Piko digi1 a dekodér ESU

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Piko digi1 a dekodér ESU

Příspěvekod Brejlovec2 » pát 21 led, 2011 5:08 pm

Zdravím všechny. Se synem stavíme kolejiště v měřítku H0. Rozhodli jsme se k digitálnímu ovládání našeho kolejiště. Při pořizování start setu, jsme se rozhodli k piku, protože toho nabízel víc, než roco. Zřejmě to byla chyba. Synovi zatím ovládání lokomotiv nedělá žádný problém. Ten nastal až při pokusu ovládat výhybky. Koupily jsme dva dekodéry SwitchPilot od ESU. Z návodu k piko nejsem vůbec chytrý. U dekodéru je to stejné. Nejde mi to sladit. Při pročítání tohoto fora, je mi jasné, že s ovladači od pika pracuje strašně málo lidí. Přesto, pokud má někdo s Piko digi1 nebo ESU SwitchPilotem nějeké zkušenosti, poraďte prosím. Děkuji. ( při zapojení prvního dekodéru, nám fungovali všechny čtyři výhybky bez problému, aniž by jsme cokoliv nastavovali, po zapojení druhého dekodéru, nešlo na něj přepnout-jako by tam nebyl, zkoušeli jsme nastavit dekodéry, podle přiloženého návodu a fungoval pouze jeden-ten prvně připojený, teď už nefunguje ani jeden.)
Brejlovec2
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 18 říj, 2010 8:56 am

Re: Piko digi1 a dekodér ESU

Příspěvekod alexander » pát 21 led, 2011 6:56 pm

Ja fungujem s PIKO DIGI a zatiaľ bez problémov.
Ako ste "prepínali" na druhý dekodér?
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Piko digi1 a dekodér ESU

Příspěvekod Zdeněk » pát 21 led, 2011 10:00 pm

Brejlovec2 píše:Zdravím všechny. Se synem stavíme kolejiště v měřítku H0. Rozhodli jsme se k digitálnímu ovládání našeho kolejiště. Při pořizování start setu, jsme se rozhodli k piku, protože toho nabízel víc, než roco. Zřejmě to byla chyba. Synovi zatím ovládání lokomotiv nedělá žádný problém. Ten nastal až při pokusu ovládat výhybky. Koupily jsme dva dekodéry SwitchPilot od ESU. Z návodu k piko nejsem vůbec chytrý. U dekodéru je to stejné. Nejde mi to sladit. Při pročítání tohoto fora, je mi jasné, že s ovladači od pika pracuje strašně málo lidí. Přesto, pokud má někdo s Piko digi1 nebo ESU SwitchPilotem nějeké zkušenosti, poraďte prosím. Děkuji. ( při zapojení prvního dekodéru, nám fungovali všechny čtyři výhybky bez problému, aniž by jsme cokoliv nastavovali, po zapojení druhého dekodéru, nešlo na něj přepnout-jako by tam nebyl, zkoušeli jsme nastavit dekodéry, podle přiloženého návodu a fungoval pouze jeden-ten prvně připojený, teď už nefunguje ani jeden.)

Nejsem odborník, ale ten první fungoval na 1,2,3,4 výhybku. Myslím, že se měl odpojit od signálu/zesilovače/, připojit ten druhý dekodér a naprogramovat ho na 5,6,7,8. Potom zapojit oba a mělo by to fungovat. Když byly zapojeny oba, oba se progrmovaly stejně.A tak pokračovat stále dál . Je to jako u lokomotiv programovat jednu, dát pryč z kolejí,další naprogramovat, dát pryč z kolejí, atd.
N/Nm-scale, DCC, domácí kolejiště
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava

Re: Piko digi1 a dekodér ESU

Příspěvekod Brejlovec2 » ned 20 bře, 2011 10:34 am

Omlouvám se, že jsem nekomunikoval. Stále jsme to se synem řešili a pak jsem tady na to úplně zapomněl. Nakonec se nám to povedlo. A to tak, že první dekodér jsme nastavili na přenosový kanál A - výhybky pod čísla 1 - 4. Druhý dekodér jsme nastavili na přenosový kanál B - výhybky pod čísla 13 - 16. Ovládání výhybek funguje tak, že se zmačkne tlačítko výhybky a číslo 1 - řadou čtyř červených a zelených tlačítek ovládá první čtyři výhybky. K ovládání dalších, zmačkne opět tlačítko výhybky a číslo 13. Zatím nám to funguje perfektně. Děkuji Vám za pomoc a ještě jednou se omlouvám, že píšu až tak dlouho. S pozdravem Brejlovec2.
Brejlovec2
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 18 říj, 2010 8:56 am

Re: Piko digi1 a dekodér ESU

Příspěvekod baske » ned 19 čer, 2011 5:44 pm

Zdravím, používam tiež Piko digi 1. Loko Brejlovca od Roka mám osadený zvukovým dekóderom ESU. Dekóder má 14 zvukov ale nevjem ich spustiť diaľkovým ani spoužitím tlačítka f+4 alebo f+8. Viete mi poradiť správny postup použitia tlačítok, po f4 bez problémov. Ďakujem za radu Juro.
baske
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 19 čer, 2011 2:12 pm

Re: Piko digi1 a dekodér ESU

Příspěvekod baske » sob 02 črc, 2011 6:48 pm

Dekóderi od Pika na ovládanie magnetických artiklov(výhybky) alebo spínaie obvodov(svetlá) majú na telese dekódera spínač na programovanie. Teda dekóder môže byť stále pripojený ku kolajivu aj pri programovaní dekóderov na loko, napr. Programovanie je velmi jednoduché ten istý postup ako pri ovládaní len sa musí prepnúť do režimu programovania mikro spínačom umiestnením na ľavej strane dekódera s pohladu na svorkovnicu, svieti červená ledka.
Možno pomôže aj tento popis ako na ESU.
Juro
baske
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 19 čer, 2011 2:12 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků