Digitalizace Hektora T435 CStrain (HO)

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Digitalizace Hektora T435 CStrain (HO)

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 14 čer, 2011 8:48 pm

Ta hlasitost u ZIMO je CV266. Doporucuji ale hodnotu max 150. Vyssi hodnoty jiz zkresluji zvuk, pripadne zacne chrastit reprak. Kolegovi jsem co pise predchozi prispevky jsem dal do modelu dvojite repro od ESU. Jeden repro je v kabine u stropu a druhy nad podvozkem.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Digitalizace Hektora T435 CStrain (HO)

Příspěvekod medvidek » čtv 16 čer, 2011 9:27 pm

Michal Dalecký píše:Ta hlasitost u ZIMO je CV266. Doporucuji ale hodnotu max 150. Vyssi hodnoty jiz zkresluji zvuk, pripadne zacne chrastit reprak. Kolegovi jsem co pise predchozi prispevky jsem dal do modelu dvojite repro od ESU. Jeden repro je v kabine u stropu a druhy nad podvozkem.

Zdravim bohužel toto řešeni je špatně.K dekoderu ZIMO se ma připojit jeden reproduktor 8ohmu a ja tam mam dva 8 ohmove a co mi vysvětloval muj velice dobry kamarad zabyvajici se vyrobou DCC komponentu,tak ted je to zapojene jako jeden 16 ohmovy reproduktor. Navic nerozumim tomu proč mam v nove loko dekoder ktery se již nevyrabi :( No každopadně po teto zkušenosti už žadnou ozvučenou loko nechci a vše mi bude dělat již zminěny kamarad. Postup upravy bude nasledujici,ty dva repraky pujdou do koše a nahradi je jeden z ozvučnici po vzoru uživatele Martin HO a bude klid.P.S. Pane Dalecky,nic ve zlem,je to jen dobra zkušenost do budoucna. :wink:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Digitalizace Hektora T435 CStrain (HO)

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 17 čer, 2011 4:27 am

Ono ani tak nejde o to zda je tam jeden reprák nebo dva,ale jak je to zapojeno. :P V Tvém případě pravděpodobně došlo k minele a místo paralelně je to zapojeno do série :D Pozor ale na jednu věc,nové reproduktory ESU mají impedanci 4 ohmy a dvojčata jsou zapojena do série tudíž mají správně 8 ohmů.Pravdou je,že dva malé repro není totéž jako jeden velký,vlastní zkušenost.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Digitalizace Hektora T435 CStrain (HO)

Příspěvekod medvidek » pát 17 čer, 2011 5:53 am

miroslav lengyel píše:Ono ani tak nejde o to zda je tam jeden reprák nebo dva,ale jak je to zapojeno. :P V Tvém případě pravděpodobně došlo k minele a místo paralelně je to zapojeno do série :D Pozor ale na jednu věc,nové reproduktory ESU mají impedanci 4 ohmy a dvojčata jsou zapojena do série tudíž mají správně 8 ohmů.Pravdou je,že dva malé repro není totéž jako jeden velký,vlastní zkušenost.Míra

Proměřoval se jeden reproduktor a měl 8 ohmu,ja osobně elektrice vubec nerozumim,tak jen referuju co vim od kamarada ktery to bude předělavat
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Digitalizace Hektora T435 CStrain (HO)

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 17 čer, 2011 6:38 am

No to je přesně ono,jeden má 8 ohmů a pokud se 2 zapojí paralelně(vedle sebe)výsledná impedance je 8 ohmů,ale pokud se zapojí do série(za sebou)pak je výsledek 16 ohmů a hraje to potichu,nic složitého :D Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Digitalizace Hektora T435 CStrain (HO)

Příspěvekod Jojo » pát 17 čer, 2011 6:57 am

Ja len ,že pokial sa zapoja paralelne 2ks 8 Ohm, je výsledná impedancia 4 Ohm. :D :D :!: Aby to nevadilo dekoderu.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Digitalizace Hektora T435 CStrain (HO)

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 17 čer, 2011 9:14 am

No jasně jsem to ale osel :oops: kecám už při pátku kraviny :o Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Digitalizace Hektora T435 CStrain (HO)

Příspěvekod medvidek » pát 17 čer, 2011 7:27 pm

No at už to je zapojene jak chce,tak to prostě nehraje,zvuk jako by tam vubec nebyl,už je objednany novy reproduktor s ozvučnici a bude klid
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Digitalizace Hektora T435 CStrain (HO)

Příspěvekod medvidek » sob 02 črc, 2011 2:29 pm

Zdar ve spolek,tak hektora mam již zpatky doma a je vše nad me očekavani. Byl vyměněn reproduktor za 1x z ozvučnici s vykonem 1W a super. Hraje tak hlasitě že ho slyšim po celem bytě :lol: Umistěn nad podvozek a bylo odřiznuto kus zavaži (prace na 10 minut) Proto nechapu že jsem takto upraveny model nedostal již od p. Daleckeho :cry:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Digitalizace Hektora T435 CStrain (HO)

Příspěvekod kecu.p » úte 27 bře, 2012 6:02 pm

Vážení kolegové. Chtěl bych se zeptat, zda nemáte někdo nastavení CVs pro dekoder od TAMS pro hektora PMT. A zda jde u něj naprogramovat samostatné svícení jednotlivých svetel?? Předem děkuji.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků