Dekodéry Fleischmann

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod Martin HO » pát 25 čer, 2010 2:19 pm

Ben model nabízí značně zlevněné DCC/NMRA lokomotivní dekodéry

kat.č. 696846 800/100 mA, zlevněno z 1469,- Kč na 399,- Kč
kat.č. 6847 800/100mA, zlevněno z 1588,- Kč na 399,- Kč

Máte někdo jejich podrobnější popis (parametry, fce, .... ?)
Martin HO
 

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 25 čer, 2010 6:35 pm

Zdravím pane kolego,
pár těchto dekodéru vlastním v lokomotivách téže firmy.Jedná se o základní dekodéry,které zvládají běžné funkce,zapínání a vypínaní světel.Zapnout světla lze pouze při pohybu lokomotivy,vypnout jdou i u stojící.Je dobré odstranit kondenzátor,protože jinak lokomotiva při zastavení stlumí světla(mně to vadilo).Byly tak drahé z toho důvodu,že zvládají nejen DCC,ale i Fleischmannův systém FMZ.ABC a jiné vymoženosti u nich nehledej.Nastavení regulace 14-27 nebo 28-128 je možné jakož i nastavení vlastní rychlostní křivky,což je velmi přínosné,neboť z výroby je dekodér nastaven na Pendolíno :P Snad Ti to bude takto stačit.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod marcel » pon 28 čer, 2010 9:19 pm

Má niekto info kto je výrobcom dekodérov pre FLAISCHMANNa? Predpokladám že výrobcom je nejaká známa firma. Aj ROCO si necháva dekodéry vyrobyť - pre H0 je to ESU a pre H0e je to KUEHN ( dáta načítané pomocou lok programera od ESU ).
696846 ( rozmerovo väčší na 0,8A ) sa cez čítačku nedal identifikovať ( skúšal som zatiaľ 1 ks) , 696849 (rozmerovo menší na
0,6A ) vhodný aj pre H0e sa načítať dal. Ako výrobca bol identifik. FL .Podľa priloženého návodu tam toho nie je veľa na nastavovanie (ako napr. pri dekod. ESU ). Má niekto podrobnejší popis dekod. FL ? Alebo viete poradť kde hľadať resp. čo všetko je možné nastaviť ( v CV ) a v návode sa o tom nepíše?
marcel
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28 čer, 2010 9:01 pm

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 29 čer, 2010 7:43 am

Ahoj,mrkni na stránky Houmra,má tam pěkně udělanou tabulku nastavení CV pro dekodéry Lenz.Dá se to bez problému použít.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod uherjara » úte 29 čer, 2010 10:44 am

Dobrý den,
nevíte někdo, jak si výše uvedené dekodery rozumí se starými lokomotivami BTTB ve velikosti TT a jejich kulatými motorky?
Vím, že podle většiny z Vás nemá cenu dekodery do starých lokomotiv dávat, ale mám to na hraní dcerce, takže o nějaké extra dobré jízdní vlastnosti zatím nejde. Vytáhl jsem starou krabici s vláčky a malé se to zatím líbí :P . Digitál mně vyhovuje díky tomu, že se dají ovládat lokomotivy bez nutnosti řešit přerušení kolejí - skládáme různé tratě ze segmentů kolejí připevněných na překližce (málo místa na stálé kolejiště v paneláku - to si myslí manželka :cry: ) . Zatím mám jednu novou s dekoderem a výše uvedené ceny by pro mně byli přijatelné i na digitalizace 4 starých lokomotiv. Uvažoval jsem o dekoderu Kuehn 025, ale ten stoji tak 650Kč, což už je hodně. Díky za případné reakce.
uherjara
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 29 dub, 2010 5:50 am

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod Jirka_US » sob 03 črc, 2010 4:56 am

Dobry den,

jak jsem psal na jinem miste teto diskuze, ja jsem zkusil digitalizaci starych TT lokomotiv od Zeuke a celkem uspesne pomoci dekoderu Digitrax (DZ123,DZ125). Ten hlavni duvod byl uplne stejny jako je uvedeno v prispevku.Tj mam jednoduche kolejiste na preklizce, centralu Digitrax Zephyr, software JMRI (freeware), ktery pouzivam misto ovladaciho pultu, zaroven jej pouzivam na programovani dekoderu. Hlavnim cilem bylo rychle a za prijatelnou cenu postavit kolejiste,kde si muzou synove "hrat".
Vhodnost dekoderu Fleischmann nemohu komentovat,. Muj komentar smeroval k tomu,ze neni treba hazet flintu do zita v pripade starych TT loko od Zeuke. Rovnez se domnivam,ze lze DCC system poridit za priznivou cenu a lze jej pouzit i v pripade jednoducheho kolejiste. Jen me obcas prekvapuje,ze typicky "cesky" masinkar, ktery vetsinou obraci kazdou korunu nez se rozhodne neco koupit, si porizuje DCC centralu, dekodery a software temer vyhradne od jednoho konkretniho vyrobce, ktery patri spise k tem z vyssi cenove kategorie (vychazim tak z prispevku na diskuzich a stranek, ktere jsou zamereny na DCC tematiku). Zajimavy fenomen...
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod myslivec » ned 30 led, 2011 4:29 pm

Zdravím a prosím o radu. Pořídil jsem dekodery Fleischman 1 kus 6872 a 2 kusy 6847.Záměrem byla digitalizace lokomotiv fleischman (537 a 455 a Hektora od ČS train). Jaké bylo,ale moje překvapení když ani po dvou dnech se mě je nepovedlo rozchodit. Dekodér 6872 vůbec nereagoval, jeden dekoder 6847 zareagoval ale po navoléní směru jízdy, lokomotiva vypálila plnou rychlostí, nešla ovládat světla, potom už dělal mrtvého brouka a nereagoval na nic, druhý dekodér 6847 ovládal jízdu bez problému, ale nešla ovládat světla, světlo pro směr dozadu svítí stále. Podotýkám, že s ostatními dekodéry na kolejišti nejsou problémy (lenz, roco), ovládání multimouse roco. Všechny jmenované lokomotivy jsou nové neježděné s konektorem podle NEM. V analogovém provozu jsou naprosto bez problémů. Máte někdo podobnou zkušenost? Tak se ptám, jsem já tak neschopnej, nebo je možné, že tři nové dekodéry jsou špatné? Díky za každou radu.
H0 ČSD, a auta TATRA, LIAZ
myslivec
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 25 lis, 2009 9:58 pm
Bydliště: Skuteč

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 30 led, 2011 7:36 pm

Ahoj,pokusím se poradit.Mohl bys upřesnit,kde jsi ty dekodéry pořídil?Ptám se protože se jedná o dost fousaté Twin dekodéry na systém FMZ/DCC(6847)ten druhý je novější,nicméně už se také nedělá.
Teď k věci.Nevím kam jsi který použil,pokus se upřesnit.V mašinách Fleischmann bys problém mít neměl.Zkus udělat toto.
Jízdní stupně v myši navol postupně na 14,28 a 128 jízdních stupňů.Tyto dekodéry navíc nerosvítí světla,pokud s mašinou nepohneš a po zastavení trošku zmenší svit.To se dá odstranit odpájením toho kondíku a spojením těch zelených drátků.Co se týče toho ČS trainu mohl by být problém v zapojení lokomotivy,protože Fleischmann používá poměrně často společný vodič na osvětlení z rámu lokomotivy,nikoliv samostatný (modrý)vodič.
Potom zkus v CV 29 zadat hodnotu 2-tzn.pouze digitální provoz a 128 jízdních stupňů.Pozor také na správné spojení dekodérů,pokud je dáš obráceně,mašina nejede,ale pouze svítí.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod myslivec » ned 30 led, 2011 9:28 pm

Dekodery jsou od Ben-model, koupeno cca. před 10 dny. navolení jízdních stupňů jsem zkoušel, ale při programování sebou lokomotiva ani necukla jako je běžné u jiných dekoderů. Zaráží mě, že v mašinách fleischman to zlobí, ten 6872 jsem zkoušel v obou párách, ale nic, ten 6847 jsem zkoušel ve všech mašinách a všude mrtvej brouk a ten druhej na jízdu funguje dobře, ale to svícení nejde vypnout nikde. Zatím díky za rady
H0 ČSD, a auta TATRA, LIAZ
myslivec
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 25 lis, 2009 9:58 pm
Bydliště: Skuteč

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 30 led, 2011 9:50 pm

Aha,takže jsou úplně nové.No s tím škubáním opatrně,pokud jsem vypozoroval,tak to je výsada Lenze,Esu ani Fleischmann to nedělá,jen tak to v nich zavrčí a u Fleische mnohdy ani to ne.Je ale divné,že mašina svítí stále,to vypadá na odpálený výstup na světla.Já nedávno předělával osvětlení na mašině od Fleische a někde jsem si škrtnul a bylo vymalováno :oops: .Jedním směrem mašina svítí stále,druhá strana funguje jak má.No asi bych zavola k Benovi a vypodobnil co máš za problém,Co mám zkušenosti,tak se vždycky snažili problém vyřešit ke spokojenosti zákazníka.Já tam byl jednou koupit dekodér do Fleische a když se panu Benovi podařilo odpálit :o dva dekodéry od Lenze :mrgreen: ,tak jsem nakonec objednal dekodér od Fleische a s tím to fungovalo bez problémů.Ideální by bylo drapnout mašiny a dekodéry a zajet přímo k Benovi.Ty mašiny od Fleische jsou také nové,tedy jsi první majitel?Ptám se,protože chyba může být také v mašině.V analogu jede normálně a jakmile připojíš dekodér,tak může být problém.Držím palec,ať vše dobře dopadne.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod myslivec » ned 30 led, 2011 10:46 pm

Jo mašiny jsou nové ta 455, přišla s dekodérama. U všech jsem první majitel. Dik za radu, zítra zavolám k Benovi
H0 ČSD, a auta TATRA, LIAZ
myslivec
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 25 lis, 2009 9:58 pm
Bydliště: Skuteč

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 03 úno, 2011 6:10 am

Tak jak to dopadlo?Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod myslivec » sob 05 úno, 2011 5:22 pm

Dekodéry odeslány k Benovi, tak teď čekám jak to dopadne.
H0 ČSD, a auta TATRA, LIAZ
myslivec
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 25 lis, 2009 9:58 pm
Bydliště: Skuteč

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod Oskar » ned 06 úno, 2011 1:16 pm

Taky jsem si jeden koupil na zkoušku. Osadil jsem jej do Sergeje od Roca v TT ( 5pól Mashima ) a jízda žalostná. Loko se chovala jako staré BTTB, rozjezd s trhhutím a při minimální rychlosti se motor točil jako by měl frekvenci asi 2 Hz. Pak jsem zkusil 555 o Tilliga ( 3pól Tillig ) a výsledek stejný. Byl jsem ho reklamovat v Zerbě. Prodavač skusil jiného Sergeje a pak i jiný dekodér stejného typu. Problémy Přetrvávaly a tak mi vrátil peníze.
Výsledek: pokorně se vrátím k osvědčeným firmám Lenz a Kuehn.
Oskar
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 14 říj, 2009 5:41 pm
Bydliště: Praha

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 06 úno, 2011 2:42 pm

Už jsem to tady někde zmiňoval,občas se stane,že si zkrátka dekodér nesedne z mašinou. :o Já jsem například koupil 2 dekodéry Uhlenbrock.Jeden jsem dal do Roca-v pohodě,druhý jsem dal do Trixe a hned jsem ho musel přeprogramovat,aby mašina jela správným směrem a i potom jsem si dost pohrál s dalším nastavením,abych byl spokojen.Zmiňuje to i Lokopin při prvních digitalizacích svých lokomotiv.Holt se ty jedničky a nuly někdy postaví na zadní :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Deathlosopher a 27 návštevníků