Uhlenbrock Intellisound 36020

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Uhlenbrock Intellisound 36020

Příspěvekod Jojo » čtv 06 led, 2011 7:09 pm

Roco ,booster nedokaže čítat CV? :o :shock: Možno zapisovat ,ale nemam to odskušané. Používam H-centralu a zapisovat idu v POM mode. Vysoké CV sa daju čítat cez railcom LCD. :D.Mám aj booster od Gulicha ,ale ide iba na jednom PC cez COM. Na iných mi píše ,že nepozna program.kolaj doteraz som to nevyriešil :shock: :shock: :shock: :shock: :o :o :o Nevie niekto prečo?????? Vraj su rozdielne zapojenia COM,vraj?
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Uhlenbrock Intellisound 36020

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 28 bře, 2011 10:22 am

Zdravím pánové,došlo k nějakému posunu vpřed co se týče programování vysokých CV pomocí MM?Přece jsme chytré české a slovenské hlavičky,ne? :D Mně se povedlo zde na fóru vyštrachat tento příspěvek:

od jkr » čtv 20 kvě, 2010 3:04 pm

Včera jsem také potřeboval nastavit CV v IntelliSound modulu (mám Zimo MX620 + Uhlenbrock 32100 + Roco MultiMouse). U mě fungovalo nastavovat CV ve zvukovém modulu přes "běžné" CV 190 a vyšší - viz „nejasné“ vyjádření v Zimo manuálu (poslední EN verze).

celá debata je zde: viewtopic.php?f=6&t=2783&hilit=uhlenbrock

,kde se to někomu povedlo vyřešit.Teď jde o to na čem je to závislé.Na softu,který je nahrán v dekodéru,MM nebo na čem.Má to snad Uhlenbrock schválně takto ošetřeno,aby se ta vysoká CV nedala naprogramovat jednoduchým ovladačem a musel si zákazník koupit lepší a také dražší centrálu?Kdyby měl někdo digi set od Pika s jeho dekodérem a zvukovým modulem,třeba by dal odpověď.Nemůžu se ubránit dojmu,že Piko je kompletně přebarvený Uhlenbrock včetně dekodéru a zvukových modulů,jen na tom má přihozenou svou značku a pochopitelně také marži.No v každém případě se těším,až ten zvukový modul Uhlenbrock koupím a připojím ho k dekodéru téže značky,jak se na to bude tvářit Multimause. :mrgreen:Pokud se to do té doby nevyřeší,dám určitě vědět.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Uhlenbrock Intellisound 36020

Příspěvekod Jojo » pon 28 bře, 2011 10:58 am

Ja som postavil RailcomDisplay a dokážem čítat vysoké CV ,ale len cez JMRI. Asi to nikto nerieši a pritom ZIMO používa na nastavenia zvuku len vysoké CV. :shock: :shock: Cez MM to nejde.Obmedzenie je v centrále.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Uhlenbrock Intellisound 36020

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 28 bře, 2011 12:43 pm

No mně nejde ani tak o čtení jako zapisování,nicméně jak se to povedlo kolegovi jkr :shock: , jak uvádí ve svém příspěvku.Ještě mě napadá jestli nemůže být rozdíl v softu v MM,když to tedy někomu jde a někomu ne.Možná,teď vařím z vody,je v novějších MM jiný soft,který to umožňuje. :wink: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Uhlenbrock Intellisound 36020

Příspěvekod Houmr » pon 28 bře, 2011 12:59 pm

No já používám už s úspěchem zápis i čtení vysokých CV přes Hcentrálu a program Rocrail.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Uhlenbrock Intellisound 36020

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 28 bře, 2011 1:19 pm

Tak aspoň vím na koho se obrátit :mrgreen: Teď vážně,kdyby se našel nějaký dobrovolník,který by přeložil do ČJ tohle
http://uhlenbrock.de/intern/index.htm hodně by to pomohlo.Jestli to s mou bídnou němčinou a internetovým překladačem správně chápu,tak se tam řeší právě nastavení vyšších CV.Míra

P.S.Uvidím jak budou vypadat zvukové moduly a zvukáče nové generace,které se mají objevit v létě.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Uhlenbrock Intellisound 36020

Příspěvekod Jojo » pon 28 bře, 2011 5:55 pm

Tie vysoke CV sa čítaju v POM,alebo v direct? PT on? Lebo v aplikacií to vidím ,ale v programe nie. Asi ešte nejaké nastavenia. :shock: Ide o ZIMO MX640. Napr.CV 266?
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Uhlenbrock Intellisound 36020

Příspěvekod jkr » pon 28 bře, 2011 8:38 pm

Ahoj,
podle mě to, že nejde pomocí MM konfigurovat CV ve zvukovém modulu, je problém MM, která toto (měnit CV>255) sama o sobě neumí a nezáleží ani na verzi SW. Pokud je použita jiná centrála (Lenz, H-centrála…) a MM slouží jen jako ovladač, tak to možná jde (nemám možnost vyzkoušet).
Protože v tomto nebude MM jediná, tak výrobci dekodérů nabízí možnost jak tyto hodnoty nastavit nepřímo – hodnota se zapíše do „běžného“ CV v dekodéru, ten ji ale v dekodéru neuloží, ale přepošle ji do SUSI modulu.

ZIMO – hodnoty zapsané do CV>=190 se posílají přímo do CV v SUSI, do čísla CV zvětšeného o 700, tj. CV190=CV890…, CV200=CV900… atd.
Např. když chci změnit hlasitost, tj. chci změnit hodnotu v CV902 na hodnotu 150, zapíšu do CV202 hodnotu 150.

Lenz – používají se CV126 a CV127 a to tak, že do CV126 se zadává číslo CV zmenšené o 800 a do CV127 se pak zapíše požadovaná hodnota.
Např. CV902=150 zadám tak, že do CV126 zapíšu 102, a potom do CV127 hodnotu 150.

Uhlenbrock – podle manuálu je k tomu určen CV66 (Page Register).
Mělo by to být tak, že pokud se do CV66 zadá nějaká hodnota > 0, tak se potom hodnoty zapsané do nějakého CV nezapisují přímo do tohoto CV ale do čísla CV zvětšeného o 64 krát hodnota v CV66.
Např. CV902=150 zadám tak, že do CV66 zapíšu 14, a potom do CV6 hodnotu 150 (tj. 902=14 x 64 + 6). Po ukončení programování SUSI modulu je potřeba vrátit CV66=0, aby dekodér zase pracoval v normálním módu.
Uvedená metoda je sice v kapitole „Programming with a Märklin Center“ nicméně v úvodu je uvedeno „In DCC layouts, programmable using register, CV direct or PAGE programming“, takže by ten „Page“ mód měl být podporovaný i v DCC. Nikde ale není vysloveně uvedeno, že ty hodnoty umí dekodér přeposílat do SUSI modulu. Je to asi na nějakém dobrovolníkovi, jestli si to troufne vyzkoušet nebo ne (já Uhlenbrock dekodér nemám a ani jeho nákup neplánuju).
jkr
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 25 úno, 2010 4:28 pm
Bydliště: Praha

Re: Uhlenbrock Intellisound 36020

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 29 bře, 2011 5:06 am

Jak se říká v jedné pohádce"kdybych nebyl hlupákem,nestal bych se medvědem" neboli,kdybych si býval přečetl CELÝ návod v ČJ k dekodéru Uhlebrock,který mám uložen v PC :shock: :!: :!: :!: a ne jen stránku 6 a 7 nastavení CV, :P tak jsem ze sebe nemusel dělat blbce. :? Hlavně,že jsem ho nedávno posílal několika kolegům. :D Co je ale na pováženou,že se mi to stalo už podruhé v poměrně krátké době :roll: ,že by mně začal krást myšlenky nějaký němec :?: :mrgreen: Nicméně jsem neponechal nic náhodě a vznesl jasný dotaz na distributora jak to je s MM,tak uvidím co mi odpoví.Díky všem zůčastněným za rady a až zase něco zapomenu,tak se určitě ozvu. :lol: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Uhlenbrock Intellisound 36020

Příspěvekod Jojo » úte 29 bře, 2011 6:59 am

Houmr píše:No já používám už s úspěchem zápis i čtení vysokých CV přes Hcentrálu a program Rocrail.



Ako máš nastavené hodnoty? Lebo mne to dobre nečíta!!! POM ,alebo Direct? PT on ,of. Napr čítam CV266 a v java sa objaví Event C10,a nejaka hodnota ,ale v programe ukáže 0. Asi robím niekde chybu. 8) 8)
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Uhlenbrock Intellisound 36020

Příspěvekod Houmr » úte 29 bře, 2011 12:56 pm

Nemám zakškrtlý ani POM, ani Direct. Nastavení software jsem udělal podle tohoto návodu.
viewtopic.php?f=26&t=2573&start=15
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků