Porovnání zvukových dekodérů

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod tusakvlasta » pát 03 čer, 2011 8:52 pm

Dík za podrobný informace a konečně mi to přišlo, musím to prostudovat. Já mám zkušební kolej asi 3metry s nepatrným převýšením, a zdálo se mi že s kopečka parní mašinka ztlumí sykot při ubírání rychlosti a do kopce ne, ale jestli je to tedy závislý na zátěži tak je to super vychytaný. :P Ještě mi není v pogramování jasný co je to Bit?
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 03 čer, 2011 10:49 pm

Pokud Ti reaguje zvuk na zátěž,pak máš na sto procent v mašině Uhlenbrock,jiné dekodéry jiné dekodéry to neumí.Bity jsou údaje,které se zadávají při programování CV přes PC.S MM si musíš,stejně jako já vystačit s pseudo hodnotami,které se zadávají do MM.Bohužel s MM nejdou programovat vyšší CV,takže pokud je to skutečně Uhlenbrock,tak ta CV 800 a výš Ti zůstanou zapovězena.Více si můžeš přečíst zde:
http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galeri ... /DccPC.htm
na fóru se to řešilo tady:
viewtopic.php?f=6&t=3901
Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod tusakvlasta » ned 05 čer, 2011 4:39 pm

Ahoj, zatím jsem neměl čas ty CV otestovat na BR44, ale napadl mě ještě jedna věc. Jak jsem dřív zmiňoval že mám novinku Parní lokomotiva řady 437.0 ČSD od Fleischmanna, tak ona když stojí tak po určité časový prodlevě vydává zvuky jako v reálu, občas přikládání uhlí/ kompresor a další. BR 44 to nedělá a to je škoda kuli věrnýmu dojmu protože když jsou vedle sebe na koleji a každá dejchá svým vlastním zvukem tak je to paráda. Nechá se teda skupina zvuků pro F1 nějak nastavit???
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 05 čer, 2011 5:22 pm

Určitě ano,ale musíš vědět typ dekodéru,je to vlastně smyčka,která přehrává zvuky z dekodéru jako třeba přikládání uhlí,odpouštění páry atd.Třeba v ESU dekodérech je to tuším CV 135-150,nastavují se tam různé kombinace zvuků při stání a rozjezdu.Teď jsem ještě koukal do manuálu a pokud je to Uhlenbrock,tak bych skusil CV 59 reset,ale pokud to nevíš,tak se do toho nepouštěj.Ideální by bylo,oslovit ve svém okolí nějakého kolegu,který vlastní centrálu,která umí číst CV a pak budeš vědět na sto procent,co máš za dekodér.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Porovnání zvukových dekodérů

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 19 čer, 2011 10:02 am

Zdravím kolegové,počasí je že by psa nevyhnal,tak jsem se zase pustil do laborováním s CV v dekodéru ESU :D Mašiny houkají při rozjezdu stále,pravděpodobně je takto zvuk nahrán z výroby,protože jsem již vyzkoušel všechny soundsloty ve všech CV a zkrátka zvuk při rozjezdu bez houkání není přítomen :lol: Přišel jsem ovšem na to jak nastavit správně fukci F6 posun tak,aby mašina nevystartovala jak raketa při aktivaci této funkce,jak zde někdo na fóru popisoval.Takže je to takhle:
směr dopředu-CV 178 zadá se hodnota 3,dozadu-CV 181 hodnota 3.Jinak je to v návodu na straně 26 -function mapping jen s tím rozdílem,že soudruhům v NDR ujela ruka a mají to posunuté o řádek níž :?: Nastavení je možné pomocí MM.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků