UPDATE, Decoder), individuální modifikace těchto projektů i sestavení vlastních ke možné pomocí programu ZIMO Sound Programm ZSP (rovněž připraven ke stažení na http://www.zimo.at).
Upozornění: ZIMO Sound Programm ZSP je právě přepracováván, v průběhu příštích týdnů a měsíců bude komfortnější a opticky jinak vypadající a rozšířen ve své funkčnosti (samozřejmě vždy v souvislosti s novými verzemi vlastního software pro zvukové dekodéry). jako první opatření bude integrován (zatím samostatný) program pro update dekodérů.
,

co takhle přihrát nové ozvučení i k tomu starému i na ESU 3-5 ? Jde to ?
Martin HO
 

Re: Brejlovec roco- sound dekodér zimo

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 11 čer, 2011 4:04 pm

Pokud vím, esu zvuk do brejlovce není přes Artol, a esu zvuk dekodér přibalený do brejlovce i jiných zvukových mašin je blokovaný pro upravy!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Brejlovec roco- sound dekodér zimo

Příspěvekod Rauny » pon 13 čer, 2011 8:04 am

Zdravím, omlouvám se všem za dotazy, český manuál k dekodéru od červeného brejlovce jsem našel, byl vložen do jednoho z těch německých a tak jsem si ho nevšiml! :-( Příště to lépe prohledám, myslel jsem že je tam jen ten univerzální o udržbě a péči o model :-) Je to moje první zvuková mašina! Vše je ok, je to zimo !
Rauny
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 čer, 2011 8:23 am

Re: Brejlovec roco- sound dekodér zimo

Příspěvekod Rauny » pon 13 čer, 2011 2:16 pm

Ještě otázečka! Nemáte někdo ozvučeného sergeje od roca?
Mám analog a chtěl bych do něho tak kvalitní zvuk jako je to zimo u brejlovce! Máte někdo typy? kde, jak , za kolik?
Rauny
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 čer, 2011 8:23 am

Re: Brejlovec roco- sound dekodér zimo

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 13 čer, 2011 2:42 pm

Rauny píše:Ještě otázečka! Nemáte někdo ozvučeného sergeje od roca?
Mám analog a chtěl bych do něho tak kvalitní zvuk jako je to zimo u brejlovce! Máte někdo typy? kde, jak , za kolik?


Mám tam origo esu 3.5 zvuk "taigatrommel" a jsem s ním naprosto spokojený!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Brejlovec roco- sound dekodér zimo

Příspěvekod Jojo » pon 13 čer, 2011 4:29 pm

Ja tiež. K plnej spokojnosti. :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Brejlovec roco- sound dekodér zimo

Příspěvekod rexel » úte 14 čer, 2011 9:03 pm

Ješte by doporučil v souvislosti s ovládáním zvuků změnit nastaveni na MM, (pokud jsi tak ještě neučinil). MM je od výrobce nastaven tak, že funkčním tlačítkem (F1-F20) se prvním stiskem funkce zapne a druhým stiskem vypne. Např houkačku (F2) musíš stiskout 2x, aby si ji mohl opět použít. To lze upravit v menu MM, ->"3 Nastavení" -> "3.2 Obsluha" ->"3.2.3 Momentální funkce". Továrně je tato funkce MM vypnuta, stav na "zapnuto" vybereš šipkami a potvrdíš "OK". Nyní při krátkém stisku tlačítka se na zapnutí a vypnutí funkce nic nemění, ale při delším stisku než je 1s se po uvolnění tlačítka funkce sama vypne.
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: Brejlovec roco- sound dekodér zimo

Příspěvekod Rauny » stř 15 čer, 2011 8:13 am

rexel píše:Ješte by doporučil v souvislosti s ovládáním zvuků změnit nastaveni na MM, (pokud jsi tak ještě neučinil). MM je od výrobce nastaven tak, že funkčním tlačítkem (F1-F20) se prvním stiskem funkce zapne a druhým stiskem vypne. Např houkačku (F2) musíš stiskout 2x, aby si ji mohl opět použít. To lze upravit v menu MM, ->"3 Nastavení" -> "3.2 Obsluha" ->"3.2.3 Momentální funkce". Továrně je tato funkce MM vypnuta, stav na "zapnuto" vybereš šipkami a potvrdíš "OK". Nyní při krátkém stisku tlačítka se na zapnutí a vypnutí funkce nic nemění, ale při delším stisku než je 1s se po uvolnění tlačítka funkce sama vypne.

Díky!!!
To je docela užitečná rada!
Jsem si říkal že to mačkání houkačky je celkem nevychytané :-)
Rauny
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 čer, 2011 8:23 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků