Přesunuto: Testovací kolejiště HO + řízení pomocí PC+DCC

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Přesunuto: Testovací kolejiště HO + řízení pomocí PC+DCC

Příspěvekod fulda » čtv 06 led, 2011 9:20 am

Tohle téma je pokračování původního tématu Testovací kolejiště HO + řízení pomocí PC+DCC ze sekce modelové kolejiště.

Ales píše: prolítl jsem si to JMRI, vypadá to zajímavě, potřebuje to však hlubší studium. I když vlastně, sakra, teď jsem si uvědomil, já JAVU neumím.


He he - koupu se v bazénu a po půl hodině jsem zjistil, že neumím plavat a nedošáhnu na ndo, tak jsem se utopil :lol:

Ale vážně, Java je objektovej jazyk vycházející z Borlandovo představ o objektech. Takže pokud ovládáš Delphi, tak žádná dramatická změna a číst to dokážeš. Pravda je, že si všechno budeš muset napsat znovu.

Druhá možnost je vzít si dokumentaci (v němčině) a program si napsat na zelené louce. Jsou tam docela slušné příklady.

Ales píše:Co se týká HW - pokud dobře rozumím, k běžné centrále s XpressNet (do kolejí) a USB výstupem (je to ROco MM Pro ?) se připojí modul LI-USB (pokud má centrála USB), nebo GenLI (pro RS 232 = Roco MM ?) ke kterýmu je dodáván i popis příkazů a k tomu stačí vzít jako základ nějaký SW, který má implementován LI protokol (RocRail?) pak se dá malovat v SW kolejiště a ovládat ???


Začnu obrázkem:
Obrázek
Takhle si představuje Xbus autor - to je z Lenz dokumentace. (Xbus je to tmavě zelené)
Ve tvojem konkrétním případě máš několik zařízení pohromadě. (Command station + Power station + Handheld control) a pravděpodobně nějakého brácu od Computer interface, kterej má ale neznámej protokol. Takže se můžeš pokusit pracovat s USB rozhraním a nebo si pořídit nějakou variantu na LI101F, z jedné strany jí připojíš do sériového portu a z druhé do XBus konektoru kterej je na Roco MM Pro. V obou případech by jsi měl na straně počítače dostat nějakej sériovej kanál, kterej bude schopnej odesílat příkazy ve formátu definovaném nahoře směrem k příkazové stanici a dál do kolejiště.

Každopádně do centrály se zapojuje XBus, což je telefonní konektor, to že má centrála sama o sobě usb je celkem dobré, ale jelikož k němu není dokumentace, tak je to celkem na kočku.

Ales píše:No, zdá se mi to příliš jednoduché na to, aby to takto fungovalo. Co říkají tvoje zkušenosti ?


Moje zkušenosti říkají, že to je jednoduché. Protokol je známej, dokumentovanej a RS485 se používá už několik desítek let, takže je celkem vychytanej.

Ales píše:Ještě jedno vysvětlení k tvé poznámce - na co chci ROco MM Pro?
Moje představa je buďto automat. provoz z PC nebo automaticky nějaké soupravy a do tohoho ručním ovládání vybrané soupravy. Pak ale nechchi posouvat myší nějaké jezdce, ale pěkně si točit kolečkem. No a když si to kolečko můžu vzít do ruky a přejít s ním po místnosti ke koncové stanici, tak nechci za sebou tahat žádný drát. Proto MMPro. To byl ten impuls, proč jsem se rozhodl pro digitál. Vše ostatní bych v tom analogu zvládl, ale bezdrátový přenos by byl náročný, tak proto.


Trochu jsem tuhle odpověď čekal :)
Z mojeho pohledu je cena 11000 opravdu velká. Já, pokud bych trval na tom že místo drátu budu nosit baterky, bych si postavil třeba tohle XVL, které je taky bezdrátové a vyjde bratru na 500~1000 korun.

... a mimochodem bych opustil tu představu o vyhybkách napojených na vlastní kartu - to tě zbavuje možnosti ovládat vyhybky pomocí bezdrátového ovladače kterej jsi si buď pracně postavil a nebo koupil za nehorázné peníze :lol:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků