Porovnání zvukových dekodérů

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod JM » stř 23 bře, 2011 7:20 pm

Máte někdo možnost říci, který zvukový dekodér z těchto dvou je lepší (jízdní vlastnosti, spolehlivost atd.), anebo jsou oba srovnatelné?
1. ESU LokSound V3.5
2. MX640F
Já osobně mám dobrou zkušenost s tím ESU, ale na tom MX mne láká více funkčních výstupů.
Díky za názory.
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod Houmr » čtv 24 bře, 2011 7:23 am

No všeobecně řečeno Zimo je takový Mercedes mezi dekodéry. Mám ho teď objednaný, takže časem budu moci srovnat, co je asi lepší u Zimo je rozhodně reprodukce zvuku.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 24 bře, 2011 7:53 am

mám ESU, Uhlenbrock i Zimo:

pořadí:
ZIMO - více fčních výstupů, o stupínek lepší zvuk než esu (tedy mám jen M152, a ten je super. Měl jsem možnost slyšet v zimo čmedlu i brejlíka se štokrem, plus t334 - a taky bomba!) - porovnávám nikoliv kvalitu zvuku ale realističnost. Timto u mě zimo díky Artolu v tuto chvíli vede!

ESU - jednoduchost zástavby, výborný repráky plus jednoduchost přeprogramování a super podpora od výrobce (automatický upgrade programátoru, volná databáze zvuku atp). Tyhle zvukáče mám krom M152 a T435 ve všech svých zvukových mašinách k plné spokojenosti (až na origo brejlovce - ten zvuk se nepoved, viz jiná vlákna).

Uhlenbrock - horší kvalita zvuků než esu, programátor od nich nemám, takže podporu nemohu posoudit. Díky p. Ungrovi mám T435 a slyšel sem jeho brejlovce, bardotku i čs páry - a pokud se to umí poladit, tak je to taky bomba. Bohužel normálně prodávaný zvukáče nic moc (BR52 atp)
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod Houmr » čtv 24 bře, 2011 8:50 am

Naprosto souhlasím s tím co jsi napsal.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod JM » čtv 24 bře, 2011 10:42 am

Chlapi díky!
Jám mám právě ten ESU se zvukem německého motoráku a zvuk mi připadal velmi dobrý. Takže jestli je ten Zimo ještě lepší, je to díky více funkčním výstupům super.
A ještě k tomu repráku-tady http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... er-mx640f/ je vyobrazený bez repráku-musí se dokupovat jiný? (kdyžtak jaký) Z obchodu zřejmě nestíhají reagovat, už jsem se ptal 2x...
Díky
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 24 bře, 2011 11:53 am

Ano, bohužel je to tak - alespon při objednání u Artolu - reprák si musíš vybrat sám. Nejlepší je napsat si o doporučení - artol mi na základě požadavku poslal seznam repráků ze kterých jsem si vybral ten co mi parametry nejvíc vyhovoval (m152)
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod Pája » čtv 24 bře, 2011 3:45 pm

Pozor ESU LokSound microV3.5 musí mít 100 Ohmovej repráček,ale letos na výstavě už měli ESU LokSound micro V4.0 a ten už je konečně na 4 - 8 Ohmů jako jeho velcí kolegové odjakživa !
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 24 bře, 2011 4:27 pm

Pája píše:Pozor ESU LokSound microV3.5 musí mít 100 Ohmovej repráček,ale letos na výstavě už měli ESU LokSound micro V4.0 a ten už je konečně na 4 - 8 Ohmů jako jeho velcí kolegové odjakživa !


Teď nevím přesně jaké velké kolegy máš na mysli :D ,ale já mám cca 2,5 roku loksound V3.5 8 pin a musí mít také reprák 100 ohmů.
http://www.esu.eu/produkte/loksound/lok ... aten/#c292
Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod Pája » pát 25 bře, 2011 12:18 am

Omlouvám se nechtěl jsem někoho mystifikovat.Mirek má pravdu a nevím proč jsem měl zafixováno,že větší jsou 4 - 8 Ohmů.Ještě jednou pardon do ver.ESU 3.5 je vše na 100 Ohmech.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 25 bře, 2011 2:26 am

Petr Zatrepalek píše:mám ESU, Uhlenbrock i Zimo:

pořadí:
ZIMO - více fčních výstupů, o stupínek lepší zvuk než esu (tedy mám jen M152, a ten je super. Měl jsem možnost slyšet v zimo čmedlu i brejlíka se štokrem, plus t334 - a taky bomba!) - porovnávám nikoliv kvalitu zvuku ale realističnost. Timto u mě zimo díky Artolu v tuto chvíli vede!

ESU - jednoduchost zástavby, výborný repráky plus jednoduchost přeprogramování a super podpora od výrobce (automatický upgrade programátoru, volná databáze zvuku atp). Tyhle zvukáče mám krom M152 a T435 ve všech svých zvukových mašinách k plné spokojenosti (až na origo brejlovce - ten zvuk se nepoved, viz jiná vlákna).

Uhlenbrock - horší kvalita zvuků než esu, programátor od nich nemám, takže podporu nemohu posoudit. Díky p. Ungrovi mám T435 a slyšel sem jeho brejlovce, bardotku i čs páry - a pokud se to umí poladit, tak je to taky bomba. Bohužel normálně prodávaný zvukáče nic moc (BR52 atp)


No vida,zrovna jsem chtěl vznésti dotaz na toto téma a zcela bez námahy jsem získal velmi zajímavé informace :D .
Čeká mě totiž ozvučení následujících mašin:BR 38,50,55,57,64 a 91.U BR 38 a 57 jsou karty rozdány,jsou v nich dekodéry Uhlenbrock ke kterým přijdou dosadit zvukové moduly.V době kdy jsem je osazoval dekodéry jsem neměl na zvukové dekodéry a připojení přes konektor je pro mě příjemnější než pájení na plošky,zvuk BR 38 mi přišel zajímavější od Uhlenbrocku než ESU a na BR 57 ESU zvuk ani nenabízí.U dalších mašin to mám rozmyšleno asi takto.BR 50 jednoznačně ESU,naprosto souhlasím s Petrem,že ten zvuk od druhé firmy žádná sláva.U BR 55 a 64 jsem stále na vážkách,který zvuk je lepší jak z hlediska kvality,tak reality.ESU nabízí u BR 64 tři druhy zvuků a zvlášť BR 86,které mi přijdou téměř stejné,naproti tomu Uhlenbrock má zvuk pro BR 24,64 a 86 stejný.BR 91 dostane Uhlenbrock,protože ESU tento zvuk v nabídce nemá.Zimo jde mimo mě,protože jednak nepotřebuji tolik funkčních výstupů a za druhé jsem rád,že jsem se tak trochu zorientoval v programování výše uvedených značek než abych se pouštěl do další.Ještě jeden postřeh,mám čtyři zvukovky osazené dekodéry ESU s tím,že v jedné(BR 18)je zvuk od ESU a v ostatních(BR 13,39,77) originál zvuk Fleischmann a rozdíl je neskutečný.Zvuk do BR 13 jsem "ukradl" z BR 76 včetně dekodéru,to jen malá poznámka,kdybyste chtěli hledat BR 13 ve zvukové verzi. :D Zvuk BR 76 nenabízí žádná s firem a aby to nebylo tak jednoduché,tak samotná BR 76 byla jakýsi hybrid BR 37-kotel a BR 38-ventilový rozvod.Hezké páteční ráno přeje Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod Pája » pát 25 bře, 2011 10:50 am

Pls,trochu ot,ale nevíte někdo o použitelným zvuku do M131 ?
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod JM » pát 25 bře, 2011 11:28 am

Petr Zatrepalek píše:Ano, bohužel je to tak - alespon při objednání u Artolu - reprák si musíš vybrat sám. Nejlepší je napsat si o doporučení - artol mi na základě požadavku poslal seznam repráků ze kterých jsem si vybral ten co mi parametry nejvíc vyhovoval (m152)

A který jsi nakonec vybral? Mě byl doporučený ten LS10X15.
Máte někdo zkušenost, že by ty levnější byly nějak výrazně horší? (o cenu mi zase až tak nejde, ale ten co by se mi tam hodil více díky nižšímu profilu je zrovna ten levnější a tudíž se bojím, aby nebyl naprd...)
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 25 bře, 2011 12:10 pm

JM píše:
Petr Zatrepalek píše:Ano, bohužel je to tak - alespon při objednání u Artolu - reprák si musíš vybrat sám. Nejlepší je napsat si o doporučení - artol mi na základě požadavku poslal seznam repráků ze kterých jsem si vybral ten co mi parametry nejvíc vyhovoval (m152)

A který jsi nakonec vybral? Mě byl doporučený ten LS10X15.
Máte někdo zkušenost, že by ty levnější byly nějak výrazně horší? (o cenu mi zase až tak nejde, ale ten co by se mi tam hodil více díky nižšímu profilu je zrovna ten levnější a tudíž se bojím, aby nebyl naprd...)


Já tedy nevidím,že by byl ten Tebou uváděný levnější,mně přijde,že je nejdražší. :D Ale obecně mohu říci asi toto.První mašinu se zvukem mi ozvučili přímo u výrobce a aby reproduktor nerušil,dali tam dva malé repráčky.Samozřejmě jsem byl nadšen,první zvukovka to bylo něco.Nadšení rychle opadlo,když jsem koupil další zvukovku ozvučenou od výrobce,zvuk byl zkrátka někde jinde.Ano reproduktor je při detailním pohledu z malé vzdálenosti vidět,ale je to zkrátka něco za něco.Buď chci pořádný zvuk nebo ne,abych měl zvuk jen jako,to z mého pohledu nemá význam.Dát nemalé peníze za zvukový dekodér a pak mít chrchladlo mi nepřijde dvakrát smysluplné.U té první mašiny jsem zkrátka ty dva repráky hodil do koše a nahradil je jedním větším,který jsem ještě vložil do ozvučnice a hned je to jiná píseň.A to ještě zrovna nebyl skladem ještě o kousek větší,takže na něj možná také dojde a tenhle vrazím někam,kde není tolik místa.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod JM » pát 25 bře, 2011 4:32 pm

miroslav lengyel píše:Já tedy nevidím,že by byl ten Tebou uváděný levnější,mně přijde,že je nejdražší. :D

Tak lépe čti-píšu, že mi byl doporučen LS10X15 a dále píšu, že ten, co by se mi tam hodil více je zrovna ten levnější. :wink:
Ale jinak dík za reakci!
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 25 bře, 2011 5:16 pm

Aha,tak to se omlouvám,ono mě zmátlo,žes tam neuvedl ten druhý typ,který chceš použít.V každém případě platí to,co jsem uvedl dále,čím větší reproduktor,tím lepší zvuk.Pokud Ti nevyhovuje ten doporučený,protože je příliš vysoký,tak bych využil jako ozvučnici nějakou část mašiny,pokud to lze.Je to stejné jako v reproduktorech pro poslech hudby.Můžeš mít reprák pozlacený a když ho dáš do špatně postavené bedny,tak je to naprd.Naopak dobře postavená reprobedna menší velikosti může mít královský zvuk.Záleží také na použitém materiálu atd.My to máme jednodušší,protože máme pouze plast. :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků