Servo dekodér

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Servo dekodér

Příspěvekod cernos » sob 26 bře, 2011 7:38 pm

Tak po přečtení manuálu od Paca jsem pochopil. Verze na DCC Koleje je pro přepínače (vypínače). Jen nevím proč jsou tam dva HEXy - jeden pro 0-105, druhý pro 100-205, když toto by měl řešit DIP7 na adresovacím switchy (teda alespoň dle Paca). Další důležitou poznámkou je to, že tlačítková verze dokáže adresovat jen polviční počet zařízení než je počet adresovatelných výstupů. S tím je spojen fakt, že zde neplatí součet dvou cifer = výsledná adresa - je potřeba použít tabulku s hodnotama, viz Paco.

Pak jsem si vysvětlil chování u mě takto: "problém" je v tom že používám HEX pro přepínače a zároveň místo přepínačů tlačítka. Tzn že pokud zmáčknu a pustím tlačítko, pošlou se dva příkazy - přehoď rovně a hned po něm přehoď do odbočky. Pokud čas přehození bude delší než součet trvání obou příkazů, nemám problém, prostě se provede negace aktuálního stavu (zabere jen jeden z vyslaných příkazů). Pokud bude čas přehození kratší, pak servo zareguje na oba povely. Vyzkouším v praxi během večera...
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Servo dekodér

Příspěvekod fulda » ned 27 bře, 2011 8:22 am

To je jednoduché, přepínač byl zaveden až později a dcc koleje ho nezapracovali.
Nebylo by tedy lepší si nahrát firmware od paca pro tlačítka?

Pokud příští týden bude nějakej čas, pokusím se s tlačítkovím TCO pracovat tak, jak jsem popsal tady.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Servo dekodér

Příspěvekod cernos » ned 27 bře, 2011 4:56 pm

No v tom nahrání fw od Paca problém nevidím. Jen mi prostě nesedí to, že potřebuji 2 tlačítka na jednu výhybku. To že tak mohu adresovat "jen" polovinu výhybek oproti přepínači mi ani tak moc nevadí - za prvé moje kolejiště nebude tak veliké, za druhé mohu postavit druhý modul pro adresy od 100 do 205. Měl jsem představu, že budu mít jen jedno tlačítko na jednu výhybku a jeho stiskem budu provádět negaci aktuálního stavu, čehož jsem docílil tím, že používám program pro přepínače, ale mám zabudovaná tlačítka. Jen hold musím oželet "delší" čas přestavení (to je ale subjektivní dojem). Dalším negativem je to, že na MultiMouse nevidím aktuální stav výhybky - vždy tam problikne stav rovně a hned po něm do odbočky (i přes to, že přestavník vykoná jen jednu akci). Pokud by bylo to samé i v TC (čehož se myslím oprávněně obávám) přejdu na přepínače. To v jakém stavu se bude výhybka OPRAVDU nacházet, budu sledovat pomocí LED diod na panelu přes přepínač ovládaný pákou serva. Jinak fuldo, Tvoje vlákno o TCO samozřejmě bedlivě sleduju a čekám na to, co se z toho vyvrbí ;)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Servo dekodér

Příspěvekod fulda » ned 27 bře, 2011 6:21 pm

Já bych tam nejraději přesunul i tuhle komunikaci.
Jednotlačítkové ovládání je dost problém, TCO nesleduje dění na sběrnici, takže moc není čeho by se drželo - která je vlastně poloha nařadě. Mohl bych udělat modifikaci, která bude střídat polohy, ale nevezme v úvahu přehození z jiného ovladače.
Pokud máš nějakou ideu, dej to do vlákna o TCO a zamyslím se nad tím.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Servo dekodér

Příspěvekod freekey » ned 27 bře, 2011 7:09 pm

Nemám problém to otestovat.
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Servo dekodér

Příspěvekod fulda » ned 10 dub, 2011 8:07 am

Chtěl bych poprosit někoho, kdo je schopen otestovat tyto dva programy pro servo dekodér. Ten první se má chovat identicky jako originál, ale má trochu jinak udělané vnitřnosti. Ten druhej se chová trochu jinak - konkrétně tak, že pokud se točí na jednu stranu a dostane příkaz k návratu, tak ho poslechne a točí se zase poslušně nazpátek.
Díky za info

Jindra
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Servo dekodér

Příspěvekod fira » pon 11 dub, 2011 6:54 pm

Ahoj Jindro. Ja som sa pokusil otestovat oba programy.ZAtial bezúspešne. Bol by som rad keby to tiež niekto vyskušal.Serva vôbec neraguju na povely.
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

Re: Servo dekodér

Příspěvekod cernos » úte 12 dub, 2011 6:01 am

Ahoj kluci, včera jsem přijel ze služebky v noci, tak se k tomu otestování dostanu snad dneska večer ;)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Servo dekodér

Příspěvekod cernos » sob 16 dub, 2011 8:28 am

Ahoj Jindro,
tak jsem se konečně dostal k otestování a funguje to jako víno. Ten první program se chová stejně jako originál. Ten druhý pak přesně jak popisuješ. Dám povel na přestavení. Pokud si to během přestavování rozmyslím a chci se vrátit zpět, servo ihned přestane přestavovat do prní polohy a vrátí se do původní polohy.
Výborná práce ;)
Lukáš
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Servo dekodér

Příspěvekod fira » sob 16 dub, 2011 7:06 pm

Ahoj Jindro. Môzem s radostou potvrdiť že sa aj mne podarilo naprogramovat dva kusy a funguju. Zatial počas testov prestavilo aj 8 ks serv naraz co bolo u pôvodného softu problém.Vyskušal som to 10x za sebou a úspešnost 100%.Neviem ako to bude s rušenim ,ale toto je zatial OK. Aby som nekrivdil Jindrovi tak chyba bola na mojej strane.Môj programator asi nieje celkom OK lebo z 8ks PIC naprogramoval len dva.Zaujimave ze Pacov soft napali bez problemov???Ale to je môj problem takze Jindro prepac a len tak dalej.Ahoj Jaro
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

Re: Servo dekodér

Příspěvekod fira » sob 16 dub, 2011 7:18 pm

Ešte dodatok pre používateľov TC. Spozdenie prestavenia vývybiek je nastavene na 100ms. pri spozdení 0ms niektoré vyhybky pri 8ks naraz vynechaju.Aby som bol objektívny.
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

Re: Servo dekodér

Příspěvekod fulda » sob 16 dub, 2011 10:36 pm

fira píše:Ešte dodatok pre používateľov TC. Spozdenie prestavenia vývybiek je nastavene na 100ms. pri spozdení 0ms niektoré vyhybky pri 8ks naraz vynechaju.Aby som bol objektívny.


Ano, tomu věřím, myslím, že začne stíhat od 2ms.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Servo dekodér

Příspěvekod fulda » sob 16 dub, 2011 11:37 pm

fira píše:Môj programator asi nieje celkom OK lebo z 8ks PIC naprogramoval len dva.Zaujimave ze Pacov soft napali bez problemov???Ale to je môj problem takze Jindro prepac a len tak dalej.Ahoj Jaro


Muj program je delší :o) Asi o 4 bajty, vlastně přesně o 8.
BTW - několik lidí si stěžovalo na JDM programer, možná vyzkoušej RCD, ten používám celkem bez problémů.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Servo dekodér

Příspěvekod cernos » ned 17 dub, 2011 6:54 am

Já programuju pomocí iCA03 - USB PIC Programmer Set (3.3V/5.0V), který jsem koupil z ebay. Spousta lidí řekne že je to naprd protože se nenechá upgradovat firmware, ale na to moje domácí programování pro moduly z dcc kolejí je to za ty peníze super. A hlavně to funguje zatím na 100%
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Servo dekodér

Příspěvekod michal.kubista » ned 17 dub, 2011 6:37 pm

Já JDM programátor používám již nějakou dobu a bez problémů. Problém byl ze začátku s SW, lepší než ICprog je WINPIC800.
Jinak mám i koupený programátor/debuger (SCPD2) a pohodlnost a jednodušší používání mě vrátili k JDM.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků