Identifikace dekodéru

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Identifikace dekodéru

Příspěvekod Gene_Simmons » pát 10 pro, 2010 6:09 pm

Zdravím všecny,
mám na vás prosbičku, potřeboval bych identifikovat tento dekodér. Má 7 výstupů a rozhraní SUSI. Údajně by to měl být Zimo dekodér, ale žádnému Zimo dekodéru se nepodobá. Potřeboval bych tento dekodér resetovat, ale nevím, jaké CV a co do něho zadat. Za každou radu budu vděčný.
ObrázekObrázek
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod Rudolf » pát 10 pro, 2010 6:15 pm

Zkus HARD RESET:

CV8 = 8 (NMRA)
CV8 = 0 (Zimo)
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod Jojo » pát 10 pro, 2010 6:16 pm

A čo píše v CV 8? :roll:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod Gene_Simmons » pát 10 pro, 2010 7:44 pm

Rudolf píše:Zkus HARD RESET:

CV8 = 8 (NMRA)
CV8 = 0 (Zimo)


CV8 = 8 jsem zkoušel a nic. CV8 = 0 zkusím, díky za radu.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod Gene_Simmons » pát 10 pro, 2010 7:48 pm

Jojo píše:A čo píše v CV 8? :roll:


Nevim, co píše v CV8, nemám zpětnou vazbu, jezdim přes Roco centrálu.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod Jojo » pát 10 pro, 2010 7:49 pm

CV8 identifikacia výrobcu. Prečítat CV8....
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod Jojo » pát 10 pro, 2010 7:50 pm

Tak potom neviem ,len skušat?????????
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod Gene_Simmons » pát 10 pro, 2010 8:39 pm

Tak jsem zkusil CV8 = 0 a taky nic. Problem bude asi v tom, že ten dekoder vůbec nemá CV8. Zkoušel jsem změnit CV1 a mašina mi cukne, ale na změnu CV1 nereaguje, ještě jsem zkusil změnit CV2, CV3 a CV4, pokaždé mašina cukla, ale když chci změnit CV8, mašina se ani nehne. Není nějaký dekoder, který by se resetoval jiným CV než CV8?
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 11 pro, 2010 6:07 am

Zdravím,je to dekodér Uhlebrock,alespoň vizuelně se to podobá.Pro resetování dekodéru a návrat k továrním hodnotám je potřeba zadat do CV59 1.CV 8 je identifikace výrobce zde 85.Myslím že tato hodnota ani nejde nastavit,ale pouze načíst.Míra
Naposledy upravil miroslav lengyel dne sob 11 pro, 2010 6:35 am, celkově upraveno 1
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 11 pro, 2010 6:22 am

Teď mě ještě napadlo,proč vlastně chceš dekodér RESETOVAT?To se děla v krajním případě.Nebylo by lepší nejdříve popsat jaký problém máš :?: Třeba se najde jiné řešení než toto.Nechci nijak podceňovat Tvé znalosti,ale vypadá to,že hraješ na klávesnici jak na piáno,ale bez not :D Každé CV slouží pro nastavení něčeho jiného.
CV 1 adresa lokomotivy(musí být shodná s adresou v myši)
CV 2 minimální rychlost(rozjezdové napětí)
CV 3 doba rozjezdu(akcelerace)
CV 4 doba zastavení(decelerace)
CV 5 maximální rychlost
CV 6 střední rychlost

Těch CV neboli registrů je v každém dekodéru různý počet a hlavně každý registr má určité rozmezí hodnot.Záleží i na výrobci.To znamená,že třeba CV 5 má u jednoho výrobce rozsah 0-63 a u jiného 0-255.

Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod Gene_Simmons » sob 11 pro, 2010 8:10 am

miroslav lengyel píše:Teď mě ještě napadlo,proč vlastně chceš dekodér RESETOVAT?To se děla v krajním případě.Nebylo by lepší nejdříve popsat jaký problém máš :?: Třeba se najde jiné řešení než toto.Nechci nijak podceňovat Tvé znalosti,ale vypadá to,že hraješ na klávesnici jak na piáno,ale bez not :D Každé CV slouží pro nastavení něčeho jiného.
CV 1 adresa lokomotivy(musí být shodná s adresou v myši)
CV 2 minimální rychlost(rozjezdové napětí)
CV 3 doba rozjezdu(akcelerace)
CV 4 doba zastavení(decelerace)
CV 5 maximální rychlost
CV 6 střední rychlost

Těch CV neboli registrů je v každém dekodéru různý počet a hlavně každý registr má určité rozmezí hodnot.Záleží i na výrobci.To znamená,že třeba CV 5 má u jednoho výrobce rozsah 0-63 a u jiného 0-255.

Míra


Ahoj Mirku,
díky moc za rady. Koupil jsem DR V75 Hektora od ČS trainu, v kterém byl tento dekodér. Pán tvrdil, že je v tom zvukový dekodér asi ZUMO 8), takže jsem usoudil, že to bude ZIMO. Na tomhle dekodéru byl napojený Uhlenbrock 32 100 zvukový modul, ten jsem odpojil a zkusil jsem ho dát do Goldu od Lenze, ten funguje. Samozřejmě vím, že když chci změnit adresu v dekodéru, musím mít v myši udělanou mašinu se stejným číslem. V myši mám 1 až 35 mašin. A teď proč chci resetovat dekodér. Když jsem přinesl Hektora domů a nerozjel se mi na žádnou adresu z mých 35 adres, první, co mě napadlo, bylo, že změním CV1 na nějakou adresu, kterou mám už v myši a vyzkouším, jak jede a pak udělám v myši novou mašinu 36 a Hektorovi v CV1 dám taky 36. Bohužel to nejde. Když dám do CV1 číslo od 1 až 35, tak dekodér na změnu zareaguje (Hektor cukne), ale bohužel na té adrese, kterou jsem zadal, s ním nejde jezdit. Už se mi to jednou stalo u Lenze a po resetování bylo vše ok, tak snad by mohlo pomoci i u tohoto dekodéru. Nemáš náhodou k tomu dekodéru manuál? Abych mohl po resetování nastavit jednotlivá CV, nebo neznáš typ dekodéru?
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod fulda » sob 11 pro, 2010 8:54 am

Pokud se nechytne na změnu adresy v CV1, pak je možná v režimu dlouhejch adres. (CV17 - CV19)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 11 pro, 2010 9:10 am

No problema :D mám manuál na zvukový dekodér,který je v podstatě totožný s ostatními dekodéry.Já mám dekodér 76420-8 pin a 76330-21 pin.Ten Tvůj mi přijde jako 76400 nebo 76420 podle toho jestli je pouze na drátech nebo s konektorem.Koukal jsem teď ještě na tištěné manuály k těm dvěma dekodérům co mám a jsou v podstatě stejné.Pouze některé hodnoty jsou nastavené v tom kterém dekodéru různě,ale to si stejně nastavíš podle sebe.Jinak by mělo skutečně stačit v CV 59 zadat 1(z výroby je 0) a mělo by to fachčit.Pošli mi mejl a pošlu Ti manuál v češtině,mám to v PDF od prodejce.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 11 pro, 2010 9:12 am

fulda píše:Pokud se nechytne na změnu adresy v CV1, pak je možná v režimu dlouhejch adres. (CV17 - CV19)



No teď jsi mi to vzal z huby,ještě mě napadlo jestli tam není souvislost v nastavení,když tam byl ten zvukový modul.Když se odpojil,tak je třeba něco přenastavit.A ještě něco mě napadlo,může to být dekodér Piko-což je převlečený Uhlenbrock a mohl to mít také nastavené na svou centrálu třeba od Pika.Myslím,že pokud to vrátíš do továrního nastavení,mělo by to makat. Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Identifikace dekodéru

Příspěvekod Gene_Simmons » sob 11 pro, 2010 9:36 am

miroslav lengyel píše:No problema :D mám manuál na zvukový dekodér,který je v podstatě totožný s ostatními dekodéry.Já mám dekodér 76420-8 pin a 76330-21 pin.Ten Tvůj mi přijde jako 76400 nebo 76420 podle toho jestli je pouze na drátech nebo s konektorem.Koukal jsem teď ještě na tištěné manuály k těm dvěma dekodérům co mám a jsou v podstatě stejné.Pouze některé hodnoty jsou nastavené v tom kterém dekodéru různě,ale to si stejně nastavíš podle sebe.Jinak by mělo skutečně stačit v CV 59 zadat 1(z výroby je 0) a mělo by to fachčit.Pošli mi mejl a pošlu Ti manuál v češtině,mám to v PDF od prodejce.Míra


Tak Mirku,
moc, moc, moc, moc, moc, moc a ještě jednou moc ti děkuju :) :). Už to fachčí, napojil jsem znovu i zvukový modul a ten je taky ok. Díval jsem se na Uhlenbrock.de a jak píšeš, nejvíce podobný je 76400 nebo 76420. Dekoder je v Hektorovi připájený, takže snad byl jen na drátech, a má SUSI konektor. Český manuál by byl super, díky. Jdu ti napsat mail (jestli někde vypátrám tvoji adresu). Ještě jednou díky :) :D :).
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ivan, train a 35 návštevníků