Lenz Silver mini vs Lenz Silver mini+

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Lenz Silver mini vs Lenz Silver mini+

Příspěvekod male zvire » ned 31 říj, 2010 11:55 am

Zdravím,
jsem DCC-začáteční tak se omlouvám za lamerský dotaz:
mám dva dekodéry: Lenz SILVER mini+ (Art.Nr.: 10310-01) a Lenz SILVER mini (Art.Nr.: 10311-02). Můj "problém" je ten, že u dekodéru mini+ je od výroby aktivní funkce pozvolného brzdění při změně směru, ale u dekodéru mini tato funkce zapnutá není. Koukám do manuálu na seznam podporovaných CV, ale nikde jsem tam žádnou takovouhle funkci nenašel.
Podporuje dekodér Lenz SILVER mini tuto funkci? Co zapsat do kterého CV, abych tuto funkci zapnul?

Díky
T.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Lenz Silver mini vs Lenz Silver mini+

Příspěvekod Houmr » ned 31 říj, 2010 5:21 pm

Nějak nechápu dotaz, ale pokud myslíš Regulaci (Zrychlení, zpomalení), tak ta se dá zapnout a vypnout myslím v CV59 Zkus zadat hodnotu 8 a mělo by to reagovat na F4.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Lenz Silver mini vs Lenz Silver mini+

Příspěvekod male zvire » ned 31 říj, 2010 5:34 pm

Díky za odpověď - pokusím se vysvětlit:
modelová situace; mám lokomotivu která jede naplno dopředu. Najednou se rozhodnu, že chci jet na druhou stranu, tak v PC obrátím směr. Pokud mám v lokomotivě dekodér s "+", tak lokomotiva začne plynule zpomalovat, dobrzdí na nulu a potom se rozjede na druhou stranu. Pokud ale mám v modelu dekodér bez "+", tak lokomotiva při změně směru na místě zastaví a začne se rozjíždět na druhou stranu.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Lenz Silver mini vs Lenz Silver mini+

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 11 lis, 2010 8:01 pm

male zvire píše:Díky za odpověď - pokusím se vysvětlit:
modelová situace; mám lokomotivu která jede naplno dopředu. Najednou se rozhodnu, že chci jet na druhou stranu, tak v PC obrátím směr. Pokud mám v lokomotivě dekodér s "+", tak lokomotiva začne plynule zpomalovat, dobrzdí na nulu a potom se rozjede na druhou stranu. Pokud ale mám v modelu dekodér bez "+", tak lokomotiva při změně směru na místě zastaví a začne se rozjíždět na druhou stranu.

To co popisuješ není žádná speciální vlastnost silver+. Buďto máš u každého dekodéru nastaveno jiné brzdění v CV4 anebo u jednoho máš aktivovánu funkci Rangiergang (F3) v tomto režimu tuším jde dekodér hned za ovladačem - tj. ignoruje nastavení rozjezdové nebo brzdné charakteristiky (CV3 a CV4) a ignoruje případnou aktivovanou konstantní brzdnou dráhu. Ty dekodéry jsou v těchto věcech naprosto identické.
Silver+ je jen lacinější varianta Gold. Narozdíl od Silveru má Silver+ Railcom komunikaci a narozdíl od Goldu nemá Susi rozhraní a nelze tedy připojit UPS nebo např. zvukový modul. viz.:
http://www.digital-plus.de/digitalplus/ ... silver.php
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Lenz Silver mini vs Lenz Silver mini+

Příspěvekod jares » pon 20 pro, 2010 1:47 pm

Když odbočím, jak poznám i Lenz dekodérů na 100%, že jsou odpálené? Nechce se mi věřit, že bych odkouřil už čtvrtý. Hlásí to ERR 01. Co může být hlavní příčinou, dá se přetížit? Jedna lokomotiva (Tillig, motor kostka, BR 81) se chová tak, že se zprudka rozjede, pak na fleku zastaví, jako kdyby zafungovala nějaká proudová ochrana, pak se zase rozjede a takto přískoky pokračuje. A teď už nejede vůbec.
Dá se programovat dekodér, aniž by na výstupu byl motor (zátěž)?
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků